Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan fogok tudni elhelyezked...

Hogyan fogok tudni elhelyezkedni így?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, most végeztem a fősulival, felsőfokú végzettségem van. Emelett középfokú nyelvvizsgám. Eljött az idő, hogy munkát kell keresni. Még soha nem dolgoztam sehol, 1 csekkfeladás is gondot okozna. Kicsit előzékeny, visszahúzódó vagyok, ami nagyban befolyásolhatja az érvényesülésem. Ami elszomorító, hogy néztem álláshirdetéseket, a közelben semmi, de még Pesten sem keresnek olyanokat mint amilyen végzettségem van, emellett bármiféle irodai, adminisztrációs recepciós munka megfelelne, de olyat sem találok. :( Fizikai munkát nem végezhetek egészségügyi okok miatt. Legelőször is a munkaügyi központba kell elmenni regisztráltatni magam, először is ott mi a teendőm, mit kell mondanom, vinnem magammal?
2016. jan. 3. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Legelőször időpontot kell kérned és adnak egy sorszámot. Aztán napokkal később megint be kell menned, szólítanak, felveszik az adataidat. Lakcím kártya, személyi igazolvány kelleni fog. A végzettségeid után kapott bizonyítványokat is vinned kell, érettségit is.

Ami a legfontosabb: miután felvették az adataidat és az iskolákat MINDÉG kérdezősködj azután, hogy jár e neked valami, vagy van e valamilyen oktatás - ingyenes oktatások, ami után kapsz minden hónapban egy jelképes összeget, nem sok, de több mint a semmi. Kérdezz, mindég kérdezz. Én nem kérdeztem, mert azt hittem az ismerősöm a munkaügyinél elmond mindent, hát nem mondott. Ezért fizettem a tb-t hónapokig, ami nem kevés pénz, ezért nem igényeltem meg a támogatást és ezért maradtam le minden nyelvtanfolyamról. Mert jelentkeztem és bsztak szólni. Tehát érdeklődj MINDÉG!

2016. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Blade Bone ***** válasza:
Pályakezdőként pedig nem nehéz elhelyezkedni, tele van a facebook is mindenféle melóval amikhez komolyabb végzettség kell, szerintem nézz körül. :) Hát a munkaügyibe csak annyit kell mondani, hogy regisztrálni szeretnél, mert nincs mukaviszonyod, pár hónap után ha nem találnál semmi melót, kapsz valamennyi pénzt is, de az nagyon kevés. Személyit és a hozzátartozó igazolványokat vidd magaddal mindenképp, meg hát szerintem a végzettségedről szóló iratokat is.
2016. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát én 7 hónapig kerestem mire felvettek, de ez Magyarországon én úgy érzem megtörténhet végzettségtől függetlenül, persze az is hogy 1 hónapig sem kell keresned. Amúgy az a munkaügyi központ sz*rt se segítettek nekem kb. azért sírtak ha nem írtam a kis könyvecskébe milyen cégek kerestek meg, én erre visszakérdeztem miért baj az? Hát mert őket megb*szhatják... én ere annyit reagáltam de ezeket az állásinterjúkat én hozta össze ti sz*rt se segítettetek, aztán habogott valamit. A lényeg a CV legyen átlátható szimpla és kerüld a kliséket.
2016. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!