Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi szituacio, velemenyed?

Munkahelyi szituacio, velemenyed?

Figyelt kérdés

Budapesten dolgoztam ugyfelszolgalaton eveket, amit nagyon szerettem. imadok emberekkel foglalkozni , kapcsolatban lenni veluk , segiteni stb.

ugyesen vegeztem a munkam, meguresedett egy hely es kihelyeztek kulfoldre az IT csapatba. erre kepesitesem nincs , nem jartam infos suliba az informatikahoz annyira ertek amennyire gimiben a heti egy ora (szabadfoglalkozas) ramragadt.

eredmeny: a munkamban semmi oromom nem lelem. abszolut semmi sikerelmenyem nincsen minden nap olyan, mintha mutenem kellene de kozben semmi orvosi vegzettsegem. jon egy informatikai hiba es mar kiver a viz hogy megint mi az amit nem tudok megoldani...

az onbecsulesem a nulla, eletkedvem nulla. egyedul kulfoldon ..

De a fizetesem mgkapom.

Ti maradnatok? Valtanatok? Velemenyetek?



2016. jan. 6. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak értesz valamit a munkához, nem a semmiért ülsz ott. A főnökeid elégedettek veled?


Amúgy érdekelne a munka, csak kevésnek tartod a tudásodat hozzá, vagy nem is érdekel ez a terület?


Ha érdekel, szeretnéd, akkor tanulj, képezd magad a témában, ez még máskor is jól jöhet.


Ha nem érdekel egyáltalán, akkor keress másik munkát. Biztosan van ügyfélszolgálatos munka is ott külföldön (én nem jönnék haza).


Ha minden kötél szakad, költözz vissza Magyarországra.


Egyébként biztos, hogy a munka okozza ezt az élethelyzetet? Nem lehet, hogy inkább a külföldre költözés stresszel még mindig? Jellemző a külföldre költözőkre, hogy sokáig nem találják a helyüket, nem ritka a depresszió sem.


De ahhoz, hogy tudj megoldást keresni a problémára, meg kellene találni a kiváltó okot. Ha az új élethelyzet, a kiköltözés az oka, akkor a szimpla munkahelyváltás nem segítene, viszont vannak más módok is arra, hogy megszokd a helyet, beilleszkedj, barátokat találj.

2016. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még újkeletű ez a dolog, akkor várj, hátha jobb lesz. Próbálj ismerkedni is, szórakozni is, stb. Esetleg nem tudsz valamiféle továbbképzésben is részt venni, hogy jobban menjetek az informatikai dolgok?

Ha viszont már ott vagy mondjuk egy éve és nem lett jobb semmi, nincs lehetőséged beletanulni, és megszeretni, amit csinálsz, akkor szerintem inkább hagyd. Fontos, hogy örömöd leld abban, amit csinálsz, különben az élet más területeire is kifejti a hatását ez a munkahelyi probléma, teljesen ki fogsz égni.

2016. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha beszéled a nyelvet és a hely maga tetszik, akkor keress másik munkahelyet helyben.


Ügyfélszolgálatos munkák rengeteg helyen vannak, de még akár magyar nyelven is, rengeteg cégnek kell bizonyos nyelvtudású ember ilyen pozíciókra, nézegesd az állásportálokat. Munkatapasztalatod van, nagy baj nem lehet. Lépj, ha nem tetszik, csak tönkreteszed magad a stresszel, annyit nem ér meg a fizetés.


Ugyan nem üf munkakörben, de én is hasonlóképp csináltam, egy évet lehúztam a kihelyezésem helyszínén, majd találtam más, hozzám közelebb álló munkahelyet egy közeli városban, léptem. A lehető legjobb döntés volt.

2016. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

IT csapatban mi a feladatod?

Ha ugyanúgy ügyfélszolgálatos vagy és nem értesz az informatikához akkor gondolom csak hibajegyeket rögzítesz. Mondhatni ahhoz nem kell sok tudás ilyen téren, csak beírod mi a probléma és majd a megfelelő szakember megoldja a problémát, de ha neked kell megoldanod az adott problémát akkor már gond van! Hívd fel a főnökeid figyelmét arra, hogy te ebben nem vagy járatos, vagy elküldenek tovább képzésre, vagy más feladatot adnak neked, vagy felmondanak...

Ha nem élvezed a munkát akkor minél hamarabb cselekedj!


22F

2016. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha az ITSH-nak dolgozol ott ezt el tudom képzelni, hogy megtörténjen és csak azt tanácsolhatom maradj. Annyi olyan embert találok aki nem hogy nem ért hozzá de le is sz*rja, hogy te már azzal jobb vagy tőlük, hogy ez zavar téged. Amúgy keres a munkádhoz tartozó oktatásokat a cégen belül és szólj a csoportvezetődnek, hogy nagyon sokat segítene a munkavégzésedben bizonyos oktatások/fejtágítások.
2016. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cégen belül nem tudsz váltani? Nem volt semmi oktatás? Esetleg nem tudsz keresni egy tapasztaltabb kollégát, aki úgy "tűnik" hogy unatkozik és odaültetni magad mellé 1-2 órára, hogy segítsen?
2016. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!