Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám megvédeni magam...

Hogyan tudnám megvédeni magam újként a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Új vagyok, és nem azt mondom hogy kifejezetten utálnak, de valahogy senki sem veszi a fáradtságot arra, hogy legalább a látszatot keltse, hogy kedvesen szól hozzám.

Ha valamit elrontok (kisebb dolgok) segítenek kijavítani, de általában húzzák a szemüket, hogy direkt rosszul érezzem magam.

És egyéb kisebb dolgok... hozzám egész nap nem szól senki sem (2 hete hogy ott vagyok, dolgozik abban a körben közeli rokonom is, szóval nem vagyok vadidegen, nagyjából már ismernek), én próbálok szólni, de arra is a legminimálisabb jel a reakció mindig... tőlem nem kérdeznek semmit... persze, nem kell szeretni, vagy ilyenek, de olyan egyedül érzem magam! 3 hete vagyok ott


Ja, és meg tudnám magam védeni a kisebb szájúakkal szemben még talán, de a nagyszájúakhoz nincs már elég frappáns szövegem, csak én ugyebár nem lehetek bunkó, mert azt tudom, hogy úgysem tudnák elfelejteni. Ja, és én függök tőlük, nem ők tőlem! A betanításban meg ha kérdésem van, legalább segítenek, mert ott van a főnök velünk egy légtérben és "mindent lát, és mindent hall". Ilyenkor muszáj játszani az agyukat előtte.


Hosszútávon ki fogok készülni :/


Tipp? bármi jöhet!!


Köszönöm!


19/L


2016. jan. 15. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Sokat nem tudsz csinálni, ha valaki nem akar veled beszélni és egy közösség ennyire zárkózott. Próbálj olyan embert keresni, akivel szót tudsz érteni, vagy ha ennyire nincs senki akkor tegyél rájuk és csináld a dolgod.


A beszólásokon meg felesleges puffogni, nevess rajtuk és kész.

2016. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne szólj nekik egy árva szót. Még ennyit sem érdemelnek meg. Ha beszólnak akkor csak nézz rájuk és mosolyogj.:D


Amikor nagyon úgy érzed, hogy nincs tovább, akkor négyszemközt mindent ki kell tálalni a legnagyobb főnöknek. Én ezt tettem, azóta emberként viselkednek velem, mert következményei voltak ennek.

20/f

2016. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavak! Magamon is kell változtatni, mert amúgy mindenki kétszínű, és sokmindenki bunkó sokmindenkivel... én azért egy kicsit érzékeny típus vagyok!
2016. jan. 15. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ez nem egy olyan hely ahol huzamosabb időre kellene tervezned!


Fagyott, undok, légtérben, segítőkészség nélkül, akik még többé kevésbé rosszindulatúak is.

Egyáltalán kikkel akarsz jó viszonyba lenni és milyen áron? Magadból tudsz faragni, csak kérdés minek?

Idő kérdése, hogy rövid távon pszichésen belebetegszel.


Nem megoldás, hogy szándékosan szítod a tüzet. Mindemellett semmilyen előnyöd nem fog származni belőle.

Sajnos nincs meg benned az a tartás, amivel kezelni tudnál egy ilyen közeget, úgy hogy közben Te ne sérülj.


Én a helyedben, miután levontam a tanulságot, azon gondolkoznék, hogy mire tudnék váltani.

2016. jan. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ilyen velem is volt, szerintem az a bajuk, hogy dolgozik rokonod is a cégnél és biztos őáltala kerültél oda. Engem is utáltak az előző munkahelyemen, mert hasonló módon kerültem oda, pedig én is ugyanazt a munkát végeztem, mint az összes többi, ugyanannyi fizetésért, szóval igazából semmi előnyöm nem volt velük szemben. Egy emberen kívül hozzám sem szólt soha senki, mégis utáltak a hátam mögött (az az egy embertől hallottam vissza, miket mondanak rólam, aki beszélt velem). :/ Elég xar érzés, de sokat nem tudsz tenni. Próbálj meg kedves lenni mindenkivel, témákat feldobni, beszélgetni. Ilyen semleges témákkal érdemes kezdeni, mint a filmek, sorozatok, könyvek, zene, kaja, sport ésatöbbi. Ne rögtön a családfájukról faggasd ki őket meg a magánéletükről, mert annak biztos nem örülnének, meg gondolom te sem akarsz ilyen barátságtalan emberekkel megosztani személyes dolgokat. Aztán ha valakin látod, hogy kicsit is nyitottabb a beszélgetésre, akkor próbálj meg vele összehaverkodni egy kicsit. Ha sikerül szerezned akár csak egy barátot, utána már nem fog annyira zavarni, hogy a többi bunkó. Csak addig rossz, amíg egyedül vagy és nincs kinek panaszkodni, hogy "hát az Ica már megint mekkora hülyeséget mondott, hallottad?!" :D
2016. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a hellyel minden rendben van, csak neked nem tetszik, hogy nem ugrálna körül, mint egy hercegnőcskét.

Azt írod, segítenek kijavítani, ha valamit eltolsz, de húzzák a szájukat (nem szemüket!). Hogy segítenek, azért köszönettel tartozol, mert addig sem a saját munkájukat viszik előbbre, és épp ezért nem verik a seggüket a földhöz örömükben, ha eltoltál valamit. A betanításodban, meg a kérdéseidben meg nem azért segítenek, hogy a főnöknek imponáljanak, hanem hogy minél hamarabb betanulj, mert ez közös érdek!

2016. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, valahol igazad van, mert írtam, hogy "hozzám nem szól senki egy szót sem egész nap". De ha belegondolok, nem is kéne szólniuk, csak legalább ne azt látnám, hogy összemosolyognak a fejem felett, ha valamit elmagyaráztak és próbálom csinálni, vagy ne úgy mordulnának rám sokszor, mint egy kutyára. 5 perc múlva meg egymással tudnak szépen beszélni, szóval nincs rossz napjuk, az nem lehet kifogás... De már nem is akarok agyalni ezen!


Kedves #4! Milyen tartásra gondoltál? Szerinted hogyan kéne viselkednem, tartanom magam? Nekem nem is az nehéz, hogy kibírjam lelkileg, mert tényleg leszarom, csak mikor nem cselekszem semmit, az van a szemem előtt, hogyha tétlenül csak állok, egy idő után rosszabb lesz.

2016. jan. 17. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartás alatt azt értem, hogy van aki ennyitől kikészül, és van aki meg sem rezzen.

Te az elsőbe tartozol és jelenleg nem törekedsz arra, hogy ezen változtass.


Folyamatos tagadásban írsz.

Mintha ez nem veled történne és nem emiatt lennél itt.


Ha elismernéd, hogy igenis veled történik és változtatni is akarsz rajta, akkor magadtól is megfogod találni a módját.


Erre mindenki képes.

Csak azok nem, akik nem vállalják fel a felelősséget. Ehelyett kifogásokat keresnek és újjal mutogatnak másokra.


Amit tanácsolnék;

Döntésedért egyedül Te felelsz.

Csak a megoldás számít- és erre kellene törekedned.

Megfelelő hangnemben beszélj másokkal.

Mindig állíts fel egy fontossági sorrendet az adott feladatokra és társíts mellé határidőt. (Különben szétfolyik az időd. A legkönnyebbeket zongorázd végig gyorsan, a nehezebbeket meg amiben biztosan elakadsz hagyd a végére és kérj segítséget.)

Pozitív, törekvő hozzáállás. (Ismerd el hol állsz most. És törekedj, hogy jobb legyél.)

2016. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!