Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi beilleszkedésre jó...

Munkahelyi beilleszkedésre jó tippek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el dolgozni egy új cégnél, ahol csak én vagyok nő, és rajtam kívül 3 férfi van, akik 10 évvel idősebbek is, ráadásul már gimi óta ismerik egymást. Nem mondom hogy kizárnak mindenből, de egyszerűen nem érzem jól magamat köztük. Mindig a közös baráti társaságukról jönnek fel témák, azokon nevetgélnek. Eleinte próbáltam bekapcsolódni de mivel nem ismerem a szóban forgó embereket nem erőltettem a dolgot. Reggelente arra gondolok hogy mennyire nincs kedvem bemenni és mosolyogni mintha jól érezném magamat, a közös ebédek alól is rendszeresen próbálom kihúzni magamat, ami szintén kellemetlenség. Tudom hogy bennem is van hiba de nem tudom hogy egyetemistaként ,férfiak között akiknek már gyereke is van, és 20 éve ismerik egymást milyen témát hozhatnék fel. Szerintetek meddig érdemes próbálkozni a beilleszkedéssel? Jó a munka és sokat tudok tanulni, de egyáltalán nemszeretek bejárni, így lehet egyszerűbb lenne felmondani. Valami jó tipp?

2016. jan. 23. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha így csinálod akkor ők sem fognak csinálni semmit, mert látják hogy te sem akarod.
2016. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor pasik közt dolgoztam egyedüli nőként, egyik reggel frissen sült palacsinta halmokkal érkeztem.

Azonnal befogadtak :)

2016. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyiss feléjük te, dobj fel egy témát ha éppen csend van. Olyat, amiről te szívesen beszélgetsz, de őket is érdekelheti és kialakulhat egy beszélgetés.

Jó az is amit az előző válaszoló írt, ha otthon sütsz sütit, vigyél be kóstolót, 3 főre nem nehéz, viszont nagy piros pontot szerezhetsz vele.

Ha a munka amúgy jó, és hasznos a további karriered szempontjából, szerintem még ne hagyd ott őket, megtörhet a jég. :)

2016. jan. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!