Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 1988-ban születtem, ezért az...

1988-ban születtem, ezért az e-mail címem úgy néz ki, hogy "xy88@gmail.com". Haverom szerint a "88" náci szimbólum, ezért meg se nézik az önéletrajzomat. Ez tényleg igaz? Mitől náci szimbólum egy évszám?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akinek erről az emailről a nácik jutnak eszébe azzal baj van,oda jobb is ha nem vesznek fel. Te sem ismered ezt a szimbólumot ,más se nagyon főleg egy bugyuta Hr-es picsusz nem ismeri.


Amúgy a 8. betű a német abc-ben a H , 2db H az HeilHitler rövidítése. Szóval kacifántos az ügy.

2016. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

"A skinheadek, neonácik kedvelt száma, amit gyakran szoktak 14/88 formában használni. Ezek a számok David Lane által írt 88 törvényre, illetve a „14 szó” tartalmára utalnak. Emellett Adolf Hitler burkolt éltetésére és ezáltal egymás beazonosítására is használják, mivel a "H" a német ábécé 8. betűje, ily módon 88 = HH, ami annyit tesz: "Heil Hitler". Különböző neonáci zenekarok nevében is gyakran fellelhető ezen utalás (pl. Divízió 88).[1]"


[link]


DE! Nem fog érdekelni senkit sem, hogy az e-mailedben ez van, a legtöbb ember tudja, hogy valószínűleg születési dátum, plusz amúgy sem ismeri mindenki ezt a jelentését, ráadásul ha ismerik is, nem feltétlen gondolják, hogy ezért van nekied is. Szóval a haverod idióta.

2016. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amúgy hülyeség, senki nem fog erre gondolni.

2016. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Huh, köszi a válaszokat, közben rákerestem én is, számomra kvára erőltettetnek tűnik az egész... Hülyeség ez, az emberek 99%-nak fogalma sincs erről, és az 1. válaszoló jól mondta, ahol ez téma, oda úgyse mennék inkább.


Köszi a válaszokat, ment a zöld.

2016. jan. 25. 18:10
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
akkor csinálj új e-mail címet és 88 helyett 1988 legyen benne, ebből tuti nem lesz félreértés és csak pár percedbe telik
2016. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Simán sokan fognak erre gondolni főleg a néhány éve elhíresült Lelki-ismeret88 csoport miatt is.
2016. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert én is hasonló gonddal küzdök.


Ugyanis én is 1988-ban születtem, és nekem is azt mondták, hogy a 88 náci szimbólum, ezért nem is mertem használni ezt a számot csak így magában sehol, mert a végén még azt gondolták volna, hogy náci vagyok, holott nem vagyok az.

2016. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Ne az évet tedd a címbe, hanem mást. Egyébként, ahol olyan hülyék vannak, hogy egy számról rögtön Hitlerre asszociálnak, oda jobb, ha nem akarsz bekerülni dolgozni.
2016. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes, szerintem is elég ismert, úgyhogy ezt nem tudom megítélni.


Ha probléma lehet vele, azt ne úgy képzelt el, hogy azt hiszik, hogy a HH miatt van ott, elég ha akár tudat alatt ez eszükbe jut róla és kellemetlen érzésük lesz. Ha nagyon sok önéletrajz érkezik be, akkor egy ilyen miatt simán félre tehetnek.


Van rokonom, aki HR-eseket képez, az mondja, hogy egy átlagos ember egyszerre nagyjából 20 önéletrajzot tud maximum agyilag úgy feldolgozni, hogy azt alaposan át is olvassa, utána lefárad és elkezdik (nyilván túlzok) random hülyeségek alapján, érzésre, vagy két sort elolvasva ide vagy oda hajigálni.


No, ha belefutsz egy fáradt HR-esbe, aki esetleg zsidó stb. és totál ki van készülve, mert te vagy aznap a 120., akit "átnézett", egy ilyen baromság miatt úgy kivághatja a kukába, mint a szart. Olyanokért szoktak önéletrajzot visszadobni, mert kellemetlen a szemnek a sortávolság és inkább nem olvassa el.


A HR szarik a cég érdekeire, az csak egy sima ember. Nem mondom, hogy nem próbálkoznak meg nem veszik komolyan a munkájukat, de én a helyedben nem kockáztatnék és csinálnék csak ehhez egy másik címet, amit átirányítanék az eredetire, hogy ne kelljen folyton ellenőrizni, de akkor is, ha mondjuk 0,0000000001% az esélye annak, hogy eszébe jut Hitler a HR-esnek, érdemes mindenféle kockázatot kerülni, ha fontos az adott munka.


Ha elvi kérdést csinálsz belőle, hogy olyan helyen nem dolgozol, ahol a HR-es nem abszolút professzionálisan végzi a munkáját, akkor nehéz helyzetben vagy, de nagyon drukkolok neked!

2016. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hülyeség, lassan mindent náci szimbólummá nyilvánítanak, amiről valakinek a nácik jutnak eszébe. Hagyd a fenébe, a haverodra meg ne hallgass, ostobaságokat beszél.
2016. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!