Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ahova fényképes önéletrajzot...

Ahova fényképes önéletrajzot kérnek esélye sincs a ronda embereknek?

Figyelt kérdés

#fénykép #csúnya #önéletetrajz
2016. jan. 25. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Hátrány, de nem tudatosan. Illetve, munkakörtől függ, van, amikor kb. rá sem néznek. Amúgy nem a rondaság a probléma, hanem ha szar a fotó, szar az ember kisugárzása, gonosznak, nem szimpatikusnak tűnik, ilyenek. Aki válogat, akármennyire is tanulta a szakmáját, egy sima ember. Durván fogalmazva, kb. úgy végzi ezt egy jó részük, mintha társkeresőzne, csak itt nem magának válogat, viszont neki is szimpatikusnak kell lennie. Ez főleg akkor tényező, ha egyszerre rengeteg önéletrajz érkezik be/van náluk. Ha csak 1-2, akkor arra van kapacitás alaposan elolvasni és kevésbé lényeges, hogy megfogja-e a fotód a HR-est, semleges, vagy taszítja.


(forrás: Hr-esek képző rokon)

2016. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elrontottam, szóval az információ egy HR-eseket képző rokonomtól van.
2016. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor sose lesz munkám...
2016. jan. 25. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Fotóztasd magad addig, lehetőleg egyszínű, világos háttér előtt, amíg a lehető legelőnyösebb, legpozitívabb képet nem sikerül megcsinálni.


A kisugárzásra figyelj, és ne te dönts, ha lehet. Ha van rá lehetőséged, kérdezz meg embereket, hogy a képek közül melyik kelti bennük a legpozitívabb benyomást.

2016. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten csúnya ember nem létezik! A csúnyaság általában nem vele született dolog, inkább az ember saját igénytelensége vagy rossz ízlése okozza. Egyszerűen meg kell tanulni, hogy mi az ami jól áll, és mi az ami nem. Sokat számít az arcformához megválasztott frizura (Férfiak esetén is), illetve hogy a testalkatunknak és évszaktípusunknak megfelelően öltözzünk fel.

Én sminkes vagyok, tudok ebben segíteni ha gondolod. Képet is küldhetsz, köztünk marad! :)

2016. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én meg átnézem szívesen formailag az önéletrajzod, ha gondolod, mert nem a fotó a fő tényező, amin el szoktak vérezni az önéletrajzok, hanem ha rossz a szemnek az egész és a HR-es kuuurva fáradt. Ilyen esetben sokszor csak simán kuka.


Pl. egy apró betűs, kis sortávolságos szöveg, ami egyetlen oldalon van, de az is annak a felső ötödére sűrítve. Ha fáradt a HR-es és vár rá még másik 200 átnézendő önéletrajz, akkor ez kuka. Jaj, rengeteg baromság miatt kukáznak, ha már nincs agyuk a tartalomhoz, szinte fizikailag fájdalmas ebbe belelátni, és hányan nem tudják, hogy a rettenetes önéletrajzuk miatt nem kapták meg a munkát, vagy végzi azt egy sokkal képzetlenebb.


Még mindig a HR-eseket képző rokonos vagyok.


Az előző amúgy jókat írt, vedd figyelembe a képnél és szerinted fogadd el a segítséget.

2016. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha bárki szeretné, hogy átnézzem az önéletrajzát, akkor ha nem kapok hirtelen rengeteg kérést, szívesen megteszem.


Nincs szükségem a fotóra, csak a fotó helyére, lehet ott egy sima fekete kép, csak legyen pont ugyanakkora, ugyanazon a helyen. A személyes adatokat átírhatjátok, de mindenképpen legyen ott valami kamu, mert azt kell látnom, most hogy néz ki. Ha a végzettség helye sem publikus, akkor azt is írjátok át, de próbáljatok meg ugyanolyan területűt keresni, vagy találjatok ki egyet. Ha a korábbi munkahely neve nem publikus, oda bőven elég ha beírtok egy ugyanolyan hosszú szót, mint az igazi, vagy ha rövidítés, akkor pár random betűt. A munkakört, képzettségeket, egyebet ne írjátok át, mert az is lehet rossz, mármint túl kevés, túl részletes, függ attól, hogy mi az. Ebben az utóbbiban nem biztos, hogy tudok segíteni, mert nem értek minden területhez, tehát nem tudom feltétlenül, ha hiányzik valami, mit érdemes még beleírni.


Amiben biztos tudok segíteni, hogy jól nézzen ki. Minden egyes változtatási javaslatot tudok indokolni szerintem.

2016. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, férfiaknál a jóképűt veszik fel, tehát ott előny a jó külső, nőknél viszont a csúnyábbat, mert a szépekben nem bíznak meg.
2016. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!