Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha én meghívott vendék vagyok...

Ha én meghívott vendék vagyok egy rendezvényre hogy lehet hogy megszabják meddig kell ott lenni és percre be vagyok osztva mit kell csinálni? Most akkor vendég vagyok vagy csicska?

Figyelt kérdés

Iskolai szalagavató, ahova én a technika dolgozó meg vagyok hívva mint vendég. Mi közöm a szalagavatóhoz takarítóként, nem tudom.

Szóval meghívott vendég vagyok. Majd közlik, hogy tól ig ott kell legyek, és perce pontosan be vagyok osztva: ruhatár, jegyszedés stb.


Nem értem valaki magyarázza már el: egy vendégnek megszabják mettől meddig legyen ott? Egy vendéget dolgoztatunk?

Meghívok valakit mondjuk ebédre majd közlöm hogy nyomás mosogatni?


Hogy van ez?

Szerintem egy vendég akkor megy amikor akar, és egyáltalán: ha én vendég vagyok akkor azt is megtehetem hogy megköszönöm a meghívást és sajnálattal közlöm hogy nem tudok menni.

Mert ha kötelező menni akkor az nem MEGHÍVÁS hanem BEHÍVÁS, ami nem ugyanaz!



Az már csak hab a tortán hogy ez nekem nem munkaidő (rendezvény szombaton) mégis ott kell legyek 15-23h ig-és miért? Egy fillért se kapok rá.

A tanároktól elvárhatják mert nekik van a szerződésben havi szintű fizetett „tartalék munkaidő” ilyen szitukra. De nekem technikaiként nincs. Én ledolgozom az X órát és kifizetik az X órát. De egy ilyen rendezvény meg grátisz. Egy fillért se! Örüljek hogy mehetek?


Mi van ha azt mondom köszönöm a meghívást de nem érek rá? Kirúgnak?


2016. jan. 30. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Neked ez munkaidő, munkát fogsz végezni. De ha dolgozni hívnak be, akkor azt előre el kell rendelni, mint rendkívüli munkavégzést, meg kell kapnod róla a határozatot, aláírod, hogy tudomásul vetted, a munkáltató pedig túlórában elszámolja neked vagy kiadja szabadságként a ledolgozott időt.

Ezzel sok az adminisztráció és sokba kerül. Ezért nem dolgozni rendelnek be, hanem meghívnak, mint vendéget és ha már ott vagy, véletlenül dolgozni is fogsz. Kifizetni nem fogják, ne félj ilyesmiktől.

Visszamondhatod a meghívást, de azt rossz néven veszik. Viszont a leleményes magyar munkaerő erre is ismer megoldást: a pár napos táppénzt. Péntek kora délután súlyosan megbetegedsz (bár lehet már csütörtök este is, hogy a háziorvos pénteki rendelésére odaérj) és péntektől vasárnapig annyira beteg leszel, hogy képtelen leszel dolgozni. Majd hétfő reggelre ismét meggyógyulsz és makk egészségesen mész dolgozni, mintha mi sem történt volna.

2016. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nos, te nem meghívott vendég vagy, hanem ingyen munkát várnak tőled.


Amit mérlegelj. Fontos neked ez a munkahely? Akarsz pereskedni?


Én nem mennék a helyedben. Néhány (?) munkáltató gusztustalanul sokat enged meg magának, és két betűs helyiségben végzett tevékenységet gyakorolnak a jogszabályokra.

2016. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen dolgozol, ezt korrekten meg kéne beszélni és természetesen kifizetni...
2016. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"De ha dolgozni hívnak be, akkor azt előre el kell rendelni, mint rendkívüli munkavégzést, meg kell kapnod róla a határozatot, aláírod, hogy tudomásul vetted,"


Ha-ha. Én is álmodoztam ilyesmiről csak felébredtem hogy bilibe ér a kezem.

menni fogok mert mást nem tehetek. Nem kockáztathatom az állásvesztést. Ha nem megyek nem rúgnak ki, még ki se kell rúgni. Határozott szerződésem van jún végéig, aztán vagy lesz hosszabbítás vagy nem.

Ha egy iylenre mint ez a rendezvény nemet mondok akkor nem lesz hosszabbítás és ezzel még bíróságra se lehet menni.

2016. jan. 30. 11:41
 5/8 A kérdező kommentje:

"Amit mérlegelj. Fontos neked ez a munkahely? Akarsz pereskedni? "


Fontos a munkahely mondhatni létszükséglet.

Nem akarok pereskedni. Egyszer már pereskedtem egy munkahelyem ellen úgy megbántam mint aki hatot kölykedzett.

Kaptam kártérítést szaros 200.000-et 4 évi pereskedém bíróságra járkálás millió és millió jogi beadvány után, a 4 év alatt idegroncs lettem semmi értelme se volt, a beadványok és egyéb költségek 4 év alatt sztem ki is tették azt a 200-at.

Úgy megbántam hogy visszagondolva mai ésszel inkább én fizetném ki a 200-at csak megkíméljem magam a tortúrától.

2016. jan. 30. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos, akkor vagy elfogadod, vagy keresel újat.
2016. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mered megkérdezni?
2016. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Miért nem mered megkérdezni?"


Légkör, ennyi.

Rá fogok kérdezni egyébként de a válasz borítékolható.

2016. jan. 30. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!