Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti váltanátok munkahelyet, ha...

Ti váltanátok munkahelyet, ha a jelenlegin rossz főnök lenne, soha semmi elismerés, de jó társaság, a leendő helyen pedig korrekt főnök, de a kollégák távolabb, tehát egyedül kéne dolgozni, meg néha utazni?

Figyelt kérdés

A vadidegen emberekkel való ismerkedést nem igazán igénylem.

A mostani helyen szeretem a társaságot, de a főnököt már kevésbé. Mindenki így van vele, elég komoly gondok vannak a főnökünkkel. Biztos mindenki találkozott már ilyennel, ordít, soha semmi nem jó neki, de a munkához nem ért, stb.

Itt soha semmi elismerést nem kapok, ami azért esik rosszul, mert évek óta a legjobb tudásom szerint dolgozok, ezzel szemben aki közel van a tűzhöz, az rendszeresen kap. Tehát van jutalom-rendszer, és a főnökség haverjai, a seggnyalók folyamatosan kapnak jutalmakat.

Ez a rossz oldala, de a társaságot nagyon kedvelem, jókat nevetünk, kell ez a kis vidámság a hétköznapokba.

A másik helyen a fizetés kb ugyanannyi lenne, szóval nem a pénz motivál.

Szeretnék megszabadulni egy ilyen helytől, ahol nem terem babér, csak ha benyalom magam.

De az új helyen meg nincs társaság, mert az egy más típusú munkakör. Meg néha utazni kéne az ország másik végére, és nincs jogsim.

Ti mit tennének egy ilyen helyzetben?


2016. jan. 30. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Megéltem ilyet párszor. Nem mindegy, a rossz főnök pontosan mit jelent. Nem ismer el, de békén hagy vagy fúr is. Ha utóbbi, akkor fel kell állni. Ha az első, akkor elég a szemléleten változtatni. Én is olyasmi helyen vagyok most, ahol a tűzközelség számít, nem a teljesítmény. Forrongtam, szidtam. Aztán nem jártam be a jutalomosztó értekezletre, hanem dolgoztam vagy akkorra raktam az ebédszünetet. Az erről szóló leveleket a kukába irányítottam, hogy ne húzzam fel magam, hogy megint xy kapta.

A munkáról nem írtál, ha az új munkakör jobban érdekelne, mert a jelenlegibe belefásultál, akkor érdemes váltani.Ha ugyanazt kéne csinálni, akkor szerintem maradni érdemes. Voltam már olyan szituban is, ahol a munka jó volt, de a kollégák nem, meg kell becsülni, ha a társasággal ki lehet jönni.

2016. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem veszed csak észre, hogy a munkahelyi nevetgélésből meg ottani havaerokból nem lesz se elismerés, se jobb élet, se semmi, a főnök ugyanúgy meg fogja nyomorítani a hétköznapjaid.
2016. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, a munkába is belefásultam már, mert nincs már benne semmi kihívás.


persze, hogy nem a haverokból meg a nevetgélésekből lesz az elismerés, de attól még, hogy ott van egy jó társaság, mellette én még jól végzem a munkám, hibamentesen, mindig mindent határidőre, problémák nélkül. akik a jutalmakat kapják, ugyanezt nem mondhatják el, csak nagy a hangjuk, és ha tesznek valami kis dolgot, azt minden fórumon hangoztatják. én meg ha 10x ennyit is teszek le az asztalra (meg nem csak én, sokan mások is), azt csendben tesszük, mert ez egy olyan munkakör, ahonnan nem járunk folyton értekezletekre, fényezni magunkat.


a főnök van, hogy visszavesz, olyankor szinte normális a légkör. de sosem lehet tudni, mikor robban, és bizony többször volt már rá példa, hogy úgy éreztem, kipécézett. olyasmikért osztott ki, amit más vagy akár ő maga is tett, de másokra nem szólt. nem szereti átadni az értekezleteken kapott infókat, mert ha megtartja magának, akkor ő mindent tud, ez hatalmat jelent. mi meg így meg vagyunk nyomorítva, információk nélkül lassabban megy a munka, és több a hibalehetőség. de neki ez mindegy, ha valami nem sikerül valakinek, hát csinálja meg újra. felesleges munkavégzés, holott odafigyeléssel, meg segítő hozzáállással meg lehetne ezt oldani máshogy.

ha a váltás mellett döntök, az miatta lesz.

2016. jan. 30. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Én váltottam elviselhtetlen főnök miatt és jól tettem. Most a főnökség jobban megbecsül, a kollégák viszont azt gondolják kavarok valamelyikkel, azért áll jól a szénám. A régi helyemen nagyon jó társaság volt. Valamit valamiért.

Összességében jobban csípem ezt a felállást most így.

2016. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

embere válogatja, én például inkább a korrekt főnököt választanám, kicsit antiszoc vagyok, jobban szeretek egymagam dolgozni úgy, hogy a felettesem elmondja mit kell csinálnom, ha valami változik, közli velem stb.


jelenleg munkanélküli vagyok, és egy ilyen munkát keresek(azért csak ilyen lazán, mert egyenlőre eltartanak itthon).


előző munkahelyem igencsak csapatmunkás volt, amivel hát nyilván gondban voltam. eleinte még ráfogtam arra, hogy én vagyok a frisshús, kevésbé ismerjük egymást, meg ugye amúgy is, mint rangidősek, biztosan próbálják majd a "felettest" játszani...aztán 2-3 hónap után sem változott semmi, még mindig én voltam az, aki nem szól kettőt se stb. és akkor beletörődtem, hogy nekem ilyen hely nem való. mondjuk ott a főnökkel közvetlenül nem voltunk kapcsolatban.

2016. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!