Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek a munkától, ez normális?

Félek a munkától, ez normális?

Figyelt kérdés

Elkéne kezdeni dolgozni, de félek a következő dolgoktól:

1.

Állásinterjú: tuti leblokkolok és csak makogok,utálom ha kérdezgetnek, középpontban vagyok, egyszerűen nem tudok mit mondani, amúgy minden munkahelyen van ilyen interjú?

Általában miket kérdeznek?

2. Nem fogom tudni elvégezni a munkát, bénázok, elejtek dolgokat, megkérnek valamire én nem fogom tudni mi van. Sokmindent elrontok.

3. Nincs jó problémamegoldó képességem, mindent a szánba kell rágni és fogyi nyelveb elmagyarázni. Önállótlan vagyok.

4. Rossz a kommunikációs képességem: nem tudom megértetni magam, szűkszavú vagyok, halk és félénk, sokszor nem értem mit mondanak nekem.

Félek, hogy piszkálni, röhögni, pletykálni fognak rólam a munkatársak, mint az iskolában.

Ha ezekre gondolok bepánikolok.

Mit tehetek ez ellen?

20/F


2016. jan. 31. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vágj bele! Én is féltem, sőt hiába volt már több munkahelyem, minden új helyen az elején félek. Ez normális, az ember fél az ismeretlentől.

Egy megoldás van, belevágni és csinálni.

2016. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is pont ilyen vagyok, de muszáj próbálkozni.

Állásinterjú mindenütt van, ha valami gyári munkára jelentkezel, általában még tesztírás is.

Bár tudnék tanácsot adni, de magamnak sem tudok.

2016. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Tessék, néhány tipp:

1. Igen, interjú mindenhol van. Van ahol komolyabban veszik, van ahol kevésbé, munkakörtől függ. Igazából arról szól, hogy megpróbálják kitalálni, hogy valóban alkalmas vagy-e a feladatra. A kérdésekre guglizz rá, érdemes is begyakorolni sok választ, ez kb. olyan mint felkészülni egy felelésre. Önismeretnek is jó, mert sok kérdésnél el kell gondolkoznod magadon. Pl. mire vagy a legbüszkébb az eddigi életedben? Erre csak te tudod a választ.

Sok helyen téynleg van tesztírás is, én azt szeretem. Ezek általában nem tárgyi tesztek, monoton munkánál monotonitástűrő tesztet íratnak, sok helyen iq teszthez hasonlót, néha egyszerűbb feladatokat, logikai tesztet adnak. Ezek azért jók, mert elég objektívek és beszédesek. Pl. a legutóbb amikor interjúztam, a csoportos interjún volt ott egy pasi, akinek be nem állt a szája és nagyon biztos volt magában. Kiosztották a tesztet, amit időre kellett megírni, volt kb. tizenöt sor és azokon kellett végigmenni, mindig új sorral kezdeni, amikor jelezték. A végén a pasi nem akarta beadni, mert ő még csak három sort csinált meg. Magyarul: még a feladatot se fogta fel :D Pedig kétszer elmondták. Őt így azonnal kivezették.

Interjú egyébként igen, mindenhol van. Ahol nincs, ott gyanús, valószínű olyan a munka, hogy hullanak az emberek.


2. Ez benne van a pakliban. De minden kezdő hibázik. Én most telefonálok, itt extra ciki, mert élesben megy a hiba. Pl. ha egy nullát félreolvasok egy milliós tételnél, és visszakérdez, hogy akkor hova lett az a 180 millió a számlájáról? Ja bocsánat, nem 20, hanem 200 van rajta.. az első után azt hittem, rögtön kirúgnak. De nem. Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Persze hosszútávon fontos a hibákat minimálisra csökkenteni.


3. Ez nem baj, akkor olyan munkakört keress, ahova nem kell problémamegoldó képesség. Rengeteg ilyen van, te csak bemész és csinálod, amit mondanak, gondolkozni nem kell.


4. Szintén nem baj, csak megfelelő munkakör kell. Sok olyan munka van, ahol egész nap nem is beszélsz emberekkel. Az előző munkahelyemen iratokat iktattam. Egy átlagos nap úgy nézett ki, hogy bementem, sziasztok, gép be, füles a fülembe, zene be, délután haza. Mondjuk mi a szüneteket szinkronizáltuk a többiekkel, hogy legalább akkor tudjunk egy kicsit beszélgetni :)


Valójában dolgozni ilyen szempontból neked sokkal könnyebb, ha jó helyet találsz, egy csomó problémád megszűnik _:)

2016. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a gépipart. Én gépi forgácsoló vagyok, rengeteg olyan ember van itt, akinek semmi szakmája, csak berakja az anyagot a gépbe, majd megnyom egy zöld gombot. Elrontani nem igazán lehet. Beszélgetni se kell, mert egyedül vagy 2 gép között. A fizetés se mondható rossznak. Ellenben baromi unalmas.
2016. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"4. Szintén nem baj, csak megfelelő munkakör kell. Sok olyan munka van, ahol egész nap nem is beszélsz emberekkel. Az előző munkahelyemen iratokat iktattam. Egy átlagos nap úgy nézett ki, hogy bementem, sziasztok, gép be, füles a fülembe, zene be, délután haza."


Ez az! Ez lenne a nekem való munka! :) Csak kár, hogy sehol nem találok ilyet. :)

2016. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az állásinterjúkat én is gyűlölöm van hogy remeg egy kicsit a hangom pedig 30 éves férfi vagyok .A rá bízott munkát idővel mindenki el tudja végezni csak az elején tűnik bonyolultnak bele kell jönni de amíg nem tudom önállóan elvégezni én is görcsös vagyok egy kicsit idegesít hogy a betanítómtól függök és utálom eleinte amit csinálni kell.Nekem sem túl jó a problémamegoldó képességem mikor erre rájöttem azon változtattam hogy maximálisan próbáltam elkerülni mindenféle stresszhelyzetet konfliktust.Ilyen esetekben egy kicsit megbénulok lefővök nem gyengén pirulok is a mozgásom darabos lesz egy 2 percre :D EZ SZAR GENETIKA!Elég szopás egy életen át ezzel együtt élni de nem túl sok mindent lehet vele kezdeni esetleg ahogy mondtam kerülni a bajt!Pletykálni röhögni fognak?Mindenkivel ezt csinálják csak a háta mögött, aki pedig nem szól vissza nekik annak a szemébe!Hát ennyi!
2016. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!