Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkanap, tegezés-magázás?

Első munkanap, tegezés-magázás?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, holnap lesz az első munkanapom. Sok dolog miatt izgulok, és igyekszem majd jó benyomást kelteni, ezért ezernyi kérdés van a fejemben. :D


Most éppen a tegezés-magázás kérdés foglalkoztat. Az állásinterjún persze mindenkit magáztam, ők is engem (3 emberrel beszéltem). Viszont amikor az egyikük felhívott, hogy sikeres volt az interjú, és felajánlják nekem a munkát, akkor megkérdezte a telefonba, hogy tegezhet-e, mert leendő munkatársakként úgyis tegeződni fogunk.


Szóval vele elvileg már tegeződünk, de holnap hogy kezeljem ezt? 3 hete volt az állásinterjú, azóta vele sem kommunikáltam, őt tényleg tegezzem le holnap?

És mi a helyzet a többi munkatárssal, akikkel most találkozom először? Én alapból mindenkit magáznék kortól függetlenül (nálam fiatalabbak nem is nagyon lesznek szerintem). Viszont mi van a következő helyzetben: magázok valakit, aki azt mondja, hogy "tegezz minket nyugodtan, itt mindenki tegeződik!" - Innentől fel vagyok jogosítva, hogy mindenkit tegezzek, anélkül hogy ő maga felajánlotta volna? A fiatalabbakkal még oké, de mi van, ha egy 60 éves munkatárs jön szembe? Nála fura lenne a tegezés, egy 25 évesnél meg a magázás.


Köszi a segítséget. :)


2016. jan. 31. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki először látsz, azzal mindig önözéssel (= magázás) indíts. Az az udvarias, az a távolságtartó. Ha ő lép feléd, és felajánlja a tegezést, akkor onnantól fogva tegezheted, ha te is úgy akarod.
2016. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elöször alapból mindenkit magázz, a régebbeiek aztán úgy is szólnak, hoyg tegezödjetek - ahogy az is mondta, aki felhívott. Neked nagyon nem illik kapásból letegezni senkit, mert te vagy az "idegen", az új ember.

De csak azt tegezheted, aki erre felszólit, senki nem adhat engedélyt egy másik tegezésére - kivéve, ha mindenki ott van és a fönök közli ezt az többiek nevében is.

2016. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akivel már összetegeződtél a telefonban, azt mindenképp tegezd.

A többiket először magázd. Ha valaki tegez téged, akkor azt te is tegezheted.

2016. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért az is fura, ha mindenkit magázol. Aki nagyjából korodbeli, azt nyugodtan letegezheted, mint ahogyan más szituációban is simán tegeződnétek, az idősebbeknél meg inkább várd meg, amíg ők mondják. Akivel telefonon beszéltél, azzal nyilván tegeződj, hiszen már megkért rá.
2016. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont így voltam 23 évesen, nagy cég, többezer dolgozó. Első nap jónapottal köszöntem egy anyámnál idősebb kolléganőnek. Közölte, hogy itt mindenki tegeződik mindenkivel. És tényleg. Onnantól minden kollégát tegeztem vezérigazgatóig bezárólag előzetes engedélykérés nélkül, és soha nem volt belőle probléma.
2016. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyébként ez egy kisebb cég, ebben az irodában kb. 30-40 ember dolgozik. Csak akkor láttam a többieket, amikor mentem az állásinterjúra (nyilván akkor sem mindenkit), láttam olyat is, aki szerintem még huszonéves volt, viszont 60 körülieket is. A többség szerintem 35-40 körüli volt.

Én 23 éves vagyok.

2016. jan. 31. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy kis helyen kezdtem. Első nap, ahogy beértem, a főnököm mondta, hogy itt mindenki tegeződik. Eszerint jártam el.

Nem tudom, milyen helyen dolgozol. Én ha egy nagyobb helyre lépek be, ahol többen vannak, akkor mondok egy jó napot kívánok-ot. Ha sok fiatal is van és lazább hely, akkor utána mondok még egy sziasztok-ot is. Így mindenki azt vegye magára, amelyiket akarja :)

2016. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
HR-est mekérdezed, mi a szokás a cégnél, probléma megoldva.
2016. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!