Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szólni kell a régi munkahelyen...

Szólni kell a régi munkahelyen, hogy másik állásom is lett?

Figyelt kérdés
4 órában vagyok bejelentve egy cégnél 1 éve. Most lett egy másik 4 órás munkám is. Az új tud az elsőről. A réginek kell szólni? Abszolút nem ütközik a kettő.
2016. febr. 1. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a munkaszerződésben vagy kollektív szerződésben van leírva. Nem tudom, mit dolgozol, de sok helyen nem lehet konkurens cégnél párhuzamosan dolgozni bizonyos beosztásokban. Ha valami "átlagos", beosztod munkád van, akkor valószínűleg nem gond.


Ha nem ütközik a kettő, és nem a Nasa-nál dolgozol pl., én nem szólnék, bár valszeg nem is izgatja őket.


Nem vagy a munkahelyed tulajdona, de pl. az kicsit furcsa lenne, ha de. 8-12 között X. cégnek dolgozol, du. 12-16 között a konkurenciának. Szóval mérlegeld, mi a munkád.

2016. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a szerződésemben és a belső szabályzatban is benne van, hogy új munkaszerződést csak úgy létesíthetek, ha tud róla a vezetőség, vagyis engedélyezniük kell.
2016. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nem a NASA-nál, csak egy kisvárosi ügyvédi irodában dolgozok. 1 éve vannak rövid idejű határozott szerződéseim, a jelenlegi tavasszal lejár. Bejelentettem, hogy terhes vagyok. S mivel ez a 4 óra sem sok(pedig 8-at vagyok bent és a túlóra sem ritka), és semmi látszatát sem kelti a főnök, hogy új szerződést írnánk alá, egy ismerős bejelent a vállalkozásába, ahol tényleges munkát csak időnként fogok adminisztrátorként végezni a gyed miatt. Ha tényleg nem hosszabbít, az új m.hely 8 órára bejelent és meg is tart gyed-gyes alatt. Olyan szívesen elmondanám neki, hogy vannak még rendes emberek..
2016. febr. 2. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Gratulálok.
2016. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. febr. 4. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!