Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg igaz, hogyha alkalmi...

Tényleg igaz, hogyha alkalmi munkaként elmegyek cégekhez fordítani, akkor 100ezertől 200ezerig terjedő napi fizetést kaphatok?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam néhány embertől, akik egyetem mellett alkalmi munkaként vállalnak fordítást néhány cégnél, mondjuk sokuk azt mondta, hogy nem igazán angolról, hanem inkább franciából, németből és akár kínaiból fordítanak cégeknek magyarra pl egy üzleti tárgyaláson. Ezzel napi 100-200ezerig terjedő összegekeg kapnak egy alkalomra. Ez engem eléggé megdöbbentett. Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra és arra, ez valóban így működik-e.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. febr. 6. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A németet és a franciát ehhez túl sokan beszélik.
2016. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

A ritkább nyelvekből szinkronban sem mennek el 10 ezernél többért egy órára, az meg irreális, hogy egy ember 8 órát szinkronozik egy nap. A konszekutív meg még olcsóbb.

2016. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

"Ezzel napi 100-200ezerig terjedő összegekeg kapnak egy alkalomra."


- Mi az, hogy egy alkalomra? Hogy aznap lefordított 10 oldalt?

Ez komolytalan szóbeszéd.

2016. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem igaz. Diákmeló keretein belül lehet adminisztratív és hasonló munkát végezni idegennyelven 700-1000ft órabérért.


De felsőfokú végzettség nélkül senki nem kap ennyi pénzt, ha csak nem apuci cégénél dolgozik.

Jó is lenne, ha a nyelvvizsgámmal 100ezret kapnék zsebbe, egy napnyi melóért.

2016. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fordítóként sem kap az ember ennyit, nekem ilyen papírom van.

Ha fárszit beszélsz, esetleg. (Nem, nem gondoltam komolyan. :)

2016. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező tolmácsolásra gondolt amúgy.
2016. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Szakfordító-tolmács végzettségem van. Nem gyakorlom, csak alkalmanként, és többnyire szívességből, baráti-ismerősi kérésre, tehát nem ez a fő bevételi forrásom. :-(

De azt tanultuk, hogy tolmácsoláskor 15-20 percenként szünetekre van szükség, hogy regenerálódjon az agy. Épp ezért, ha pl. államfők találkoznak, ott legalább 2-3 tolmács dolgozik együtt. Egy tolmácsol, a másik pihen, a harmadik (pihen, de) bekapcsolódik a beszélgetésbe, hogy gördülékenyen tudja folytatni. Természetesen mindhárman követik a beszélgetés menetét. A tolmácsoknak ezenkívül fel kell vetetniük magukat egy országos nyilvántartásba (névjegyzékbe) a kormányablaknál. És persze, ha Bt-ben vagy Kft-ben dolgozol, egyéni vállalkozóként a NAV-hoz is be kell jelentkezni, és meg kell fizetned a járulékokat, mert ha egy rosszakaród feljelent, többel kötöd be, mint amennyit keresel rajta. Én sem tartom igaznak a hírt, irreálisan magas óradíj jön ki, és hangsúlyozom, ha nem anyanyelved, amelyeken tolmácsolsz, akkor napi 8-10 órában ez lehetetlen. A téma ugyanis nem ennyire egyszerű, hogy elmegyek, és mondok valami hasonlót, ahhoz, amit németül, angolul stb. hallottam. Ha valamit félrefordítasz, és abból bármilyen hátrány, kár keletkezik, akár be is perelhetnek, és rajtad fogják követelni valós vagy vélt veszteségüket.

2016. febr. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez így van, de ő diákmunka keretein belül kérdezte, nem egyéni vállalkozóként.
2016. febr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó vicc. :D Ha ennyit lehetne ezzel keresni, senki nem dolgozna semmi mást, csak ezt. Havi 1 hapi munkával fedeznéd a teljes havi költségeidet, utána 30 napig csak lóbálnád a lábad és nem csinálnál semmit??? :D Hallottál már te olyanról, aki így él, és nem volt alapjáraton is milliomos? :P
2016. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!