Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális az, hogy a kollégáim...

Normális az, hogy a kollégáim magukkal beszélgetnek?

Figyelt kérdés

Van 3 kollégám, kettő már idősebb, 53 és 57 évesek, a harmadik 30-as évek elején járó (ő szerintem csak utánozni akarja a másik kettőt, mert fél éve van csak ott, illetve ő nem csinálja olyan gyakran).

A két idősebb viszont folyton. Mikor 1 éve odakerültem az eldöm aki betanított mondta, hogy ne foglalkozzak Velük ők hangosan gondolkodnak, ezért hidegen hagyott a dolog, főleg mert mindkettő mögöttem ült (egyébként egyik a főnököm, aki vezető főkönyvlő, a másik bérszámfejtő). A múlt hét pénteken a főnököm helyet cserélt egy másik kollégával, mert mindig melege volt és itt szerinte huzatosabb, így ő most sréhen velem szemben ül, a "padtársam" lett. Nagyon idegesít, hogy mindig magában beszél, Sosem tudom eldönteni, hogy nekem szól-e egyáltalán figyeljek-e rá (sokszor rám is néz), vagy ne foglalkozzak vele. Legszívesebben bedugnám a fülem vagy zenét hallgatnék, de ne engedik.

Hogyan kezeljem a helyzetet?


2016. febr. 8. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

"Hogyan kezeljem a helyzetet?"


Sehogy, sok ember gondolkodik hangosan. Mondjuk az én munkatársam is ilyen, de eszembe se jutott volna hogy ez akár zavaró is lehet valakinek.

2016. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen közeli ismerősöm.Az őrületbe tud kergetni vele..
2016. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát engem eléggé zavar mióta velem szemben ül :) már nem az hogy magával beszélget, hanem az hogy olykor rám néz mintha választ várna és nem tudom hogy kellene e rá figyelnem vagy nem, válaszoljak-e rá vagy ne. Ha csak beszélne magában nem érdekelne, de így eléggé zavaró.
2016. febr. 8. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ne válaszolj rá.

Ha választ várna tőled, akkor nyilván szólnak neked úgy, hogy azt rendesen észrevedd.

És miért nem hallgatsz zenét?

2016. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első nap közölték, hogy az irodában nincs zene semmilyen formában, hogy halljuk egymást és hogy "családias maradjon a környezet".
2016. febr. 8. 17:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Időnként akkor te meg kezdj el dúdolgatni,kb olyan hangmagasságban,mint ahogy a kollega beszél magában.

Hátha egyszer észreveszi magát.

2016. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az említett 30as éveiben járó kolléga szokott dúdolni és énekelni, ma is ezt tette. Én úgy éreztem elmentek neki otthonról, de a magukban beszélőket nem zavarta, így a dúdolással nem sokra mennék sajnos.
2016. febr. 8. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából valamilyen szinten megértem a kollégáid, hisz bevallom őszintén, néhanap én is olyan jó társaságot találok önmagamban, hogy muszáj vagyok magammal váltani néhány szót.

Viszont, hogy segíts nekik túllendülni ezen az eufórikus állapoton javaslom, hogy szerezz be nekik egy-egy papagájt, aki nem csak kommunikációs készségeiket fejlesztheti, de egyben egész jó beszélgetőpartnerre is lelhetnek benne.

2016. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha tűlságosan érdekelnének a pontok,de miért lett az összes válasz lepontozva?
2016. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Es h szolnal nekik, hogy mikor akarnak valamit, pl. szolitsanak a neveden? Nekem neha helyettesiteni kell a kolleganöm, mikor az ö beosztottjainak segitseg kell magamtol vagy nem veszem eszre ( mert allandoan figyelgetni kellene, ök elöl vannak en meg az irodaban hatul) vagy nem tudok dolgozni mert öket lesegetem. Igy megmondom mindig, hogy ha usztok, csörrentsetek meg a telefont es jövök. Addig meg nem lesegetem öket. Ha kell valami tölem, jelzik.
2016. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!