Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » GYORSAN, FONTOS! Hivatalos...

GYORSAN, FONTOS! Hivatalos levélben milyen megszólítást írjak a "Tisztelt cím"-en kívül, ha a címzettnek sem a nevét, sem a nemét nem tudom?

Figyelt kérdés

Még ma meg kellene írnom, de nem tartok sehol. Ja és baj ha kézzel van írva? (nincs nyomtatónk) Persze olvasható kézírással. Azért vagyok kétségbe esve, mert csak 15 éves vagyok, életemben először írok hivatalos levelet és nem támaszkodhatok felnőtt segítségére.

Előre köszönöm a gyors válaszokat!



2016. febr. 8. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
A kezzel irott is jo, csak ceruzaval vonalazd be a lapot, h egyenesen irj, aztan radirozd ki. A tisztelt cim megszolitas tokeletes.
2016. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ilyen helyzetben általában a "Tisztelt Hölgyem/Uram!" megszólítás a javasolt. Nem feltétlenül baj a kézírás, de nem tudod elvinni kinyomtatni egy fénymásoló üzletben? Megírni is könnyebb lenne, ha javíthatod gépen.
2016. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. febr. 8. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg nem feltétlenül egy magánszemélynek, hanem egy hivatalnak, intézménynek írsz, akkor a megszólításban szerencsésebb az intézmény nevét használni, pl: Tisztelt Nyugdíjfolyósító Igazgatóság! Tisztelt Államkincstár! Tisztelt Móra Ferenc Gimnázium! stb.
2016. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!