Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdődő kiégés ellen mit...

Kezdődő kiégés ellen mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Alapjáraton szeretem a munkámat és a munkahelyemet(összességében keresve se találnék jobbat, csak néha unalmas, de nem vészes). Az utóbbi időben viszont felfedeztem magamon, hogy nyűg az egész. Egyébként 24 éves nő vagyok és a 3. évemet töltöm itt.

A munka mellett iskolába is járok, ami plusz teher(főleg az iskolában járó kavarások miatt).

Egyébként jó lenne a sulit elvégezni, mert több fizu jár érte.


Tavaly jártam sportolni kb fél évig és most is bele akartam valami újba kezdeni, de semmihez sincs erőm. A szabadságokkal nincs gond, mert ki tudom venni és most is voltam egy hétvégét a párommal pihenni és ki is zökkentem a hétköznapokból, de amint vissza kell mennem dolgozni már megint a fásultságot érzem.

Munka közben is van, hogy rosszul érzem magam(többnyire aluszékonysággal küzdök, de ha még mellé tele eszem magam, akkor aztán jön a kómás állapot). Főleg mióta az iskolát is kezdtem szeptemberben, akkoriban kezdődött.


Kb semmiben nem látok örömet. Amikor az egyik kollégámmal lelkiztem, mondta, hogy a sulit én akartam, hát megkaptam. Csak azt nem gondoltam, hogy ennyire bele fogok fásulni. Emellé még jöttek most nőgyógyászati panaszok is. Rutin vizsgálaton derült ki, hogy egy komoly fertőzésem van. Ez is taccsra vágott.


Szívem szerint munkahelyet nem váltanék, mert egyébként imádom a kollégáim. Máshol nem biztos, hogy olyan baráti viszonyt tudnék kialakítani mint itt. Néha viszont úgy érzem, hogy kellene egy kis változatosság. A másik ami miatt bizonytalan vagyok, hogy előfordulhat, hogy az iskola miatt nem vennének fel dolgozni máshova.


Nem akarom megvárni, amíg kikészülök teljesen, de már ezt is egy olyan állapotnak érzem, hogy muszáj tenni ellene valamit.


2016. febr. 17. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsősorban semmiben örömlátás okozza problémát. Munka csal egy állandó valami ami ezt fokozza( mint minden egyféle egymást), mert nem nagyon szereted munkád és rendszeresen kell csinálni. Ne hidd ez problémád, főleg jó környezet miatt.

Változtass hozzáállásodon és kezd el élvezni élet minden részét( persze ez egy folyamat, de végére( ha végére érsz) minden élvezni fogsz).

Ehhez pedig realizáció kell. Gondolkozz mindennek örömet adó oldalán és ne a baromságokkal törődj. Mindenben lásd tapasztalási lehetőséget és élj annak ami örömet ad belőle és élvezd ki amennyire csak tudod.

Ha segítség kell, akár példákra reflektálva, írj nyugodtan.

2016. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Talán át tudom érezni a problémádat, mivel én is főállásban dolgozom, illetve levelezőn tanulok. Néha én is érzem így amgam, de arra jutottam, hogy bele süllyedek a nihilbe. Többre vagyok képes, többet tudok dolgozni, nem vagyok fáradékony és a hosszabb "pihenés" lefáraszt.


Jó oké, tudom, hogy ez így hülyén hangzik.

De aztán tudtosabbá tettem az életem, elővettem régi hobbijaimat, tehát hasznosan kezdtem el tölteni az időmet.


Természetesen, ha valahol nagyon rosszul érzed magad, nem kötelező ott maradni. :)


De summa summarum:

Saját magad tudod ezt megváltoztatni, elméd tudatos átformálásával és hozzáállásod megváltoztatásával. :)

2016. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira komolyan venni a munkát, kiégés ellen ez mindig bejön. Bejársz, minimálisan eldolgozgatsz magadnak, amit nagyon muszáj, megcsinálod, egyébként meg nem érdekel az sem, ha rád szakad a mennyezet. Kollégákkal meg nem lelkizünk, mert a munkahely nem önsegítő kör. Nem szabad problémákat kiadni, mert mindenhol van egy pletykafészek, aki nem tudod, mikor fordít ellened mindent, amit csak mondasz. A munkahelyen mindig vidám, eltökélt és lelkes vagy, mindig kicsattansz az egészségtől, otthon az egész háztartás vigyázzban áll, a férjed/barátod mintaapuka, megfőz-bevásárol-kitakarít, az ágyban is minden tökéletes köztetek, soha nincs veszekedés - csak így lehet túlélni.
2016. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. A mai napom sokkal jobb volt mint az eddigiek. A lelkizést azért ne úgy értsétek, hogy a legbensőbb dolgaimról mesélek, csak olyat ami nem zavar, ha kitudódik.
2016. febr. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!