Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan szerelitek le a...

Ti hogyan szerelitek le a főnökösködő és/vagy stresszes kollégákat?

Figyelt kérdés
Tehát azokat, akik -annak ellenére, hogy ők is csak ugyanolyan dolgozók- szeretik játszani a főnököt, mindig mindent jobban tudnak, meg ilyenek. Valamint azokat, akik a stresszüket a kollégákon vezetik le, átnyomják rájuk. Neadjisten a kettő egyszerre.
2016. febr. 21. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben érts egyet vele és biztosítsd, hogy igaza van :)
2016. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kolléganőm, akinek van egy sérült gyereke és valószínűleg ezt bent vezeti le, méghozzá azzal, hogy a legnagyobb görény mindenkivel...egy ideig próbáltam, meg szerintem a többiek is megérteni, milyen neki otthon. De egy idő után, már annyit nem érdemel, hogy leszarjam a fejét, mert mi nem tehetünk a nyomoráról, hogy minden nap el kelljen viselnünk, egy valakit sajnálok a sérült gyerekét, hogy egy ilyen moslék szar az anyja. Kb. levegőnek nézzük bármit is mond, nem reagálunk.
2016. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Megmondjuk az illetőnek, hogy bunkó és fogja be. Ennyi.
2016. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor odamegy okoskodni, kérdezd meg, hogy nincs valami dolga. Vagy tulajdonképpen ő mit gondol, mi a munkaköre, munkaterülete?
2016. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En visszadobom nekik a labdat. Ha pl. megker hogy nezzek meg neki valamit, akkor gyorsan vegig gondolom, kigondolom mi az amit o is megtudna, es mondom neki, hogy oke, de elotte legyszi csinald meg ezt es ezt hozza.
2016. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy jön ez ki nála. Volt, aki állandóan mellém állt és mondta, mondta, mondta. Azt hittem az a jó, ha le se érdeklem.. de csak mondta tovább. Keveset szoktam beszélni, de összeszedtem magam és mikor legközelebb jött elmeséltem neki mindenféle apró problémámat ami csak eszembe jutott. Többé nem jött hozzám.

Ha valaki gúnyolódik akkor még nagyobb poént csinálok a "poénjából" akár úgy is, hogy magamat is kinevetem.


Aki okoskodik, attól ha jót mond és régebb óta ott van meghallgatom, de ha lehet másképp csinálom. Ha nem tud semmit akkor gyűjtöm magamban az infót mit tudott rosszul és legközelebb az orra alá dörgölöm, lehetőleg egyszerre többet és megkérdezem, hogy ezek után még mindig úgy érzi-e hogy ő a főnök ki nem nevezett helyettese.


Szóval mindenkivel nagyrészt a saját módszerét fordítom vissza, vagy legalábbis az általa "kínált" lehetőséget használom ki, de sokszor elég, ha nem törődök vele. Olyan is volt, akinek egyszer leordítottam a fejét, pedig amúgy csöndes vagyok. Biztos elkönyvelt őrültnek, de az is békén hagyott :D


A stresszt csak arra lehet átnyomni aki átveszi. Szerinted Buddhára rá tudta valaki is nyomni a stresszt?? Nem. Az a lényeg, hogy Te legyél nyugodt. Gondold végig, mikor mi a Te problémád. Nem a Te problémád ami közvetlenül nem érint. Akkor sem ha sipító fejhangon ordibálják a füledbe miközben verik melletted az asztalt. Ha szétválasztod mi az ami Rád vonatkozik és mi az ami nem akkor az utóbbiak egyre kevésbé fognak zavarni.

2016. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Stresszt csak másik fél beleegyezésével lehet átadni.

Helyzetfüggő, de általában egy kommunikáció segít, vagy ha nem, egyre nagyobb és nagyobb nyomást kell tenni változásért. Akár végére egy ingerültnek tűnő ráriasztás is képbe jöhet. Jelenteni kell főnökségnek. Meglehet mondani, nem tudja azt jobban mint te s szeretnéd ha befejezni amit éppen mond. Hasonlók. Mint mondtam, helyzetfüggő.

2016. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg hálistennek nincs dolgom ilyen stresszes kollégával. Úgy tervezem, ha legközelebb valahol lesz, akkor megmondom neki, hogy nyomja a stresszét a csajára vagy a kutyájára, de ne énrám. Helyes elgondolás?
2016. febr. 23. 08:43
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetlen megoldás a "bolondos" kollégákkal a levegőnek nézés. Persze bármit kér nem csinálod meg ennyi. Nézd levegőnek.
2016. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy pelda;

Par hete uj csoportba kerultem a munkahelyemen szamszerint 6 ev utan -eleinte nagyon aggodtam.

Latasbol ismertem mar oket, de meg sosem beszelgettem veluk az idojarason kivul, de vegul jol kijottunk egymassal.

Egy nehez, stresszebb projektet kaptunk amitol a legkorben feszultseg lett, es 5unk kozul egy no elkezdet allandoan panaszkodni hogy "ha ezt igy csinalod akkor nem leszunk keszen...", "mindjart vege a napnak es alig csinaltunk valamit...", "elbukjuk az egeszet..." mikozben mi igenis rengeteget dolgoztunk, hogy keszen legyunk. Egy nap betelt a pohar es nyugodt hangon kozoltem vele; "a gorcsoles nem segit, csak felesleges idot vesz el a valodi feladattol". Meglepodott. Nem szabad ilyenkor kiabalni vagy lekezelonek lenni -ha nyiltan megbeszelitek megfogja erteni, hogy a kontroll mania nem jo.

2016. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!