Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudnám letölteni a legújab...

Hol tudnám letölteni a legújabb Munka Törvénykönyvét?

Figyelt kérdés
A felmondási idő miatt lenne fontos,mert elvileg a 30 nap felmondási időből 15 napot a munkavállaló döntene el?

2016. febr. 21. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm találtam is valamit csak lehet rosszul értem.


70. § (1) A munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót - legalább a felmondási idő felére - a munkavégzés alól felmenteni. A töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.


Itt arról volna szó,hogyha a cég küldene el akkor van olyan kötelezettsége hogy pl a 30 napból csak 15 napot kell dolgoznom? Vagy ez fordítva is igaz,hogy én mondok fel és a 30 napból csak 15 napot kell ledolgoznom?

2016. febr. 21. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:
ha te mondasz fel, le kell dolgozni a felmondási időt
2016. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult. Ha te szeretnél dolgozni, eszed ágában sincs felmondani, de a munkáltató egyik nap "kirúg", vagyis ő mond fel neked, akkor legalább a felmondási idő felére fel kell mentenie a munka alól. Vagyis 30 napos felmondási idő esetén legalább 15 napot el kell engednie. Ha te mondasz fel, vagyis te magad nem akarsz már ott dolgozni és "leszámolsz", akkor ez nem kötelessége. Kérheted, hogy megtegye, de ha szüksége van a munkádra, az utolsó percig ledolgoztathatja a felmondási idődet.
2016. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!