Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon önbecsülési gondom van...

Vajon önbecsülési gondom van ha diplomás emberként takarítok míg más hasonló végzettségű kollegáim nem hajlandóak rá? Mert "derogál" nekik? Hát nekem is de ők mertek szólni én meg nem.

Figyelt kérdés

Kis történet. Munkahely ahol felsőfokú végzettséggel dolgoznak emberek. Én is diplomás vagyok. Elküldték a takarítókat mondván nincs rájuk pénz. És megbíztak egy céget takarítással de az csak kettő hetente jön!! Mivel kevés a két hetes takarítás jön a főnöki ukáz! A dolgozók majd takarítják az irodáikat.

Több kollegám felhördült azonnal és közölték hogy bocsi de ők nem azért tanultak hogy padlót nyaljanak. És bár nem szégyen a munka de akkor se. Nem. Volt olyan kollega aki megmondta hogy ezt kifejezetten sértésnek fogja fel és elgondolkozik az azonnali felmondáson emiatt!


Eredmény: nem kell nekik takarítani.

Nekem kell továbbra is. Ugyanis én nem mertem mondani hogy nem. És bár én is úgy gondolom hogy nem ezért tanultam és én is így gondolom hogy ha felvesznek egy munkára akkor ne derüljön már ki utólag hogy padlót is kell nyalni, de én nem merek ellentmondani,

Én befogom a számat és remegek az állásomért. Úgy gondolom, ha nemet mondok, és ha kirúgnak?

(miközben a példa mutatja hogy ezért nem fognak kirúgni)

De akkor se merek nemet mondani miközben magamban fortyogok és csak nézem a kollegákat akik munka végén elpályáznak én meg munka végén fogom a felmosófát…

De nem vagyok egyedül van még kollega ugyanúgy mint én.


Vajon nekem is kellett volna kérnem magamnak? Most már késő persze…


2016. febr. 24. 08:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Valaki diplomával sz**t pucol ! Lásd BSC ápoló .
2016. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ez önbecsülési gond, inkább egyszerűen félted az állásod. De ha ennyire nincs pénze a cégnek, akkor keresnék másik állást, mert előbb utóbb lehúzza a rolót. Viszont oda állnék a főnök elé, és elmondanám, hogy eddig takarítottam, de úgy gondolom, hogy ennek mindenkire érvényesnek kellene lennie. Tehát ezek után én sem vagyok hajlandó takarítani.
2016. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Viszont oda állnék a főnök elé"


Nem érted a lényeget. Én is odaállnék a főnök elé. Ha mernék De nem merek. Mert ha mernék az egész szitu nem létezne mert akkor már az elején megmondtam volna hogy anyád.


De nem mertem, és most se merek, mert attól félek mi van ha azt mondja hogy....

2016. febr. 24. 08:50
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Akkor megválaszoltad a saját problémád. Ha nem mersz oda állni (amit megértek hogy félted az állásod), akkor nincs miről beszélni, és felesleges fortyogni a kialakult helyzet miatt. Akkor csendben csináld tovább.
2016. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem fogsz " menrni" akkor ez így marad.

Ha a helyedben lennék és nem mernék oda állni,akkor azt csinálnám,hogy amikor végzek a munkával,akkor csakis az én helyemet takaritanám ki,majd haza mennék. Egy idő utánn feltűne a fönöknek és szólna.Én akkor megmondanám neki,hogy csak magam utánn vagyok hajlandó takaritani és még ennek is örűljön! Meg amennyit takaritottál,már plusz pénz járna...

De felnőt ember vagy ,muszály lesz valamit mondanod neki,mert minden nap emészteni fog ez a dolog és az nem lesz jó!

2016. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek. Ha a többiek nem takarítanak és semmi következménye nincs, akkor te miért csinálod? Ha ennyire zavar, akkor ne csináld.

Egyébként nálunk is kéthetente jön a takarító. Bár nálunk nincs utasítás, hogy nekünk kell takarítani, de én rendbe szoktam tenni a saját irodámat. És egyáltalán nem derogál és nem érzem magam ettől kevesebbnek. Pedig két diplomám is van :)

Nem is értem a logikáját. A diplomások otthon sem takarítanak? Mindenkinek takarítónője van? :)

Nem takarítást kértek tőletek, hanem a saját irodátok kitakarítását.

2016. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Hozzátartozik a munkakörödhöz eredetileg?

Ha igen, csináld.

Ha nem, akkor vagy csinálja mindenki, vagy ne csinálja senki és legyen külön takarító, vagy járjon érte valami jutalmazás, bónusz.

Én sem csinálnám, ha nem része a munkámnak és nem jár érte plusz juttatás, és nem azért, mert derogál, hanem mert nem dolgozom ingyen.

2016. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Nem takarítást kértek tőletek, hanem a saját irodátok kitakarítását."


Na de ember azért gondoljunk már bele a dologm tálalásába!

Volt eddig egy takarító aki takarított. Ez volt a dolga ezért kapta a fizut.

Most nincs takarító, az eddig ezt sose végző kollega takarít.

És űgy tűnik 10ből 9 ember ezt úgy fordítja le magában hogy hát más munkáját végezzem én? Ráadásul ingyen? Hát egy nagy szart.

Hiszen a takarító ezért pénzt kapott! Én meg ingyen csináljam ugyanazt???? Ráadásul úgy hogy engem nem is ezért vettek fel ide?

Hát a nagy szart! Nem csinálom vagy csinálom ha fizetnek!


Így gondolkozik a legtöbb ember. És mivel a vég nem fizet, így 10ből 9-en azt modnják akkor cseszd meg öntsön el mindent a mocsok!


Csak a hozzám hasonló beszariak nem merik kikérni maguknak.


A kérdésem: igaza van a dolgozók többségének vagy nem?


Hogy nem végzik el ingyen azt a munkát amihez

a) semmi közük alapból

b) eddig valaki ezt pénzért csinálta

2016. febr. 24. 11:04
 9/24 anonim ***** válasza:
Igaza van a kollégáidnak, te meg ne legyél balek, mert a főnök majd így fog rajtatok még többet spórolni, majd figyeld meg, hogy szép lassan rátok fog nyomni egy rakás olyan feladatot ezen kívül is (megfelelő fizetség nélkül), ami nem része a munkátoknak, de tudni fogja, hogy lesz olyan ember, aki mindig bevállalja, most éppen te, de lehet, hogy mindig te leszel az az ember. Ebből szokott az is lenni, hogy a munkaeszközöket is magatoknak kell majd biztosítani, tollat, nyomtatópapírt... stb.
2016. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van a kollégáidnak,ráadásul mostmár a fönök is tudja ki az akit kitud majd használni,mert mindent megcsinál amit mondanak neki és nem mer nemet mondani és kiállni magáért.

Már bocsi.

2016. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!