Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt az eddigi legnagyobb...

Mi volt az eddigi legnagyobb baki, amit a munkahelyeden csináltál?

Figyelt kérdés
Ha kiderült, akkor leszidtak érte?

2016. febr. 27. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom, egy hitelre érkezett befizetésekről tájékoztattam rosszul az ügyfelet. Azt mondtam neki, hogy hat hónappal később érkezett az első törlesztése, mint amikor ő mondta, hogy elkezdte. Ettől persze ő elég ideges lett és berohant a befizetési bizonylatokkal, szóval egy órán belül kiderült a hibám :)

Az volt a szerencsém, hogy a rendszerrel volt valami gond. Mert amikor dátum szerint rendeztem a befizetéseket, nem a legrégebbit rakta az elejére. Amikor szólt a főnököm a hiba miatt és visszanéztem, akkor tűnt fel. Így végül könnyen megúsztam: igaz, hogy mondta hogy ne forduljon elő többet, de nem kaptam sem szóbeli, sem írásbeli figyelmeztetést. Annyi, hogy ha még egyszer ilyet csinálok, akkor kapok. De azóta jobban figyelek és nem hiszek a rendszernek :D

2016. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Az állatorvosin dolgoztam. Behoztak egy júliusi éjszakán egy foxit, akit kennelbe raktam, hogy reggel megműtsük, de a kutya még éjjel elpusztult. Mikor indultam vele a kórbonctanra, utánam szólt az egyik doki, hogy nem vigyem el, mert a gazdi lehet, hogy elviszi a tetemet.

Mondtam a többieknek, hogy a kutya egy zsákban van a veszélyes hulladék tárolóban, majd elmentem szabadságra.

2 hét múlva harapni lehetett a dögszagot a tanszéken. Elmentem a Profhoz, és töredelmesen bevallottam, hogy én tettem oda, mire ő lebaltázott, hogy biztos nem én voltam, hisz nem is dolgoztam. Rábólintottam és meghagytam ebben a hitben.

2016. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy jelentkeztem. Tényleg egy f.s helyen dolgozom. Nem vagyok egy munkakerülő alkat!
2016. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jövedéki adós termékkel kapcsolatos NAV adatbevallás totál kiment a fejemből.A leadási határidő után pár nappal kereste rajtam a főkönyvelő.Szerencsére nem lett belőle probléma,előfordul.
2016. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Te második, csak úgy kíváncsiságból: ebben a sztoriban te azt értékeled hibának, hogy megbüdösödött a kutyatetem? Vagy azt, hogy az aggódó gazda éjnek évadján behozza a kutyáját, mert ő laikusként is észrevette, hogy nagy baj van, sürgős orvosi ellátásra szorul szerencsétlen kiskutya, ti meg nagy lazán beraktátok ellátatlanul egy kennelbe, mert majd reggel megműtitek, addig meg le van 💩va..?
2016. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még süldő programozó koromban tízezer fős hírlevelet BCC helyett CC-vel nyomattam ki (vagyis mindenki láthatta a többiek címét). Tipikus egy betű bug, de az egész rendszer meghalhat tőle... Nem tudott nem kiderülni, én meg mit tehettem: emelt fővel mondtam, hogy nagy ökör voltam, és személyesen vállalom a felelősséget, ha valaki feljelentéssel fenyegetőzik. Aztán kiderült, hogy a főnök sem tiszta, egy másik munkahelye adatbázisából nyúlta le a címeket - pfúúú, mondom, mint a Mellékhatás c. kabaréban: "Mi jöhet mééééég??????" :D

De szerencsére nem lett nagy visszhangja, én meg legalább tutira megtanultam a leckét.

2016. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

5-ösnek 2-es: Az volt a hiba, hogy nem vittem kórbonctanra , hanem megbíztam a kollégáimban, hogy vették az adást a tetem helyéről.

Egyébként a kutya nem volt leszarva. Hajnali 4 kor hozták, mikor kólikás lovat készültünk műteni. Baromi ügyes vagyok, de egyszerre 2 helyen nem tudok lenni.

2016. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Rosszul értelmeztem egy jogszabályt és ez 6-7 milliós bírságot jelentett volna a cégnek, ha kiderül a hatóságok felé. (jelzem a jogszabály valóban nem egyértelmű, de végeredmény szempontjából ez mindegy)

Szerencsére nem derült ki, de amikor elmondtam a főnökömnek, hogy mi a helyzet, akkor azt mondta, hogy "csak az tud hibázni, aki dolgozik". Nem vette a szívére a dolgot, az mondta, hogy ez még belefér a "keretbe". Az is igaz, hogy már több, mint 10 éve voltam a cégnél és a főnököm saját bevallása szerint sohasem volt még ilyen jó alkalmazottja. Ezen kívül a bírság összegének több százszorosát kerestem meg a cégnek, úgyhogy bőven hibaszázalékon belül voltam.

2016. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak szóban tájékoztattam a beosztottakat, hogy mit kell a veszélyes hulladékgyűjtőbe vinni, mire ők válogatás nélkül elvittek mindent: a veszélyes hulladéknak számító használt és a vadonatúj steril légszűrőket is.

Amikor kiderült a baki, villám gyorsan visszavitték a helyére a "steril" cuccot, így nem milliókat buktunk, hanem "csak" párszázezret, amíg bevizsgáltattuk, hogy szennyeződött-e.

2016. febr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam hülyeséget.


Első munkahelyemen még régen, mentem az autópályán az autóval. Erre elfolyt a hűtővíz, de olyan autó volt ami nem jelezte ki. El kezdett füstölni a motor, én meg azt hittem porzik az autópálya, ha-ha! Le is állt az autó ahogy kellett, lehetett vinni szervizbe.

2016. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!