Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnököd vagy kollégád...

Ha a főnököd vagy kollégád depressziós tüneteket produkálna, felajánlanád neki a segítséged?

Figyelt kérdés
Vagy valamilyen módon felhívnád rá a figyelmét?
2016. febr. 28. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Felajánlanám... Életsegítő vagyok.
2016. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor is ha ellenkező neműek vagytok? Nem gondolnád, hogy félreérthetné?
2016. febr. 28. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egy részről semmi közöm hozzá. Más részről nem kell felhívni rá a figyelmét, tudja ő jól magáról, ha nincs vele minden rendben. Harmad részről pedig amúgy sem tudnék segíteni neki, mivel én nem vagyok sem pszichológus, sem pszichiáter, sem semmiféle orvos. Ha szakember segítségére van szüksége, akkor azt ő is el tudja magának intézni. Nem gyerek már. Nem kell nekem kézen fogni és elkísérni.
2016. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felajánlottam, nekem kellett munkahelyet váltanom a végén, mert egy híjján a teljes csapatot ellenem fordította.
2016. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Munkahelyen nem ajánlunk fel senkinek semmit. Csak azt teszi meg az ember, amire megkérik, mert a túlbuzgóság sosem vezet jóra. Egyrészt általában nem fizetik meg: hiába teszel többet, mint ami a dolgod, a pluszmunkát vatikáni valutában honorálják. Ezzel pedig csak magadat szívatod, mert a szabadidődet, fölös energiádat úgy pazarlod el, hogy annak semmi látszatja nincs.

Másrészt sokan mindennemű önkéntes segítségnyújtást tolakodásnak vesznek. Az én munkámba, főleg a magánéletembe senki ne szóljon bele, majd én tudom, mit hogy kell. A vége meg az, hogy ha munka terén önkénteskedsz, akkor te vagy a mocsok sztahanovista, aki miatt majd jól "felverik a normát", ha meg magánéleti ügyekben próbálsz segítséget nyújtani, akkor te vagy a főnök besúgója, aki csak azért van ott, hogy kiderítse, kit mivel lehet sakkban tartani.

Én semmiképp nem segítenék depressziós főnökön vagy kollégán és nem is hívnám fel rá a figyelmét. Nem az én dolgom, hogy mások lelki egészségével foglalkozzak, vannak erre szakemberek, oldják meg ők. Aki pedig beteg, de nem vesz róla tudomást, azt sem nekem kell meggyőznöm róla.

2016. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5-ös, azért erősen munkahelye válogatja, a mostani munkahelyemen anélkül sikerül legalább a saját részlegünkön belül segíteni a másikat, hogy belemásznánk a magánügyeibe ill munka terén is besegítünk a másiknak, legalább is a többség, és nem nézzük el, hogy az egyikünk 12 órát van bent, a másikunk meg már a 4. órájában unatkozna...

különbség, hogy az itteni kollégákkal már voltunk párszor inni, ill egyik sem pszichiátriai eset - akit a #4-es válaszomban írtam, na ő konkrétan orvosi segítségre szorulna és nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja...és a depresszió a legkisebb gondja

#4 vagyok

2016. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!