Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Le tudnátok írni, hogy mire...

Le tudnátok írni, hogy mire lehet a folyami hajón számítani? Milyen személyes és praktikus dolgokat érdemes vinni /vasaló, hajszárító. /. A kiutazást hogyan oldottátok meg? Van-e nyáron légkondi a hajón?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 20:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Senki többet harmadszor ? :-(
2016. márc. 9. 15:03
 2/4 vikTORZ válasza:

Hali!


Matrózként dolgoztam folyami teherhajón. (tolón és önjárón is, kis ideig rakodón)

Nem tudom, hogy te hol szállsz be a hajóra, és azt sem tudom, hogy milyen jellegű hajóra mész és miért, de véleményem szerint mindent vigyél magaddal, amire szükséged van. Szerény tapasztalataim alapján el fogsz tudni majd helyezkedni a kabinodban, még ha társakkal is osztozkodnotok kell a helyen. (koleszosok előnyben :D) Sokan vittek laptopot, hordozható dvd lejátszót, meg minden elképesztő dolgot, amit bele tudtak gyömöszölni a táskájukba.


Ha utazgatni mész, akkor sajnos nem tudok segíteni. Én csak munka miatt voltam hajón.

Ha melózol, akkor az sem mindegy, hogy milyen hajón leszel majd (személy vagy teher) de mindenesetre lesz egy beosztásod így minden kiderül majd. Nekem a pihenőidőmben is dolgoznom kellett, 6 órás váltásban voltam a kollégákkal.

Vonattal utaztam ki, először Linzben szálltam be, ott vettek fel egy kikötőben. Utána mindig megbeszéltük, a váltókkal hol szálljunk ki és be. Így mindig közelebbi várost határoztunk meg. (Bp. Komárom, Dunaújváros, stb.)

Nagy élmény volt, az első este nem tudtam aludni. Nem csak azért, mert izgatott voltam az új helyzettől, hanem a legrosszabb kabint kaptam, ami a kormánygéptér fölött volt, mindig lehetett hallani a zuhogást, amit azok a szerkentyűk adtak ki magukból. Következő este belezuhantam az ágyba, még ha ágyúztak volna sem érdekelt volna, olyan fárasztó volt a nap. XD Rengeteg problémával találkoztam, de mind a hasznomra vált, főleg ha megoldottam őket :D. Lassan beletanultam a munkámba, a kezdeti nehézségek ellenére elfogadtak a kollégák. Kiemelten gyönyörű helyeken járt a hajó, főként az osztrák-német határ körüli része tetszett a Dunáról. Már csak a lila tehenek hiányoztak a hegyoldalakról :D Na meg persze Ybbs.

Mivel a munkám folyamatos ellátást kívánt, így nagyon nem tudtam nézelődni, de mindig nyitott szemmel jártam. Volt készenléti időm is, a rádió mellett kellett ülnöm, és ha szólta a kormányos, mert valamit csinálni kellett, akkor ugrottam. Amíg nem szólt, tv-t néztem, vagy olvastam. Azok a hajók, amelyeken voltam, gyakorlatilag egy komplett ház volt a vízen; konyhával, szalonnal, szobákkal, mosógépekkel, szóval mindennel ami kell. Légkondi nem volt, de volt egy légcserélő rendszer (régi szoci konstrukció) ami hűtötte és fűtötte a helyiségeket. Bár menőbb hajón láttam légkondit is. :)


Szívesen mesélek, ha szeretnéd még, írj rám privátban.

2016. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a részletes tájékoztatót. Dolgozni mennék, szobalánynak, nem parti hajóra. Beszállási hely változó.
2016. márc. 14. 08:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, a cég akivel kimennék, az a Szajnán és a Rajnán "futó" hajókkal van szerződésben.
2016. márc. 14. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!