Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beszéljek erről a főnökömnek,...

Schamuelson kérdése:

Beszéljek erről a főnökömnek, vagy figyelmeztessem a kollégámat?

Figyelt kérdés

A hotelünk és a reptér illetve pályaudvar közötti transzfereket egy kisbusszal intézzük. Ma (utas nélkül)kaptam egy rendőri ellenőrzést, már egészen közel jártam a hotelhez. Csak a jogsimat kérték el, de azzal mindent rendben találtak. Viszont sejtésem szerint a kollégámnak, aki hetente 1-2 napon helyettesít engem, nincs jogosítványa. Vendégek visszajelzése alapján tudom, hogy ő kicsit ittasan is beül néha vezetni.

Megemlítsem a főnöknek ezt a rendőri igazoltatást, vagy meséljem el a váltótársamnak? (Nem Budapest.)


2016. márc. 8. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tehát van egy fazon aki jogsi nélkül, ittasan szállít embereket rendszeresen, és te azon izgulsz, hogy szólj-e a főnöknek az igazoltatásról? Az előző két dologról mikor fogsz szólni? Mikor meghalt valaki?
2016. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt, hogy talán nincs jogsija a kollégámnak, pont a főnök elejtett szavaiból sejtem. Az ittas vezetést pedig egy vendég által kitöltött kérdőíven láttam. Tehát igazából mindkét dologról kell! tudnia a főnöknek.

Nem vagyok paranoid, de megfordult a fejemben, hogy valaki (vendég, vagy más taxis cég embere) informálhatta a rendőröket. Négy év alatt egyetlen egyszer sem állítottak meg rendőrök a céges logóval kipingált kisbusszal.

2016. márc. 8. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szólnék a kollegának, minden egyéb nélkül. Aztán hogy van-e jogsija, iszik-e vezetés előtt, már az ő dolga, a figyelmeztetés fényében ítélje meg, kockáztat-e a továbbiakban.

Szerintem ez a legtisztább, és vele sem szúrsz ki a háta mögött.

2016. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem várt fordulat az ügyben! Jól éreztem, hogy nem véletlenül kaptam az ellenőrzést. Valójában a rendőrök a főnökömre vadásznak (neki sincs éppen jogsija), tehát tényleg a céges logó alapján szúrták ki a kocsit.

Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!