Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, egy nagy halom rendezetlenségben dolgoznak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy favágó módszerrel operálnak, nem érdekli őket, hogy a munkájukban valami mögöttes rendszer legyen, ok-okozati kapcsolatok, egyszerűen csak addig "ütik a vasat", míg kész nem lesz az adott munka...valahogyan...


Persze ha reprodukálni kéne az eredményt, akkor megáll a tudomány, mivel teljesen átláthatatlan rendszerben vitték végig a munkát. A legkisebb módosításból is bebukhat a dolog, szedett-vetett tákolmány, amit kiadnak a kezükből.


Kb tini koromban voltam ilyen, mikor még zenéltem, és ugyanígy tudatlanságból tákoltam össze a zenéimet...az alkalmazott processzek/hangok/stb 60%-a teljesen feleslegesen voltak benne a projektekben, csak ugye akkor még én is csak az eredményre mentem, nem arra, hogy rend legyen és kézben tartató legyen a rendszer.


A kérdés apropója az, hogy 25 évesen át kellett vennem egy 10 év után leköszönő mérnök munkáját és a munkakör átadás gyakorlati haszna kereken nulla volt, mert ez az ember megszokásból csinált mindent és nem gyakorlati meggyőződésből.


És én meg sorba jöttem rá a miértekre, mert ezeket nem mondta el. De úgy gondolom sok embert ez nem is érdekel, egyszerűen csak utánozni, tákolni, ezt a legegyszerűbb, gondolkodásra nincs idő.


2016. márc. 12. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

25 évesen még én is naiv voltam, azt hittem, a józan ész diadalmaskodhat a rendezetlenség fölött és logikusan lehet csak eredményes munkát végezni.

Aztán eltelt fölöttem pár év, megismertem a munka világát és rájöttem, hogy ez egyáltalán nincs így. Egyrészt rengeteg a betanított munkás. Nem csak a szalag mellett, az irodában, sokszor döntéshozó pozícióban is. Elvégzett valami egyetemet, mert "apád-anyád értelmiségi, te is legyél mérnök, fiam", betolták egy munkahelyre huszonévesen és ott rohadt rá az egész cég negyven-egypár éves korára. Soha nem dolgozott máshol, csak azt az egy vállalatot ismeri, de azt se nagyon. Talán szakértelme sem sok van, csak úgy nagyjából kitapasztalta, mit hogy szoktak csinálni és ahhoz ragaszkodik. Újítani nem mer, mert szakmai ismeretek híján mindentől fél, ami nincs benne a könyvben. Minden úgy van jól, ahogy éppen van, semmihez nem nyúlunk, csak meghúzzuk magunkat nyugdíjig - tők jól elvannak így.

Másrészt az ügyes, képzett embereket is gyorsan bedarálja a munka világának agyatlan rendszere. Kisfőnökök mindenütt, 90%-uk az íróasztalánál tovább nem lát, görcsösen ragaszkodik a névtáblás, klímás irodájához, mert különben mehet vissza a balettbe ugrálni. Éjjel-nappal fontoskodik, feladatokat talál ki magának - ezek legtöbbször teljesen indokolatlan papírmunkák. Így eshet meg, hogy egy "mármostazonnaltegnapramiértnincskész" termelési terv készítése közben bejön egy kérdőív, ami az elégedettségedet méri (senki sem olvassa el, de a HR-esnek vagy a minőségbiztosítási tótumfaktumnak kell), alá kell írnod a mosdóba telepített új kézszárító használatáról szóló oktatás jegyzőkönyvét (már megint csúcsformában van a munkavédelmi szakember), ellenőrizned kell a bérszámfejtő programba beírt adataidat (hatodik éve nem változtak, de különben még azt hinnéd, nincs is munkaügyesetek), a termelési tervben egyszerre kellene használnod a Lean Six Sigma, az 5S, az ISO 9001 és még vagy három b**i vállalat-, termelés- és környezetirányítási módszer vagy szabvány előírásait és az egészet öt különböző Excel fájlba kell beírnod (plusz egy magadnak, amit te is értesz, a fenti ötben pedig még véletlenül sem egyezik meg semmi, nehogy már másolás-beillesztéssel menjen), amit nyolc részlegre kell elküldened tízféle formázással-kiemeléssel, lehetőleg a felére magyar, a másik felére német vagy angol nyelven. Ja, és ha éppen meeting, motivációs beszélgetés vagy egyéb van, azért legyél ott és légy aktív, mert te lelkes vagy. Na, ez az, ami felőrli az embert és egy idő után vagy teljesen kiég, vagy megtanulja a túléléshez szükséges stratégiát: mindenki kapja meg a saját hülyeségét! Nem rendszerezünk, nem próbáljuk a cégen belüli párhuzamokat felderíteni és megszüntetni, mert azok öröktől fogva léteznek, sokan ezekből élnek (lásd még: kimondhatatlan nevű pozícióban ülő, megfoghatatlan munkát végző, folyamatosan az irodájukban gubbasztó vagy éppen mindig "külszolgálatos" főnökök) és ha pattogsz, te fogsz repülni. Így aztán szépen felszámolod a logikát, idomulsz a vállalati rendszerhez és a 25 éves ifjú titánból megfelelően betört 40 éves igásló leszel.

De lehet ám önállóan is vállalkozni, nem kell semmilyen céges rendszer foglya lenni. Ekkor a követhetetlen jog- és adórendszerrel kell megvívnod a mindennapos küzdelmedet. Az sem logikusabb, ott is ugyanaz a sztori vége: idomulsz az agyatlan állami rendszerhez, hogy túlélj, mert megváltoztatni nem tudod.

2016. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elsővel annyiban vitatkoznék, hogy attól hogy szerinted valakinek a munkája hülyeség és haszontalan, attól lehet hogy ő kőbevésett dolgoknak (szabványoknak) tesz eleget, amik auditokhoz kellenek, és abból lesz a pénz, mivel így nyertetek még x számú vevőt.
2016. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1


hát igen, nagyon szomorú, amikor hatékonyságot vár el a vezetőség, és a "hatékony" rendszer több generáció alatt tákolódik össze...és senkit sem érdekel, hogy gagyi, mert működőképes.


De lehetne jobb, csak senki sem akar egy újat felépíteni a nulláról


és marad az, hogy embereket kiégésig hajszolnak, hogy menjen az üzlet. Mert pofázni, fenyegetni, ajnározni könnyebb, mint gondolkodni.


Az én munkámban egyébként van sok olyan rész, amiben nincsen sok megkötés, mégis ezeket a részeket szedett-vetett stilusban végezték az elődeim.


Lehet azt mondani, hogy a munkán kivül életük volt, és nem értek rá foglalkozni a jobbítással, de ez nem igaz.


Mert éppen hogy azért kellett sokat dolgozniuk, mert gagyi munkát végeztek. De sajnos csak ennyire volt intelligenciájuk, a többit robotolással egészitették ki.

2016. márc. 15. 20:26
 4/19 anonim ***** válasza:

Kerdezo: I love you!

Epp ezert mondtam fel, mert ilyenek a kollegaim. Sajnos, nem fogadtak el a felmondasom, de ami kesik, nem mulik. En nem tudok ilyen szobanovenyszinten elni!!!

2016. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mi az h nem fogadjak el a felmondast? :D
2016. márc. 15. 23:25
 6/19 anonim ***** válasza:
Mert csak szoban mondtam h elegem van :D
2016. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Bocs h belekaffogok, mert en nem vagyok mernok, de komolyan... szoval egy csomo olyan ember van a mhelyemen, aki ahhoz lusta, h gondolkodjon vagy kerdesekwt tegyen fel.

Evek ota kuldtem nekik pl. exceltablakat vezetoi utasitasra - es most derult ki h nem tudjak, mi az az autoszuro.

2016. márc. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Na hat munka vilagaban irasban kommunikalunk mert a szo elszall :D


Ha annyira fel akar valaki mondani akkor a papirt kell odabaxni az orra ala a fonoknek, lehetoleg kozben bekapcsolt diktafont legyen a zsebedben (telefon mondjuk)

2016. márc. 15. 23:36
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyebkent mostanaban hataroztam el h nem fogok jobbitani a cegen. Folyamatosan konfrontalodom felfele es lefele is azert, h aztan a vezetoknek jobb legyen, mikozben eljutnak arra a kovetkeztetesre, h en egy megoszto, konfrontativ szemelyiseg vagyok. Hat ennek semmi ertelmet nem latom. Nem fogok otletelni masok helyett - eut az energiabefektetest inkabb a magam eletenek javitasara szanom :)
2016. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Egyszer egy foszer azt fejtegette nekem h ha akkor "jonne be a szamitogep" mikor en majd 35eves leszek akkor engem is idegesitene mert nem tudnam mar annyi idosen megtanulni....


Na mondom oregem nem mindenki olyan egyszeru mint te a kis pödrött munkasbajuszoddal...


Intelligencia kerdese egyebkent, nem foglalkozase,

2016. márc. 15. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!