Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tűzoltók fizikai alkalmasságij...

Tűzoltók fizikai alkalmasságija hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Előbb lefutják a km-eket, majd kis szusszanásnyi időt kapnak, vagy egyből folytatják a másik kettővel?


Ha a pszichológiai alkalmasságiról is írtok, azt is köszönöm.



2016. márc. 16. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Kötelező: fekvőtámasz, felülés, futás; kettőt kell alábbiakból választani: húzódzkodás, fekve nyomás, ingafutás, távolugrás.


Jogszabály határozza meg korosztályonként, beosztásonként a követelményeket, pontszámokat.

Egy irodistának 40, egy vonulós tűzoltónak 60 pont kell, ha spécibb akkor 80 a 125-ből.

[link]

De sokan megcsinálják simán a 100 pontot két nap szabiért.



Pszichológia: monotonitás teszt (pár percig egy kb. 10x10 fénypontos táblán kell nyomogatni az x és y koordináták találkozását), kérdőív (intelligencia és személyiség teszt, személyiség tesztnél lényeges hogy legyél csapat ember, nem az a jó ha mindenkinél okosabbnak, különbnek érzed magad), személyes elbeszélgetés (motiváltság, magánélet kiegyensúlyozottságának felmérése).


Ezen kívül még van egészségügyi alkalmassági is minden évben.

2016. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
futást nem lehet vhogy kikerülni? :D egyébként köszi szépen. :)
2016. márc. 16. 15:05
 3/5 A kérdező kommentje:
olyat hallottam, h ha vki parancsok akar lenni, akkor neki már egyénibbnek kell lennie pszichológián, gondolom megvan a maga miértje, ő felel az emberekért, meg ilyesmi, nem?
2016. márc. 16. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor ott vagy a kárhelyen, és mielőbb fel kell jutnod teljes bevetésiben, légzőben a legfelsőbb emeletre, akkor vajon "kikerülheted" a futást? Nem véletlenül van ilyen fizikai alkalmassági... :)
2016. márc. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy vonulós tűzoltónak csak 60 pont kell fizikain?

Én most megyek katasztrófavédelemre a közszolgálati egyetemre és nekem kell 80 és nem lehet variálni a feladatokkal mindent meg kell csinálni. Egyedül a fekve nyomás és a függés között lehet variálni.

Ha esetleg levelezőre vesznek fel akkor az jelent valami előnyt tűzoltónak való jelentkezéskor? Hogy én ott tanulok?

2016. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!