Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt olvastam: "Egy cégtől...

Ezt olvastam: "Egy cégtől mindig a legjobb emberek mennek el", ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
Belegondolok Magyarországon ez akár teljesen igaz lehet, aki jó szakember sok cégnél megfordul.
2016. márc. 17. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Igen,a legjobbak meg a legértelmesebbek. Mert ők tovább lépnek egy jobb felé.


Egyik helyemen 12 fő dolgozott amikor odamentem,ott voltam 1 évig és leléptem,majd utánam még 5-en. A maradék meg csődbe vitte a céget.

2016. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az aranyköpések bírnak némi igazságtartalommal, de az csak 50%-os és attól függ, hogy mit értünk "legjobb" alatt. Az biztos, hogy a bátrabbak mennek el, akik szakmailag és "húzóképesség" tekintetében ugyan nem a legjobbak, de személyiségük miatt eleve valamiféle "vezető" embernek számítanak (és emiatt a tényleges munkateljesítményük sem kiemelkedő).
2016. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy általánosító álokoskodás.

nyilván embere és cége válogatja. Van példa, ami alátámasztja, és van ami cáfolja.


Függ a cégtől is, embertől is. Azért mennek el, mert olyan rosszak a munkakörülmények, vagy mert magasak az elvárások, vagy mert szakmailag akarnak továbblépni, anyagilag akarnak előre jutni, nem képesek ellátni a munkakört, jobb munkaidő beosztású állást találtak, lakhelyhez közelebbi munkát kaptak, és mér ezer oka lehet egy munkahely váltásnak...


Az sem mindegy, hogy a cégen belül van-e előrejutási lehetőség, támogatja-e a dolgozó szakmai fejlődést.

Az sem mindegy, hogy egy speciális tudást/ végzettséget igénylő munkakörről van-e szó, amivel máshol nem nagyon tud elhelyezkedni, vagy egy "piacképes" szakmáról, amivel válogathat az ajánlatok között.


Nálunk, a rendőrségen, az elmúlt közel két évtized alatt, azt tapasztaltam, hogy inkább a feladatra alkalmatlanok mennek el. Akik szakmailag ( és emberileg) jók, azok cégen belül is megtalálják/ megkapják a feljebbjutás lehetőségét. Van olyan surranó-társam, akivel egy osztályban végeztem a rendészeti szakközepet, egy padban ültünk az RTF-en, "mezei" járőrként kezdte, őrmesterként, ma egy kerületi kapitányság vezetője alezredesi rendfokozattal. Én viszont nem megyek feljebb, mert jól érzem magam abban a beosztásban, amiben kb. 5 éve vagyok. Nekem nincs több ambícióm, pedig nem egyszer hívtak magasabb beosztásba, de nekem a szabadidő és az, hogy ha kilépek a kapitányság kapuján, akkor letehetem a "munkát", nem kell otthon is azon rágódnom, állandóan a telefont lesnem, hogy mikor kell bemennem a szolgálati helyre egy rendkívüli esemény miatt.

2016. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért ennél összetettebb dolog. De az tény, hogy a jobbak könnyebben váltanak egy rossz környezetből, ha tudják, hogy van esélyük jobbat találni. Persze az élet közbeszólhat másképp is, adódhat kényszerhelyzet, mint egy ismerősömnél néhány hónappal ezelőtt, akik alól kihúzták az albérletet, és az addigi munkahelyéhez közel nem találtak másikat, amit meg tudtak volna fizetni, és mivel csak jóval távolabb tudták megoldani a lakhatást, emiatt munkahelyet is váltani kellett, egyébként szerette mindenki az addigi helyén, jól is dolgozott, csak nem tudott volna bejárni a továbbiakban. Viszonylag hamar lett is új munkahelye, de nem váltott volna, ha nem muszáj.
2016. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Erre szerintem a legjobb példa egy építőmérnök szakember, akit ismerek. Megtanulja a szakmát, kapcsolatot épít, aztán kiszáll a jelenlegi munkahelyéről, alapít egy céget, kap megbízást, mivel ő az ügyvezető és a tulajdonos, ő mondja meg mennyit ad más embernek, és mennyi jut neki.


Akit én ismerek most 30 milliós autóval jár.

2016. márc. 17. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk állandó az embercsere, pedig betanított munkát végzünk, amit gyakorlatilag bárki meg tud csinálni, úgyhogy itt szerintem senki nem számít "legjobbnak" azok közül, akik valaha is elmentek. :)
2016. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, aki jó munkaerő, és tudja ezt magáról, meg a főnökei is tudják róla, az elég önbizalommal, tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy váltson, ha nem becsülik meg a munkahelyén, pl. évek múlva sem léptetik elő.
2016. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!