Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A saját vagy a generált...

A saját vagy a generált önéletrajz a jobb?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm férje javasolta, hogy jelentkezzem hozzájuk gyakornoknak, mert folyamatosan hirdetnek gyakornoki állásokat (elég nagy cég). Át is küldte a lehetséges munkákat, majd felajánlotta, hogy ha átküldöm neki átnézi az önéletrajzomat, amire az volt a reakciója, hogy túl hosszú, mert nem fér ki egy oldalra. Saját magam készítettem, de betűméret állításokkal lehetett volna ezen javítani, ehelyett egy önéletrajz generáló oldalon készített nekem egy másikat, amiről lehagyta a középiskolámat, ellenben a szakmai tapasztalataimat ugyanúgy hagyta, majd kérte, hogy írjak még a végére a hibbijaimról és az erősségeimről.

Lehet, hogy én tudom rosszul, de a hobbit, erősségeket nem az interjún szokták megkérdezni, esetleg a motivációs levélbe beleírni? Amit ő csinált önéletrajz egyáltalán nem tetszik, van egy nagy fejléc, ami rózsaszín, az egyes alcímek is rózsaszínek, ez a szín pedig szerintem nem illik önéletrajzba, nem elég hivatalos, viszont a képemmel, amin egy kockás ingben vagyok megkritizálta, hogy nem elég pixeles a kép, nem elég hivatalos, nem illik önéletrajzba.

Én eleve nem tennék színes fejlécet az önéletrajzomba.

Szerintetek hogy mondjam ezt el neki, hogy ne bántsam meg?


2016. márc. 18. 20:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az általam készített eredeti önéletrajz 1 oldal volt + 4 sor, az ő átjavított verziója már 1,5 oldal, plusz ha írok bele erősségeket és hobbikat meglesz a 2 oldal is talán. Mikor rákérdeztem, hogy miért nem lett rövidebb, azt felelte, hogy tartalmazott fontos dolgokat, amiket nem érdemes lehagyni.
2016. márc. 18. 20:04
 2/11 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre válaszolva, szerintem a saját (különösen, ha a word használata szükséges képesség a munkahelyen) europass nálunk nem nagy divat, de ha ezt kéri a kiírás, akkor természetesen ezzel kell pályázni.

Hobbi része az önéletrajznak,

Az erősségek gyengeségek nem része, főleg ha nem tudod alátámasztani, de amúgy is sokkal jobb helye van a szakmai önéletrajzban, vagy a motivációs/kísérő levélben.


Legyen 1 oldal, ha olvashatóan lehetséges, ha van nagyobb szakmai múltad, akkor el lehet tekinteni tőle, de max 2.


Ha főiskolai/egyetemi vagy magasabb végzettséged van, és nem különleges(releváns szakközép/idegen nyelvű/...) a középiskolád kihagyható.

2016. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! :)
2016. márc. 18. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
A rózsaszínt felejtsd el, a középiskola csak akkor lehet fontos, ha csak érettségid van. A kép nem elég pixeles? Miért kéne pixeles legyen?
2016. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem elég pixeles a kép? ROSSZABB képet akar? Akkor mondják egy képre, hogy pixeles, ha nem elég nagy a felbontása.


Azt meg nem is értem, hogy lesz egy diáknak az életrajza 1 oldal, na meg pláne 2.

- Neved, elérhetőségeid megadása.

- Iskolák megadása (esetedben bőven elég az egyetem).

- Korábbi munkahelyek megadása, mettől meddig dolgoztál, cég neve, pozíció neve, maximum 1-2 mondat a feladataidról, ha nem egyértelmű.

- Készségek, amik a munkához fontosak lehetnek. (Pl Office programcsomag ismerete, Xy idegennyelv xy szintű ismerete, Photoshop ismeret, xy programozási nyelv, stb.)


Hobbik meg ilyenek nem fontosak szerintem egyáltalán, én sosem írtam bele. Ha mégis akkor felsorolásként írhatsz 2-3 dolgot.

A rózsaszín fejléc szerintem is undorító... és ezt egy férfi csinálta? Hát gratula.


Plusz szerintem az ilyen sablon önéletrajzok sem előnyösek, azt mutatják az emberről, hogy rohadtul nem ért a szövegszerkesztéshez.

2016. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam, túl pixeles kép akart lenni. :)

Az egyetem mellett végig dolgoztam, 3 év alatt 4 helyen, két helyen fél évet 2 helyen pedig 1-1 évet amit és mivel mind szakmába vágó volt így szerintem érdemes beleírni az önéletrajzba, így látják hogy már dolgoztam és remlhetőleg ha felvesznek akkor nem a fénymásolás, szkennelés, adatlefűzés munkakörbe raknak, mert ezen rég túl vagyok, na meg persze nagyobb eséllyel hívnak be interjúra.

A rózsaszín fejlécet rögtön átjavítottam bordóra, Szerinted kell a szín hogy kiemeljen a tömegből, vagy ez hülyeség?

Így hogy a középiskola nincs benne csak az egyetem 1oldalas lett az egész.

2016. márc. 20. 10:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Rakhatsz bele színes fejlécet, de szerintem a HR-es kiscsajokon kívül mindenki nyomtatva fogja látni és tuti nem színesbe nyomtatják :D
2016. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, hogy azért állított be rózsaszín (erős pink) színt fejlécnek, mert ez a cég színe, ahol dolgozik és ahová jelentkeznék, tehát az nem nekem szólt, hanem a cégnek, ugyanis így elmondása alapján jobban látnák, hogy érdeklődöm a cég iránt, illetve mennyire tudok mindent a cégről, készültem már az önéletrajznál is, hogy tudom a pontos színárnyalatot.

Viszont ezt én nem tartom előnyösnek, mert szerintem az önéletrajzba beleépíteni a cég színét erőltetett, olyan, mintha nem lenne önálló stílusom, pedig az önéletrajznak elvileg magamat kell tükröznie, nem pedig azt, hogy mennyire akarok "benyalni" a cégnek.

Vagy én látom rosszul?

2016. márc. 20. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Én eléggé tenyérbemászónak tartom ezt így :D

Telekom, T-Systems?

2016. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, talán ez a legjobb kifejezés rá, egyébként a T-System.

Most abban maradtunk, hogy a zhk miatt majd visszatérünk rá a jövő héten. Elküldtem neki azt a verziót, amiben sikerult lerövidítenem az önéletrajzot 1 oldalasra (kivettem belőle a felesleges oldaltörést és a munkaleírásokat felsorolásból mondatba foglaltam), de ezzel meg az a baja, higy nincs benne a hobbim, ez valóban Ennyire fontos? Úgyis ha behívnak ezt megkérdezik, nem? Motivációs levelet is csatolják Szerintetek? Ő ragaszkodik ahhoz is, higy regisztráljak a LinkedINre, mert az is jól mutat az önéletrajzban.

Már azon gondolkodom, hogy elküldöm a tudta nélkül a jelentkezésemet úgy ahogy én gondolom csak nem tudom ez mennyire jó ötlet és ha rákérdez mit mondjak neki.

2016. márc. 21. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!