Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Általában tudod, érzed, hogy...

Általában tudod, érzed, hogy hogyan is ment egy állásinterjú? Küldenétek köszönőlevelet?

Figyelt kérdés
Általában érezni szoktam, hogy ez egész jól, vagy rosszul szokott sikerülni, a legutolsónál nem tudom eldönteni. Ketten interjúztattak, az egyiküknek szerintem szimpatikus voltam, a másikuknak szerintem annyira nem. Gondolkozom egy köszönőlevélen, hogy időt fordítottak rám, de félek, hogyha nem kapom meg, akkor csak nagyon kínosan jönne ki.

2016. márc. 26. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Húha...na most akkor parasztnak fogtok nézni lehet, de én életemben nem küldtem interjú után köszönőlevelet. Ha felvettek,majd személyesen megköszönöd,ha nem,akkor meg...na mindegy én nem is értem,hogy mi értelme van ennek, olyan pedálozásnak tűnik,hogy érzed hogy nem akarnak felvenni,de hátha ha még egy kicsit nyalizol akkor talán mégis. Bocsának,nem bántásból mondom,csak nekem így jön le.
2016. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem veszem bántásnak, néhány külföldi HR portálon olvastam, hogy kedves szokás, és előnyt jelenthet, itthon nem tudom mennyire bevett szokás. (Ebből feltételezem, hogy leginkább semennyire...:D) Azért is gondoltam, mert akivel lebeszéltük az interjút írt, hogy szurkol nekem:)

Az interjú végén amúgy körbevezettek az irodában, bemutattak a legtöbb embernek, de ettől függetlenül mégsem érzem úgy, hogy ez volt életem legjobb interjúja.

2016. márc. 26. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén nem bántásból, de szerintem iszonyat benyalás és megalázkodás itthon köszönőlevelet írni, nyilván azrt hívtak be, mert érdekes lehetsz, akkor emg már nehogy hálálkodj az idejükért. A HR portálon annyi szemetet képesek összehordani az interjúról, hogy az már fájdalmasan nincs köszönőviszonyban a valósággal...
2016. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
71%
Magyarországon semmikép nem küldenék, mivel itt brutális a a kizsákmányolás (multi-kulti) ha nem protekciós, vagy haveri alapon munkahely "van" akkor egyik rabszolgatartónak sem küldenék semmilyen, köszönöm hogy lehetek a szolgád levelet...
2016. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Mondjuk az ilyen HR meg CV-s portálok is nagy szarok.


Egyik oldalról írnak arról hogy ilyen meg olyan egy a jó önéletrajz, ezt írd bele, azt ne. Aztán feltesznek hozzá egy halál béna CV sablont, hogy nesze használd. Vagy már megszólításnál is, hogy mikor kit szólítasz meg. Egyik azt írja, hogy Tisztelt Címzett! legyen, a másik meg hogy Tisztelt Utam/Hölgyem/Asszonyom....De láttam már Úrhölgyet is.

2016. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Amúgy meg állásra jelentkezel, te a tudásod adod, ők fizetnek érte, ezen nincs mit köszöngetni. És nem ez dönt hogy felvesznek e vagy sem, csak tényleg olyan kínos pedálozásnak tűnik az egész.


Kicsit olyan ez mint a csajozás :D Ha bejössz egy lánynak, akkor nagyot kell hibázz ahhoz hogy elrontsd. Ha viszont nem jössz be neki, akkor aztán teperhetsz utána, akkor sem téged fog választani...

2016. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne küldj köszönőlevelet! Itt munkakapcsolatról van szó, mindkét fél ad valamit, az egyik a munkáját, a másik meg ezért pénzt. Itt nem ők tesznek neked szívességet azért, mert behívnak egy interjúra, úgyhogy nem kell köszöngetni. Nekem HR-esként az jönne le egy köszönőlevélből, hogy nagyon sikertelen a munkapiacon az álláskereső, semmi önbizalma, és már azért is hálálkodik, ha egyáltalán behívjuk egy interjúra. Ez semmiképpen nem pozitívum a munkaerőpiacon.
2016. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
En egyetlen egyszer kuldtem koszonolevelet, mert ott tenyleg rendkivul rugalmasak voltak az interjunal es a megszervezese soran. Par nappal kesobb meg is kerestekhogy megkaptam az allast. Ezzel most nem azt mondom, hogy a koszonolevel volt az oka, csak hogy (bar en is alapvetoen soha maskor nem kuldtem, nyalizasnak tunik) neha indokolt lehet es meg akar jol is sul el.
2016. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!