Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel ha nincs...

Hogyan mondjak fel ha nincs munkaszerződésem?

Figyelt kérdés

Mivel nincs munkaszerződésem így nem tudom hogyan mondjak fel, de az 100%m hogy be vagyok jelentve 4 órás munkával.

Nagyon szeretném, ha úgy tudnék felmondani, hogy ne kelljen még 1 hónap felmondási időt bent lennem.



2016. márc. 30. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
mi az h nincs munkaszerződésed? akkor hogy vettek fel ha be vagy jelentve? határozott v határozatlanul vettek fel?
2016. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kell lennie mindenféleképpen valami szerződésnek amiből kapnod kell egy példányt. Az biztos hogy alá kellett írni valamit, nem?
2016. márc. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nincs munkaszerződésed (vagy nem tudod, hogy írtál-e alá ilyet), attól még ugyanúgy kell felmondani, mint más esetben: írásban bejelented. Ha nem akarsz felmondási időt, akkor mondd először szóban, és mondd el ezt az igényedet. Ha részükről OK, akkor közös megegyezéssel azonnal megszüntethetitek. Ha ragaszkodnak a felmondási időhöz, akkor nem tehetsz mást, mint írásban felmondasz és addig dolgozol még, amíg jog szerint kötelezhetnek rá.

Ha nem lennél bejelentve, akkor természetesen semmilyen felmondási időt nem érvényesíthetnek rajtad: akkor bejelented, hogy másnaptól nem jössz és tehetnek egy szívességet.

2016. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy be vagy jelentve? Bérpapírokat kapod rendesen fizetéskor?

Amúgy meg írásban megteszed és ennyi. Ha be voltál jelentve, akkor kell kapnod egy halom kilépő papírt.

2016. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaszerzodes, akkor a torveny az iranyado. Ha meg probaidon vagy, akkor azonnali hatallyal is felmondhatsz, nem kell indokolni sem. Ha mar nem probaido, akkor 30 napos felmondasi ido. Attol, h nincs szerzodes, Te ugyanugy jelentsd be a felmondast, lehetoleg irasban.
2016. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy be vagyok jelentve hogy az OEP-en (azt hiszem) segített valaki megnézni (ehhez ügyfélkaput csináltattam) és ott van a cég aminél dolgozom.

Amúgy meg semmit sem írtam alá csak bejártam dolgozni.

Mikor kérdeztem, hogy mikor kapok munkaszerződést csak morgott a főnököm.


(A fizetésem rendesen megkaptam meg normálisak csak rájöttem, hogy többet szeretnék az élettől, mint amit ott csinálok)

2016. márc. 30. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Mióta dolgozol ott úgy, hogy állítólag nincs írásos szerződés, csak szóban megkötött?
2016. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HaEv ***** válasza:

Munkaviszony szerződés nélkül is létrejöhet. A munkaszerződés írásba foglalása a munkáltató dolga.

Nem mindegy, mennyi ideje dolgozol. Ha még nincs 1 hónapja, akkor más a teendő, mintha elmúlt az egy hónap.

Egy hónapon belül ha nincs a szerződés még mindig írásban - egyszerűen arra hivatkozva, hogy nincs érvényes szerződés, otthagyhatod, ő pedig ki kell fizessen, hiszen be vagy jelentve.

"A munkaviszonyból eredő jogokat és kötelezettségeket tehát akkor is teljesíteni kell, ha a munkaszerződés írásba foglalása elmaradt. Például, erre hivatkozással a munkáltató nem tagadhatja meg a munkabér fizetését, vagy a foglalkoztatási kötelezettsége teljesítését."

Ha régebben dolgozol már ott, akkor egyedül két esetben nem kell letölteni az 1 hónap felmondási időt: közös megegyezés vagy ha a munkaviszony rendkívüli felmondással szűnik meg. Nem tudom, mennyire tájékozott a főnököd, hogy mit kell tennie, mindenesetre a felmondásnak írásban kell megtörténnie. A munkáltatónak kötelessége téged szabályszerűen foglalkoztatnia, és a szabály az, hogy írásba kell foglalni a szerződést. Ezt megszegte eddig. Ha ez már régóta így van, akkor ezek alapján ÉN (!!!) bepróbálnám a főnököt azzal, hogy rendkívüli felmondással elmegyek. De te tudod.

Bármelyik jogász ingyenesen köteles jogi tanácsot adni. Nem ír meg helyetted semmit, de segít dönteni, mert tudja a szabályokat. Ez ingyen van! Legalább egyet megkérdezhetsz.


Linkelek neked egy-két cikket, olvasd el.

Elfelejtett munkaszerződés:

[link]

Nincs munkaszerződésem, de fel akarok mondani:

[link]

Felmondási idő számítása (a táblázat a lényeg):

[link]

Rendkívüli felmondás szabályai:

[link]

2016. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszokat, legfőképp HaEvnek :)

(Már sokkal több mint 1 hónapja dolgozom ott)

2016. ápr. 3. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!