Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért irritálja az embereket...

Miért irritálja az embereket ha valaki nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Mármint mi olyan veszettül zavaró ezen? Főleg ha tök idegenről van szó? Pl itt ha leírom, hogy én nem dolgozok akkor már le is szól minden második ember, hogy lusta, semmirekellő, mindennek elmondanak, anélkül hogy bármit tudnának rólam és az okokról hogy miért nem dolgozok.

Szóval maga a tudat irritálja az embereket, hogy valaki nem dolgozik. De miért?


2016. márc. 31. 07:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%

Mert sokan a saját helyzetükből nézik a dolgot...

Képesek dolgozni, ha nem dolgoznának akkor mástól függenének, rajta élősködnének...

Nálunk pl anyám sok évig nem dolgozott, mert otthon volt velünk, meg a háztartást vezette...sok nőt az ilyen zavar, mások irigyek erre...


Am sokszor sajnos társul is a lustaság a munkanélküliséghez az olyan embereknél...

"Nincs munka lehetőség" a kedvencem, amikor naponta mondja haverja, hogy itt és itt lehetne dolgozni, de neki az nem jó :D akkor meg is érdemli...


23F

2016. márc. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet nem hallottam. Amikor én elmondtam másoknak, hogy nincs munkám, mindig elcsodálkoznak. Mikor elmondom nekik, két OKJ-s iskolában tanultam, plusz egy tanfolyamot is végeztem, egyesek azt mondják, hogy még a diplomások sem találnak könnyen munkát. Én ismertem egy nőt, akinek két diplomája van és nem talált munkát, kénytelen volt elvégeznie egy olyan tanfolyamot, amivel gyorsan talált állást. Kevés volt a fizetése és kiment Ausztriába dolgozni.


Szóval én együtt érzek veled

2016. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%
1: Tehát irigyek, igaz. Az irigység nem szép dolog. Én sem dolgozom. Ezért cserében anyagilag úgymond függök valakitől. Valamit valamiért. Ilyen az élet, mindennek van pozitív és negatív oldala. Azaz, hogy nem dolgozom, ezért meg is fizetek, mert függök, akkor ez így rendben is van, nem?:) Szerintem de. Egyszerű mint az egyszeregy. Aki dolgozik, az függetlenebb de ott is ott van a negatív oldal. Teljesen kiegyenlített a kettő. Csak az embereknek könnyebb belesárgulni az irigységbe meg köpködni a másikat.
2016. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
46%

#3:

Én ha nem dolgoznék főállásban akkor is rengeteget dolgoznék otthon :) hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozok meg programozok...mindig van valami elfoglaltságom...én is élveztem a nyári szüneteket a suli alatt, meg a 2 éves OKJ-t amire alig jártam be, mert nagy részét tudtam a dolgoknak...tök jó volt a nagy szabadság, csak ugye volt anyagi függőség ahogy írtad :)

Sok olyan van aki "nem talál munkát", mert havi 1 helyre adja be az önéletrajzát, mert vagy feladta már a reményt, vagy nem is akar dolgozni...az ilyenek meg is érdemlik a sorsuk, ha ennyit tesznek azért, hogy találjanak munkát...

Én Pesttől 15km-re lakom, út közben 4-5 helyen keresnek táblákon pl bolti eladót, múltkor futár állást láttam táblán...szóval szó szerint szembe jön a munkalehetőség :D

Ismerősöm rendszergazdának tanult, szereti csinálni, otthon lelkesen foglalkozott is vele, számára teljesen ismeretlen területen adtam neki feladatokat, mindet elvégezte...mégis gyárban dolgozik, mert nincs X év tapasztalata az adott területen...de szerintem ő is tudna találni állást, ha próbálkozna...csak most neki jó a gyár, de azok a körülmények amik ott vannak...én az utolsó utáni lehetőségként vetném fel magamnak...


Én szeretem amit csinálok, élvezem a munkám, sokan úgy dolgoznak, hogy utálják a munkájukat...nem csodálom, hogy szeretnének egyesek egy kis szabadságot...

Amilyen történeteket olvasok itt, meg hallok emberektől, hogy mennyire rosszak a munkahelyi körülmények, ingyenes túlóra alap, meg nincs szabadság, rabszolgaként tekintenek rájuk, mintha valami szolgák lennének...

Én ilyen körülmények között csak akkor dolgoznék ha nincs más, de akkor is nap mint nap küldeném 10001 helyre az önéletrajzomat...mondjuk nekem jó szakmáim vannak, szóval gyorsan találok jó munkát, de érettségivel is inkább mekiznék vagy tescoznék, vagy biztonsági őr papírra összeraknám a pénzt és csinálnám azt...


Sajnos akinek munkája van sokszor 1 hónap alatt 1 évet öregszik, mert kiveszi minden energiáját a munka...főleg ha még utálja is...


Sokak számára csak álom, hogy otthon van és él mint Marci Hevesen :)


23F

2016. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%

Én is munkanélküli vagyok, mert a diplomámmal még nem tudtam elhelyezkedni, és nem azért tanultam évekig, hogy bolti eladó vagy betanított munkás legyek. A férjem nagyon jól keres, ketten vígan eléldegélünk belőle. Ő dolgozik, én vezetem a háztartást. Egy kis jövedelemkiegészítésként sminkesként dolgozom, heti 2-3 vendégek van általában.

Őszintén szólva nekem ez így teljesen megfelel, és pont nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam, nem fogok éhbérért egy gyárban gürcölni, ha így is nagyon jól élünk, csak hogy ne szóljanak meg.

2016. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
77%
Azért,mert Magyarországon elég ritka az,ha ketten meg tudnak élni úgy, hogy csak az egyik fél dolgozik. Sok helyen tapasztaltam azt,hogy mondjuk ha a férj jól keres,akkor a nő otthon marad, és az nem zavarja,hogy a férje cserébe havonta többször külföldre megy tárgyalásokra,meg hasonlók,a családjával meg szinte semmit sincs. Én mondjuk ezt el se tudnám képzelni, hogy ilyen legyen a családi életem. De ha mondjuk a férj csak heti 5x8 óra munkával ezt elő tudja teremteni,akkor persze, legyen. Csak sajnos általában ez nem ilyen egyszerű. Pl. a párom tesója, megházasodott, a felesége nyüszögött, hogy menjenek nagyobb albérletbe,mert a kettejük fizetéséből simán megvannak úgy, ok, errw 3 hónappal később felmondott, 6 évig nem dolgozott, de semmit, segélyt sem kapott,mert nem állampolgár, az egy fizetésből éppen csak ki tudták fizetni az albérletet,rezsit, biztosítást, valamennyi kaját, a többit a párom szüleitől hordták el,hogy legyen ennivalójuk otthon,mikor a férj meg mondta,hogy menjen már el dolgozni,mert így nem megy,akkor mindig sírni kezdett,hogy de hát megígerted,hogy mindig gondoskodni fogsz rólam,és értsd meg,hogy beteg leszek,ha dolgozni megyek...ha nem elég a pénz,akkor vállalj másodállást, add el az autódat, stb. Most válnak és a nő őt okolja. Most akkor ezek után szerinted? És nem egy ilyen van.
2016. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
54%
Valahol a felnőtt élethez hozzátartozik a munka is. Persze bárki lehet munkanélküli, beteg stb. de én őszintén szólva még nem találkoztam olyan emberrel aki ne kényelemből lett volna otthon már évek óta. Vagy még 30 évesen is a szülő tartotta el, vagy a férj. Nem hiszem, hogy Magyarországon sok férfi van aki tényleg olyan jól keresne. Párom nagyon jó fizetést kap, de még így is dolgozom 3 műszakban. 1, Mi lesz ha kidob, történik vele valami, megbetegszik stb.. 2, Mi a francért szenvedtem az egyetemen ha nem használom a szakmám? 3, Mivel mind a ketten jól keresünk évi kétszer-háromszor nyaralunk. Idén pl. Ausztráliában voltunk télen. Ezek tartanak életben ☺ Én egyszerűen képtelen vagyok felfogni miért jó bárkinek is az anyagi függés? Mondjuk nekem szakmai ártalom sajnos nagyon sok bántalmazott nőt kezeltem..
2016. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
21%
"Valahol a felnőtt élethez hozzátartozik a munka is. " - :D ezt mond meg Paris Hilton-nak is. Attól, hogy nincs a szemed előtt, attól még van sok százezer ember, akinek nem erről szól az élete, mert gazdag családba született vagy gazdaghoz házasodott. Szóval hagyjuk már ezt.
2016. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
55%
Hááát, nem tudom ki hogy van vele, nekem Paris Hilton sem tartozik semmilyen téren az érett személyiségek közé, főleg nem tartom követendő példának.
2016. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
82%
Paris Hilton dolgozik színésznőként, énekes, több cégnek a reklámarca és modellként is ismert. Lehet, hogy a háttere miatt könnyebben érvényesült, de az nem igaz, hogy nem csinál semmit, nem keress semmit..
2016. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!