Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez az új divat, hogy...

Mi ez az új divat, hogy közmunkára is állás-interjúztatják az embereket?

Figyelt kérdés
Egyre több embertől hallom és futottam már bele én is álláskeresés közben, volt ahol hogy interjún derül ki, hogy lényegében egy x hónapig tartó közmunkáról lenne szó.

2016. ápr. 1. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
😭😝 abszurdisztánban minden előfordulhat ,söt még máshol is ebben a lezüllesztett Európában.
2016. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát azért szerintem ez szükséges, mivel látatlanban, vagy egy fél perces szóváltással nem igazán tud semmit leszűrni a munkaadó, és egy állásinterjún azért könnyebb eldönteni, hogy vajon az az ember tényleg normális-e, vagy neadjisten' egy alkoholista.
2016. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak közmunkák, amire nem mindenki alkalmas, akit elküld rá a munkaügyi központ. Másfelöl pedig bonyolultabb megszüntetni egy közfoglalkoztatott munkaviszonyát, mint egy rendes foglalkoztatottét. A munkaügyi célja, h. minél több közfoglalkoztatottat felvegyenek, a cégé pedig, hogy olyanokat vegyen fel, akik nem csak a lábukat lógatják, hanem teljesitenek is. A szomorú, hogy mindezt annyiért, amennyiért.
2016. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Irodai közmunkára szokás interjúztatni, mert itt derül ki, hogy valójában mihez is ért, milyen tapasztalata van azoknak, akiket kiközvetítenek.

Mondok példát: kaptam levelet a munkaügyi központtól, hogy menjek el xy céghez interjúra, mert ha nem akkor megszüntetik a regisztrációm (együttműködés megtagadása, ha nem mész el). Elmentem, elmondták hogy van 2 hely, ahova embert keresnek, de 10 embert interjúztatnak, megtudják kik a legalkalmasabbak. Megkérdezték miket csináltam, mi a munkatapasztalat, aztán közölték, hogy majd értesítenek, hogy ha kellek, de nem szóltak.

2016. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

4. V.!


Persze, hogy nem szóltak. Az a lényeg, hogy a köz(rabszolga)munkával "ijesztgessék" az embereket. Azt akarják elérni,hogy vagy el se menjen a delikvens, vagy ha elmegy és felveszik akkor kozmetikázhatják a munkanélküli statisztikai adatokat.

2016. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem is az a baj, hogy közmunka és hogy interjúztatnak, hanem az, hogy elvárják, hogy az ember lelkiismeretesen csinálja a munkáját napi 8 órában 66 ezer Ft-ért, ami nevetséges, sőt még a minibál bér is az.
2016. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

„Vannak közmunkák, amire nem mindenki alkalmas, akit elküld rá a munkaügyi központ.„


„Irodai közmunkára szokás interjúztatni, mert itt derül ki, hogy valójában mihez is ért, milyen tapasztalata van azoknak, akiket kiközvetítenek. „


Ha olyan már munkát várnak el, amihez nem mindegy kit vesznek fel, teszem azt milyen a munkatapasztalata, vagy a végzettsége, akkor azt ne közmunkába vegyék fel, hanem normálisan. Nekem nagyon visszatetsző volt, hogy egy ilyen állásért több ember előtt fényezzem magam vagy megalázkodjak. Esetleg közmunkában szerezhessen tapasztalatot, akinek nincs. Azt se hinném, hogy akinek van legalább egy középfokú végzettsége nem alkalmas iktatni vagy fénymásolni, komolyabb munkát meg nem igen adnak, mire betanítanák rendesen az embert lejár a szerződése.

2016. ápr. 2. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Még a nyáron bekerültem egy céghez közmunkára, a munkaügyiben kaptam a közvetítőlapot, odamentem, a munkaügyesnek annyi volt a kérdése milyen végzettségeim vannak, hogy milyen munkakörre tudja ráhúzni. A munkáról annyit, hogy ültünk az irodában és a maszek dolgainkat intéztük amennyire tudtuk, mert munkát kérésre sem igen tudtak adni, ha néha akadt is valami, az is olyan volt, amiről mindig kiderült nem először adták ki, látszattevékenység volt egy látszatirodában. Ott jöttünk rá miért is éri meg a cégnek, hogy ott ülünk és effektíve lógatjuk a lábunkat, mert a munkaügyitől még kaptak + pénzeket minden csoport után, amit szépen benyeltek.
2016. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!