Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaza van a főnökömnek? A...

Igaza van a főnökömnek? A pénznek tényleg nincs felső határa?

Figyelt kérdés
Ő ezt állítja, én másképp vélem, pedig hatványozottan kevesebbet keresek. (nem csak hozzá képest, de az átlaghoz képest is alul vagyok) Ennek ellenére én ismerem a megelégedettség érzését. És van az a határ, ami felett nem szeretnék keresni. Ezt a munkát is azért végzem, mert más szempontok miatt jött jól. Majd, ha a pénz lesz fontos, váltok. Ez tőlem olyan távol áll, érdekel mások véleménye. Én nem szeretnék annál többet keresni, mint amennyi elég, +10%, ha bekrepál a saját, vagy pl. a mosógépem egészsége, legyen mihez nyúlni. Nem vágyok milliókra, ezidáig nem is foglalkoztatott ez a téma. Csak ez megütötte a fülemet.
2016. ápr. 4. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az a +10% nem lesz elég, ha mondjuk hirtelen leég a házad. És az összes ruhád, bútorod, minden vagyontárgyad odalesz és a nulláról kell újból kezdened mindent. Ahhoz igenis milliók kellenek. Vagy ha az egészséged nem kis értékben megy tönkre, hanem valami nagyon súlyos dolog ér el, ami miatt akár többszázezer forintos műtétre, gyógyszeres kezelésre fogsz szorulni. Ott sem fog segíteni pár tízezer forint.
2016. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MZ.per.X ***** válasza:

"amennyi elég, +10%"


Korábban itt gyakorin pont ezt számolgattuk, hogy azért egy normális mondjuk Pesti élethez 150-160 ezer kell, +10%-al ez 170-180 ezer nettó. Az a baj, hogy ez nem hatalmas összeg, de rengeteg ember csak 80-100 ezreket keres.


Másrészt igaza van a főnöködnek, minden pénzt el lehet költeni, attól hogy te beéred azzal amid van, még 10x annyit is kevesellhet valaki.

2016. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó, hát akkor végülis járjunk bukósisakban, hátha fejünkre esik egy tégla. Persze, biztos jól jön egy ráknál, vagy egy ház leégésnél több millió, de én biztonságban érzem magam anélkül is. Persze elfogadom, ha valaki nem. Felfogni nem fogom, de elfogadom, mások vagyunk. :)
2016. ápr. 4. 19:16
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
majd felfogod, ha kicsit értelmesebb leszel.
2016. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez a hozzászólás téged minősít, nem engem.
2016. ápr. 4. 20:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kevés a +10 %. Ebből a jelenlegi szintet fent lehet tartani, de fejlődni előre lépni nehéz. Pl egy új autót nehezebb megvenni, vagy lakásfelújítás, esetleg egy külföldi családi nyaralás. Persze ha van nem muszáj elkölteni, félre is lehet rakni nyugdíjas korra vagy gyerekeknek. Gondolod te is nyugodtabban aludnál, hogy ha tudod, bármikor ott van egy kisebb összeg, ha baj lenne.
2016. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem, ahogy írtam, nekem ez elég. Mert váratlan kiadás nincs minden hónapban. Értelemszerűen így ezt félre lehet tenni. Persze megértem, ha másnak a több millió csak a megnyugtató. A kérdésben viszont az szerepelt: A pénznek nincs FELSŐ HATÁRA. Nem pár millióról beszélt. Még csak nem is arról, hogy egy házra való csücsül a számládon. Hanem arról, hogy soha nem elég, mindig jöhet belőle több. Nekem pl. szeretetből mindig jöhet több. De pénzből tudom mi az elég. A 10%. Nekem. Másnak meg a 20%. De hogy nincs határa, az nekem még mindig felfoghatatlan. És sajnálom, mert szörnyű lehet soha meg nem elégedni.
2016. ápr. 4. 21:07
 8/14 MZ.per.X ***** válasza:

"Jó, hát akkor végülis járjunk bukósisakban, hátha fejünkre esik egy tégla."

Ez így egy elég béna hasonlat aminek semmi köze a témához.


"És sajnálom, mert szörnyű lehet soha meg nem elégedni."

Ez is újabb belemagyarázás...


Na meg leginkább az jön le nekem, hogy te is csak úgy gondolkozol, mintha te lennél a világ közepe, és mindenki más hülye aki mást mond mint te.

2016. ápr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha innen nézzük, akkor örülnék havi fix 400 ezer nettónak + a párom is keresne ennyit, akkor nekem se kéne nagyon több, mert ebből a pénzből már tudunk félrerakni, de az sem okoz problémát, ha valahová el szeretnénk utazni vagy venni valamit. Ha még több lenne se lenne olyan nagy probléma, de a fent említett összeg elég lenne egy kényelmes élethez.
2016. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8: Nagyonis van, mivel az első két válaszoló tragédiákat hozott fel érvként, arra feleltem, hogy azok váratlanok, nem lehet rájuk felkészülni. Illetve fel lehet, milliókkal, vagy bukósisakkal, de nem feltétlen lesz hasznos az adott tragédia átélésekor.

Nem érzem, hogy bárkire ráerőltettem volna a véleményem, többször leírtam, hogy nekem 10%, másnak meg más, de a főnök határ nélküliségről beszélt, ami a hozzászólók figyelmét elkerülte, inkább a 10%-ra reagáltak, nem az alap kérdésre. Mindenféle rosszindulat nélkül szerettem volna erre felhívni a figyelmet, ahogy az utolsó válaszoló már arra is válaszolt. Erre lettem volna kíváncsi, ezért tettem fel a kérdést. Hogy Te miből vetted a bátorságot, hogy így beszélj velem ismeretlenül, azt nem igazán értem, nem is érdekel.

A többieknek köszönöm a választ, ugyan nem a kérdésre feleltek, de biztos én írtam le félreérthetően. Attól még időt szántak rám, amit köszönök.

2016. ápr. 5. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!