Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi változott a gengszterváltás...

Mi változott a gengszterváltás óta? Azelőtt pártkáderek ejtőernyősök most. Ugyanazok. Strómanok üzlettársak haverok stb. Van változás?

Figyelt kérdés

89 előtt még a 80-as évek elején több állami cégben dolgoztam. A vezető beosztásban mindenütt ejtőernyősök pártkáderek voltak olyan nulla semmihez se értő akárkik aki kapcsolataik lévén kerültek oda ahova. Semmihez se értettek semmit se csináltak azon kívül hogy felfelé nyaltak lefelé tapostak. Mindenki tudta róluk hogy ki kinek a haverja rokona szeretője prostija stb. Tudtuk róluk semmihez se értenek, és más dolgozott helyettük ők meg álltak a rivaldafényben és fogadták a dicséretet a jó munkáért ha meg baj volt mosták kezüket.

Mindezt jó pénzért.


Most 2016 van. Rakat állami cégnél dolgoztam, most is egynél (KLIK). A vezetők semmihez se értő nulla barmok ejtőernyősök haverkomák, szart se csinálnak szarhoz se értenek, ott egy sereg ember mellettük akik dolgoznak "nekik" (helyettük). Mindenki tudja róluk hogy kinek a kijei mely politikai potentát vagy üzletember seggnyalói.

Állnak a rivaldafényben és fogadják a dicséretet a jó munkáért ha meg baj van mossák kezüket.

Mindezt jó pénzért.



MI VÁLTOZOTT?

Ugyanolyan dilettáns nullák ülnek a vezető székekben mindenki tudja róluk kicsodák kinek a valagában vannak nyakig....és mi történik? Semmi. A kisember hallgat és dolgozik szarért húgyért. Tanult képezte magát a kisember és mit ér el vele? Szart se. A lábtörlője valami "nagy" embernek.

Ez volt 89 előtt ez van ma is.


2016. ápr. 6. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit gondoltál mi változik meg, az emberek természete?


Én is munkahelyről munkahelyre járok.


Siralmas.

2016. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak mert mér 20 éve volt egy olyan csalfa reményem hogy a valós piaci alapon működő környezet egyszerűen halálra ítéli a semmihez se értő cégvezetőket ill cégeiket.


Mert a piacot nem érdekli hogy haverjózsi ül a cégben ha szar a cég terméke szolgáltatása csődbe megy a cég ha haver józsi az ha nem.


De nem ez történik helyette valódi jó szakembereket vesznek fel szarért húgyért az ő munkájuk révén megy a cég és a pénzt meg a semmihez se értő semmit se csináló haverjózsi kapja. Aki csinál valamit az szart se kap.

És még el se mehetek máshova minek mindenütt ez van.

2016. ápr. 6. 14:18
 3/12 anonim ***** válasza:
A rendszer változhat (még ha nálunk a valóságban nem is éles váltás történt), de az emberek maradtak. Ez már kultúra kérdése sajnos.
2016. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom manapság meg mintha egyre több lenne a probléma, dolgozói oldalt nézve.


Mondok egy példát: állást keres egy cég mondjuk mérnököt, 5 év tapasztalattal, mert nekik egy "ász" kell.


Nem találnak senkit, erre felvesznek valakit aki totál sötét, megvették neki a diplomát, ismerős által!, inkább felvettek volna egy "sima" mérnököt, UTCÁRÓL!!!!, az jobb lenne a cégnek és a fogyasztónak is. Nem vicces ez?


Javítson ki valaki ha tévednék. ha-ha

2016. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem állást keres, hanem szakembert keres a cég, elnézést.
2016. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

JA!!!


Én is dolgoztam cégnél ahol az egyik helyettesnek az ÉRETTSÉGIJE se volt meg és horror pénzeket költöttek magántanárokra hogy levelezőn letehesse az érettségit.

Ugyanennél a cégnél még a portás is diplomás volt, és ha ehhez a céghez jelentkeztem volna érettségi nélkül állásra kiröhögtek volna.

De azért a cégvezető helyettes az kellett érettségi nélkül miközben az utcán állástalan diplomáűsok szaladgáltak már akkor is.

És lehetett várni évbeket mire a segg csókának lett egy szaros érettségije céges pénzen...

mikor akármelyik bokorban találtak volna különbe embert 10 diplomával....

meg ilyenek...

2016. ápr. 6. 16:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Erről beszélek én is!


Nekem úgy tűnik mintha növekedne a káosz sok tekintetben.

2016. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

van egy dala Bródynak, az a címe, hogy Ezek ugyanazok. érdemes meghallgatni vagy csak elolvasni a szövegét.


pl.: "Lassan kihull a memóriákból az egyéni tapasztalat

És átírja a központból kiküldött új adat

S jönnek a minden rendszerhez alkalmazkodók

Édesapám, csak azt ne mondd, hogy ezek ugyanazok"

2016. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most máshogy hívják a "rendszert", de ugyanúgy megy a munkahelyen a "személyeskedés".


Ha nekem mondjuk fizetésemelést adnának megy a hiszti hogy miért, hiszen "alig dolgozom", stb.

2016. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tiszta fárasztó.
2016. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!