Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hétig nem hívott a cég az...

3 hétig nem hívott a cég az interjú után, most mégis. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Még március utolsó hetén voltam egy interjún, a végén az interjúztató azt ígérte, hogy 2 nap múlva délelőtt keresni fog, mert lesz mégegy forduló ahol bent lesz a vezető is. Nem hívott, közben beszéltem egy ismerősömmel aki szintén a cégnél tavaly interjún volt, azt mondta neki a végén azt mondták, hogy majd telefonon vagy e-mailben értesítik, de őt sem keresték, így nem is reménykedtem már abban, hogy felhívnak. Ma azonban felhívtak és érdeklődtek, hogy aktuális-e még a munka, mert akkor találkozhatnánk a héten. Kíváncsi voltam, hogy mi történt ezért rákérdeztem, hogy még mindig ugyanarról a munkáról van-e szó és arról az interjúról, amiben korábban megegyeztünk, de csak annyi választ kaptam, hogy igen. Mi oka lehet annak, hogy csak így majdnem egy hónap elteltével "jutottam eszükbe"? Ti elmennétek az interjúra?
2016. ápr. 19. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ennyi idő alatt nem találtak jobb embert a munkára,így maradtál te.


Ha nincs melód,akkor nyugodtan menj el,veszteni valód nincsen.


Nekem 1,5 hónappal az interjú után hívtak,de addigra kaptam munkát.Szóval nyilván nem mentem el.De ha nem lett volna melóm akkor mentem volna. Hiszen mai világban nehéz munkát kapni.

2016. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne mennél el?

Ezer oka lehet. Még eddig tartott, amíg a többi jelentkezőt is mind meghallgatták.

Vagy eddig nem ért rá a vezető, és most tudják össze hozni úgy az interjút, hogy ő is ott tudjon lenni.

2016. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Például az, hogy volt egy másik jelölt akit fel akartak venni, de nem fogadta el az ajánlatot.
2016. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Vagy felvettek valakit, de kilépett
2016. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért merült fel, hogy nem mennék el, mert nem szeretek "másodhegedűs" lenni, rosszul is esik, hogy ennyi ideig nem hívott és most eszébe jutottam. Kicsit felháborítónak is találom, hogy megígérte, hogy 2 nap múlva hív, nem hívott, majdnem egy hónap múlva pedig van bőr a képén visszahívni, persze ilyen a munka világa.

Nekem is ez volt az első ötletem, hogy felvettek mást, aki mégsem vállalta vagy nem találtak jobbat. Jelenleg van munkám, de annyira nem szeretem, ezért is keresek más lehetőséget, viszont kicsit riasztó a tény, hogy korábban fel se akartak venni (kidobtak a kukába), csak azért kellek most, mert nincs jobb.

Az szerintem semmiképp sem magyarázat, hogy nem értek rá, hisz a HR-es megígérte, hogy visszahív 2 nap múlva, tehát ha később szándékában állt volna megtartani az interjút, akkor egy telefont megejtett volna azon a bizonyos 2. napon, amikorra ígérte. Őszintén, legszívesebben nem mennék el és nem is szólnék, a telefont sem venném fel ha esetleg keresne, hisz ez lenne a hozzájuk illő viselkedés.


Ha elmegyek, akkor megkérdezzem szerintetek, hogy miért nem kerestek vagy erre hülyeség rákérdezni?

2016. ápr. 19. 21:19
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
3 hét az semmi. Ne csinálj ebből problémát!
2016. ápr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván valóan eléggé sok ember jelentkezhetett nem tudnak mindenkit értesíteni,hiszen ők is emberek,dolgoznak.Amúgy meg ez így működik ígérik,hogy hívnak aztán még sem vagy pedig később. Túl reagálod a dolgot.

Ne úgy fogd fel,hogy másodhegedűs lennél. Ne kérdezz rá,hogy miért ilyen későn hívtak,ezer oka lehet, pl pont szabira ment a HR-es,nem lehet tudni.


Munkavilágában örülj,hogy egyáltalán értesítenek még ha megkésve is!

2016. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3 hét egyáltalán nem sok idő.

És milyen másodhegedűs?? Örülj neki, hogy téged akarnak, nem pedig valaki mást vettek fel.

Ennek általában örülni szoktak az emberek.

Neked elég fura gondolkodásod van.

Vagy kell egy kifogás, hogy ne kelljen dolgozni? :)

2016. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak nem tudtam hogy reagáljak, ezért is voltam kíváncsi mi a normális viselkedés ilyen helyzetben, mert hasonlóvan még nem találkoztam és meglepődtem.

Utolsó: Nem kifogást keresek, hogy ne kelljen dolgozni, mint írtam most is dolgozom, csak jobbat keresek. Inkább attól féltem, hogyha így megfeletkeztek az emberről akkor ez sem lehet jobb.

2016. ápr. 20. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább örülhetnél.

A legtöbb helyről eleve vissza se jeleznek semmit sem.

Én a 3 hetet egyáltalán nem tartom hosszú időnek.

2016. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!