Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fegyelmit adhat-e ebben az...

Fegyelmit adhat-e ebben az esetben a főnököm?

Figyelt kérdés
6 éve dolgozok pincérnőként egy kávézóban. Ma behívatott a főnököm, hogy panaszt tett nála az egyik vendég hogy én udvariatlan voltam vele, ezért fegyelmit akar adni. A vendég természetesen nem volt vele, bemondott egy nevet és hogy 2 héttel ezelőtt ekkor meg akkor történt az eset. Mivel ilyen eset nem történt, és a kollégáim is bizonyítani tudják hogy nem voltam senkivel udvariatlan, mondtam neki hogy akkor ezt ha bizonyítani tudja több tanúval a vendég, akkor természetesen aláírom a fegyelmimet, de amig ez nem következik be, addig nem. Mert szerintem addig ez rágalmazásnak minősül.
2016. ápr. 21. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell a helyed valakinek.
2016. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyíték nélkül ez semmi. Valószínűleg valami hülye okból kifolyólag találta ki.
2016. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is vicc az egész. Kollégáimmal jól kijövök, egyik vendég se panaszkodott soha, borravalót is mindig kapok elég szépen. Naponta többszáz ember megfordul nálunk. Erre avval jön hogy a magatartásom nem megfelelő. Nem fogok neki semmit aláírni. Nekem is gyanús hogy valakit be akar nyomni a helyemre, és így akar kibújni az alól hogy ha kirúg akkor végkielégítést kelljen adnia.
2016. ápr. 21. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne írj semmit alá, eszedbe ne jusson.
2016. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ennek meg mi értelme van. Mert ha én ki akarok rúgni valakit, akkor kirúgom és kész, eddig mindenki aláírta a közös felmondó nyilatkozatot. Aki meg nem írná alá, azt elküldöm zsákos glettet pakolni egész nap, persze teljesen értelmetlenül.

Hihetetlen hogy a mai világban egy vezető nem válogathatja meg kivel akar dolgozni, nem rúghatja ki csakúgy a teljesen alkalmatlan alkalmazottait.

2016. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 6 éve ott dolgozik, akkor valószínűleg nem alkalmatlan. Ráadásul nem felmondásról van szó, hanem fegyelmiről.
2016. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nyugodtan ki lehet rúgni bárkit a munkahelyéről. Csak ha már véglegesítve van valaki, és 6 évet eltöltött egy munkahelyen, akkor a felmondást meg kell indokolni. Ha meg nem tudsz indokot mondani, akkor pedig ki kell fizetned a végkielégítést. Pont ez a baj a mai világgal, hogy aki főnök, az azt hiszi hogy az alkalmazott teljesen hülye és mindent meg lehet vele csinálni. Én már pedig nem fogom hagyni, hogy fegyelmit adjon, vagy ki akarjon rúgni alaptalan vádak miatt, Munkaügyi Bíróság elé fogom vinni az ügyet.
2016. ápr. 21. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!