Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyéni vállalkozás indításával...

Béluskaah kérdése:

Egyéni vállalkozás indításával vezethetek-e boltot anélkül, hogy boltvezetői képesítésem nincs?

Figyelt kérdés
Nem élelmiszer, vegyi árú. gyógynövények, hanem gépekkel foglalkozó vállalkozás lenne!

2016. ápr. 23. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Vezethetsz, de kell lennie egy alkalmazottadnak, akinek van megfelelő kèpesítèse.
2016. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyedül nem, ha valakit alkalmazol akinek meg van a képesítése akkor igen.
2016. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vezethetsz boltot, de számlára nem írhatsz olyant, amiről nincs képesítésed. Nem tudom milyen gépekkel foglalkozol, de pl. nem írhatod rá a számlára, hogy mosógép javítás, ha nem vagy háztartási gépszerelő. Vagy akkor kell egy olyan bejelentett személy a vállalkozásban, akinek van erről képesítése. Ami fontos, hogy olyan tevékenységi köröket válassz ki, ami a legjobban bele illik. Sajnos ez nem egyszerű, mert a TEAOR lista igen elavult, rengeteg olyan megnevezés van, ami már nem is létezik a technika fejlődése miatt. Én pl. nyomdai tevékenységekkel foglalkozom, de csupa olyan kifejezések voltak a listában ami hagyományos nyomdászattal kapcsolatos, holott ma már minden digitális. Bejelölni be lehet bármit az okmányirodában, csak ha nincs hozzá képesítésed, nem írhatod rá a számlára. Mint pl. az én esetemben, hogy ha pl. behoz valaki egy előre megszerkesztett névjegykártyát, akkor nem nyomtathatom ki és nem írhatom a számlára, hogy névjegykártya nyomtatás, mert olyan tevékenység nincs, csak olyan van, hogy nyomdai szedő. De én nem vagyok nyomdai szedő, és nem is tudom van -e még ilyen szakma. Olyan bezzeg nincs, hogy digitális nyomtatás, holott már mindenki azt csinálja. Minden estre természetesen a boltodat vezetheted, sőt nem is vezetheti más, és te írhatod alá a számlát.
2016. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nyomdai előkészítőt akartam írni.
2016. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!