Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely esetén miért...

Új munkahely esetén miért csak az első munkanapon akarják elmondani a fizetést és a munkaidőt?

Figyelt kérdés

Az interjú után elmondták, hogy felvennének, de kértem egy hétvégényi gondolkodási időt, hogy átgondoljam be tudnék-e járni. Az interjún abban maradtunk, hogy hétfő, azaz ma délután keresni fognak és ha elvállalom, akkor megbeszéljük a részleteket.

Ma kerestek, mondtam, hogy vállalom, utána rákérdeztem, hogy akkor a részleteket meg tudjuk-e beszélni. Azt mondták, hogy a munkaidőt majd az első nap elmondják és a fizetés is attól függ majd, hogy milyen szerződést kötünk, heti hány napot tudok majd menni. Ezt az interjún már megbeszéltük, hogy heti 40 órát tudok vállalni, mert az egyetemen ez lesz az utolsó félév és már nem lesznek óráim, ahogy nyáron sem.

Miért húzzák így a fizetés közlését? Ennyire keveset akarnak fizetni vagy ez megszokott, hogy csak az első napon mondják el?


2016. ápr. 25. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ennyire keveset akarnak adni, amit nem értek, mert ha nem lesz neked jó, akkor úgyis lelépsz akár az első napon. Én ezt tenném.

Vagy nem egyeztettek még a pénzüggyel.

2016. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mennyit fogsz keresni akkor hogy tudtad eldönteni, hogy vállalod-e? Nekem így nem menne.

Ha titokzatosak a pénzzel az nem jó jel.

Az első napon mindenképp tisztázzad, hogy mennyi az annyi és annak tudatában gondold át még egyszer.

Ha megalázóan kevés, én otthagynám.

2016. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Előre megszokás beszélni a fizetést.

Ha nem tetszik a szerződés, max. haza jössz.

2016. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez így gáz. Normális munkahely elárulja a fizetést és a munkaidőt is, általában már az állásinterjún!
2016. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Vagy amire senki nem gondolt olyan hivott fel aki nem kompetens a fizetésekkel kapcs. És ez ügyben ezért nem adhat ki infót. Hozzávetőleges összeget sem tudsz? Vagy min finóztál akkor a hétvégén?
2016. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazából már az interjún is próbáltam kitérni a fizetésre, de ott is hárított a HR-es, hogy majd a szerződéstől függ, de olyan szerződést keresnek mindig, ami a munkavállalónak is megfelel. Emiatt is kértem gondolkodási időt, hogy hátha egy hétvége alatt ők is kitalálják, még örültem is, mikor mondta, hogy hétfő délután megbeszéljük, de végül megint hárított.

Én is azt tervezem, hogy az első nap bemegyek, addig nem állok munkába, míg meg nem beszélünk mindent és alá nem írjuk a szerződést, ha pedig túl alacsony bért kínál (meg se kérdezték mennyi lenne az elvárásom), akkor el is jövök. Minden esetre jövő hét keddre már egyeztettem egy másik céggel interjút, így ha nem jönne ez össze akkor lesz B terv, csak hát így elég rossz, ennyire titokzatosak és nem tudom mire számíthatok.

2016. ápr. 25. 16:26
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
egy órabért csak tudna mondani,akkor ott valami sunyiskodás lesz. pl. nem jelent be annyi órára,amennyit ott leszel.
2016. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy legalább egy hozzávetőleges összeget tudni kellett volna mondani, egyébként ő a vezérigazgató felesége, a HR vezető, így biztos, hogy kompatibilis ilyen téren, elég nagy cégről van szó (1700 fős), így az adott szinten lévő emberek bérével tisztában kellene lenniük.
2016. ápr. 25. 16:37
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így megy, hogy csak akkor mondják meg a fizetést, ha vállalod a munkát. Felénk már magában az álláshirdetésben is közölni szokták a legtöbb helyen, hogy mennyi az órabér. Ahol meg nem, ott a jelentkezéskor kell bérigényt megadni, vagy az állásinterjún veszik elő a témát. Nyilván valami sunyiság van a pénzzel, szerintem nagyon keveset akarnak adni, és nem merik megmondani, mert félnek, hogy akkor nem vállalod. Csak épp így a te idődet és a sajátjukat is rabolják, magukkal is kitolnak, nem csak veled, ha valami nevetséges összeget vágnak hozzád és nemet mondasz nekik.
2016. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akár vissza is hívhatod őket, hogy már bocsánat de még mindig nem mondták meg , hogy mennyiért dolgoznék én maguknál pedig többször kérdeztem. Hogy menjek így első munkanapra?

Ebből legalább vennék hogy nem vagy egy nyünyübéla akit úgy etetnek ahogy akarnak.

És ha az első munkanapon is mellébeszélnek, hogy még sokmindentől függ majd az lesz a biztos amikor megkapod az első fizetésedet? Egy koléganőmmel pont így volt és ott bőgött, hogy a legekvesebbet kapta amit ma csak el lehet képzelni és még fel sem mondott mert már eltöltött egy hónapot, kicsit belerázódott a munkába meg reméli hogy lesz ez mjd több is. Ki van ez találva.

2016. ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!