Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért csak...

Magyarországon miért csak protekcióval lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Olyat ne írjatok, hogy nincs protekció, mert van.
2016. ápr. 27. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Protekció nélkül is lehet, csak elég jónak kell lenni. És könyörgöm ne itt sírj már.
2016. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Protekció van, de csak azoknak kell, akik egyébként túl hülyék anélkül elérni valamit.


Aki kellöen értelmes, szorgalmas, az anélkül is eléri, amit akar.

2016. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak azzal lehet, de tény, hogy nagyságrendekkel könnyebb helyzetben van az, akinek van némi hátszele.

A "miért"-re pedig ne várj konkrét választ. Nyilván akik protekciósok, azok nem fognak ellene tenni, és jobbára senkit semmilyen szankció nem ér, ha mondjuk egy pályázatnál inkább a jóbarát kisfiát hozza ki győztesen, és nem azt, aki valóban jobb.

De miért csodálkozunk ezen, amikor ezt a kormány is magas szinten műveli?

2016. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Épp kb egy hete olvastam egy kutatást ami arról szólt, hogy a jövőbeli anyagi helyezeted, társadalmi pozíciódat alapvetően befolyásolja, hogy hol születtél, milyen családban nőttél fel, hova jártál suliba.


Ez nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen magyarázó változó arra, hogy valaki gazdag, szegény, sikeres, stb. Ez csak annyit jelent hogy ez NAGY mértékben befolyásolja.

Lehet valaki sikeres, befutót, gazdag stb egy Ormánsági kis faluból is. Viszont sajnos ez a kivétel. És a kivétellel magyarázni az általánost az egy logikai bukfenc.

2016. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#2: ez egyrészt nem igaz, mert hiába vagy ügyes, okos, leleményes, ha valami már le van zsírozva, akkor esélyed nincs, hogy odaérj. Másrészt meg nem mindegy, hogy csak a markodat kell tartanod, és mindent megkapsz, vagy kimerülésig kell törnöd magad, és akkor sem biztos, hogy eléred, amit szeretnél.
2016. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert inkább választanak egy ismerőst,rokont mint egy vadidegent akiről nem tudják ki fia borja.


Amúgy a nélkül is lehet csak nehezebben.

2016. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok: anyukám egyedül nevelt engem meg a két testvéremet özvegyen egy (irodai) fizetésből.


Ennek "ellenére" a BME-n végeztem mérnökként, minden ismeretség vagy egyéb besegítés nélkül, csak a jó tanulmányi eredményeimnek meg szorgalmamnak köszönhetően.


Egy szakirányú vállalatnál vagyok osztályvezető, szintem ismeretség nélkül kerültem be oda, csak a jó diplomám miatt, kezdetben techológusnak, időközben elöbbre jutottam, szintén protekció nélkül.


Ha valaki akar és igyekszik, az tud érvényesűlni protekció nélkül is.


Persze akinek max. 8 általánosa van és emellett a munkához úgy áll, hogy a másik jól hozzáférjen, az nem jut előbbre

2016. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem soha sehol nem volt protekcióm, mégis mindig sikerült érvényesülnöm. Te csak simán szerencsétlen vagy, ha nem jön össze semmi és kényszeresen azt bizonygatod, hogy csak a protekció hiánya miatt van.
2016. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még jó hogy a gyakorisok közül szinte mindenki dolgozik, és keresnek vagy nettó 200-at is.
2016. ápr. 27. 15:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaza van a kérdezőnek, mindenhol a protekció számít, jó, persze, előfordul, hogy valaki önerőből feljut, de az nagyon kevés...Én azt tapasztalom, hogy kicsit mintha mindenhol lenéznék azt, aki nem "elismert" családi háttérrel rendelkezik, vagy esetleg nem a városban él, nincs valami ismerőse az adott területen, stb. Kövezzetek meg, de tényleg ezt látom.
2016. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!