Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornokként minimálbérért...

Gyakornokként minimálbérért utaznál napi több, mint 1,5 órát?

Figyelt kérdés

Sajnos ahol lakom nem igen van munka, főleg nem gyakornokoknak, sokkal inkább szakmunkásoknak (Budapest és Győr között). 3,5 éve Győrbe járok be egyetemre, illetve diákmunkát is itt dolgoztam, így napi szinten több, mint 1,5 órát utaztam oda, majd vissza. Nagyon fárasztó volt ez ennyi időn át heti 5 napban, már utálom az utazás, viszont a következő félévben 3 hónapos szakmai gyakorlatot kell teljesíteni. Gondoltam rá, hogy nyáron megcsinálom, Győrben az ipari parkban felvennének gyakornoknak egy céghez, azonban az út ide is több, mint 1,5 óra lenne (20 perc séta az állomásig, 1 óra vonatozás, majd 20 perc buszozás - ha esetleg késne a vonat, akkor 1 órát kell várnom a következő buszra, mert óránként jár csak arra).

Konkrét bért még nem mondtak, de feltehetően minimálbér lesz, csak az első munkanapon akarják közölni (jövőhét hétfőn).

Budapest ugyanannyira van, mint Győr, nézegettem ott is munkalehetőségeket, sokkal több van, mint Győrben, vélhetően többet is fizetnek, illetve nem áll fenn annak a lehetősége, hogyha esetleg késne a vonat, akkor 1 órát várnom kell a buszra, hisz 5-10 percenként jár a metró.

Szerintetek elvállaljam a munkát ilyen feltételek mellett minimálbérért? Ha többet fizetne szívesebben vállalnám, szívesebben is járnék be, hisz egy idő után oda is tudnék költözni, de ilyen feltételek mellett tehernek érzem, illetve azon gondolkodom, ha valóban minimálbért akarnak majd csak fizetni, akkor eljövök az első nap és annyiért nem vállalom. De mekkora az esély arra, hogy találok jobbat esetleg Budapesten? A tanárom szerint nagyon nehéz találni gyakornoki helyet.


2016. ápr. 27. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalnám, de nem tudom, hogy mennyi az esélye annak, hogy jobb helyet találj esetleg magasabbb bérezéssel...


Amúgy meg ha már 3,5 éve megy ez akkor miért nem költöztél már be a városba? Eddig bírtad az utazás, most már nem?

2016. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyit utazok naponta az egyetemre is, úgyhogy különösen nem érdekelne, megszoktam már.
2016. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eddig azért nem költöztem oda, mert kollégiumba nem akartam volna menni (nagyon szűkös) albérletre pedig nem volt pénz.

Sajnos belőlem nem a megszokást váltotta ki a sok utazás, hanem megutáltam és úgy érzem nem bírnám már sokáig csinálni főleg nem kevés pénzért.

2016. ápr. 27. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!