Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erre mi lehet a magyarázat?...

Erre mi lehet a magyarázat? Diplomával "alacsonyabb" állásra jelentkezem és nem vesznek fel.

Figyelt kérdés
Komolyan mondom nem értem az embereket ez ügyben. Adva van a következő: van egy mérnök diplomám. Jelentkezem mondjuk technikusnak egy céghez, mert az van meghírdetve, mérnök diploma mellett van technikus papírom is, egyébként. Behívnak interjúra, majd a vezető fickó megkérdezi miért jelentkeztem erre a pozícióra diplomával. Mondok neki valamit. Majd jön a válasz hogy nem vesznek fel. Ha neki ez a probléma, hogy diplomával miért jelentkezem technikus pozícióra, akkor miért nem ajánl fel a cégnél kapásból egy olyan állást??? Nem az lenne az alapból logikus? Főleg ha utána nézek és még mint később kiderül keresnek is ilyet!!! Erre mi a magyarázat? Semmi értelme.
2016. ápr. 27. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Túlképzett vagy.
2016. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ok. Elolvastad az egészet amit írtam?


Ha keresnek is olyan embert.

2016. ápr. 27. 20:02
 3/18 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok magyarázatot adni, maximum azt, hogy akkor vagy figyelmetlenek vagy nagyon hülyék :D
2016. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
túlképzett vagy. technikusival kicsi az esélye, hogy tovább mennél vagy keveselnéd a fizut egy idő után, de mérnöki diplomával nagyobb az esély, hogy jobb ajánlatot fogsz kapni a jövőben.
2016. ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Ha neki ez a probléma, hogy diplomával miért jelentkezem technikus pozícióra, akkor miért nem ajánl fel a cégnél kapásból egy olyan állást??? Nem az lenne az alapból logikus? Főleg ha utána nézek és még mint később kiderül keresnek is ilyet!!! Erre mi a magyarázat? Semmi értelme."

Válaszok: Igen, az lenne a logikus, amit írtál, de:

1, Lehet, hogy arra már megvan a jelölt;

2, Mo.-n ilyen a helyzet;

3, Lehet, hogy csak szívatnak. Pályázd meg azt a lehetőséget is, hátha másik emberhez kerülsz, aki értékeli a tudásodat.

2016. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem akarok itt okoskodni de inkább az a válasz hogy nagyon hülyék.


Szerintem ez lesz a nyerő.

2016. ápr. 27. 20:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem voltál szimpatikus. Erre nem gondolsz? Érdekes.
2016. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na jó. Igazad van (utolsó), elszóltam magam.


Egész egyszerűen engem semmilyen pozícióra nem akartak felvenni. Ennyi.

2016. ápr. 27. 20:20
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy túlképzttnél, diplomásnál nagyobb az esély rá, hogy idővel megunja, sutyiban keresgél jobban fizető melókat, gyorsan otthagyja őket, akkor meg új embert kell betanítani, fizetni kell újból a hirdetésekért...
2016. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Jó persze rájöttem valahol én is gondolkodhattam "hülyén", vannak dolgok ilyen téren egy valami nem következik egy másik dologból automatikusan, lehet nekik van ebből tapasztalatuk, engem személyesen inkább nem akartak felvenni egyáltalán.


Van ilyen na.

2016. ápr. 27. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!