Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy lassan...

Miért van az, hogy lassan alapkövetelmény a jogosítvány, de nem veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Pályakzedő vagyok, 30 km-re lakom a várostól, ahol vannak a munkalehetőségek. Ez autóval kb fél óra, max 40 perc.

Direkt ezmiatt kifizette apukám a jogosítványt, kaptam tőle autót, hogy könnyebben kapjak munkát, de figyelembe se veszik.

Minden munkahelyen a hol laksz, mivel járnál be az első kérdések között vannak, mondom hol, akkor jön a szöveg, hogy jó, majd 2 héten belül értesítünk, ilyen ez meg mégis mi a szart gondolt pofavágással. Persze soha nem hívnak.

A mai világban szinte alapkövetelmény a jogosítvány, de minek is? Van egy másik kisváros a közelben, az kb 20 km innen, elvétve akad egy-két munka, de ott is szintén mindig elhajtanak. Múltkor majdnem megkaptam egy állást, de találtak az utolsó pillanatban olyat, aki ott lakik.

Mit csináljak? A semmiből nem tudok nekiindulni messzebbre. Tényleg csak a közmunka marad?



2016. ápr. 29. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
egy párszázezres autó több évre, amit kapott, mások meg évente új ájfon, meg többet ér a rajtuk lévő ruha, mint egy 15 éves Suzuki - alig érzek kettős mércét. Én amúgy behazudnám, hogy a városban lakok (rokonnál akár), csak anyámékhoz vagyok bejelentve. Ha ennyin múlik...
2016. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen , alap követelmény. Úgy mint a nyelvvizsga, meg a hat diploma. Ezekkel lehet részt venni a közmunka programba.

De azért számolj is. Napi 60 km. Az havi 1200-1300 km.

Ez 7 literrel számolva is kb 95 liter. Ez már jóval felette van a 30000 forintnak. Na most ha te kapsz egy minimál béres állást , marad is meg nem is a fizetésből. Lehet hogy a közmunkából több marad.

2016. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És azzal nem bukhatok le?
2016. ápr. 29. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha fizetik az útiköltség egy részét a cégnél, akkor megértem. Nálunk is jobban szeretik a környékbéli kollégákat. Nem kerülhet dugóba, ha elalszik sem kell neki egy óra, hogy bejusson, ha váratlanul maradnia kell, vagy bejönni dolgozni is betud, mert nem a világ végén lakik. Pl. a fizikai állomáynunk készenlétben 2 órán belül köteles felvenni a munkát, ha olyan a helyzet. A cég onnantól fizet, hogy ő otthon beült az autóba. Ha 40 perc megy el csak az autózással, akkor másfél órát kifizetünk alapból gyakorlatilag a semmire.

Két oldala van ennek és igen. A cégek sajnos nem mindig gondolkodnak emberi fejjel.


Nálunk egyébként pl. azért kritérium a jogsi (talán egy embernek nincs csak), mert ha megkérnek, hogy ülj be az autóba és hozd ezt meg azt, akkor nem lehet kifogás, hogy nincs jogsim. Hátráltatná a folyamatokat. Nem a munkábajárás miatt kéri a munkáltató.

2016. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!