Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaza van a főnökömnek?

Igaza van a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Egy családsegítőben dolgozom. Csupán 4-en látjuk gy egy település gondozását. A főnököm megalázott szavakkal rendszeresen, találtam egy jobb munkát, elfogadtam. Ezt a héten hétfőn jelentettem be, elkezdett höbölögni.

A lényeg: határozott szerződésem van 2016. 06. 30-ig. Határozott idejű szerződéssel azonnali hatállyal fel lehet mondani? A rendes felmondást köteles vagyok megindokolni? Továbbá a főnököm mondott olyat is, hogy ha nem talál embert a helyemre, és mivel kevesen vagyunk vissza tarthat jún.30ig míg a határozott idejű szerződésem le nem jár...igaz ez? Továbbá azt is mondta ha nem talál a helyemre embert kártérítést fog követelni. Megteheti ezt? Köteles vagyok kivenni időarányosan a szabadságaimat, vagy lemondhatokk róluk?



2016. ápr. 30. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, megteheti, hiszen határozott idejű szerződésed van.

Még rendes felmondásnál is van felmondási idő. Olyan nincs, hogy egyik napról a másikra felmondasz, csak ha a munkaadó belegyezik.

A rendes felmondást nem kell indokolni a munkavállalónak.

2016. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződés felmondását minden esetben indokolni kell!

A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely miatt a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné, vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

Például 200 kilométerre költözöl.


Minden felmondás esetén van felmondás idő, amelyet vagy a szerződésed tartalmaz, vagy ha nem, akkor a munka törvénykönyve. Az MT alapján 30 naptári nap. Ennek letöltésétől a munkáltató eltekinthet, de ragaszkodhat is hozzá. Ha ragaszkodik hozzá, és Te nem töltöd le, akkor jogosan követeli a határozott időből még hátralévő időre járó, - de legfeljebb 3 havi - távolléti díjadnak megfelelő összeget. Ezen felül még követelhet kártérítést is, de ezek együttesen nem haladhatják meg a dolgozó 12 havi távolléti díjának összegét, kivéve a vezető beosztású dolgozó esetén, mert ő a teljes kárt köteles megtéríteni.


Tehát vissza nem tarthat, de anyagilag tönkre vághat, ha nagyon akar.


Szabadságról lemondani nem lehet, mert az törvényileg jár. Ha nem adják ki, vagy nem veszed ki, akkor a munkaviszony megszűnésével egyidejűleg az időarányosan járó szabadság ki nem vett részét készpénzben meg kell váltania a munkáltatónak.

2016. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!