Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munkavállalás után...

Külföldi munkavállalás után itthon akarok dolgozni, állásinterjún beszélhetek a külföldi munkáról, hogyha az itthon nem volt bejelentve?

Figyelt kérdés

Kimentem Angliába fél évre. De utána már itthon akarok elhelyezkedni valahol hosszabb időre. Nem jelentettem be, itthon a NAV-nak, meg senkinek, hogy külföldön dolgozom. Hogyha álláskereséskor megkérdezik, hogy mit csináltam az elmúlt hónapokban, vagy úgy érzem, hogy jó referencia lenne, akkor megemlíthetem nekik, hogy külföldön dolgoztam? Kérhetnek tőlem ezzel kapcsolatban valamilyen szerződést vagy más papírt, ami ezt igazolja? Ha azt odaadom nekik, akkor kiderülhet, hogy itthon nem jelentettem be? Meg úgy alapból ők ezt meg tudják itthon nézni a NAV-nál, és meg szokták? Ha esetleg kiderül, hogy nem volt bejelentve, akkor az lehetséges, hogy ők ezt rossz néven veszik? Van nekik ezzel kapcsolatban bármilyen feladatuk? Pl: hogy ki fizetett nekem tb-t, vagy más egyéb adót, járulékot... Jobb a külföldi munkát inkább teljesen titokban tartanom?


És hogyha esetleg mégis jó referencia lenne, akkor érdemes azt így utólag bejelenteni? Lehetséges egyáltalán utólag, anélkül, hogy megbüntetnének? Ha utólag bejelentem, akkor vonnak tőlem bármilyen adót, járulékot egyebet itthon? Vagy esetleg később valahogy, pl egy alkotmánymódosítás vagy más intézkedés keretein belül követelhetnek tőlem adót, járulékot, stb... vissza utólagosan?


Hogyha esetleg nagyon jó referencia lenne az, hogy külföldön dolgoztam, viszont bejelenteni nem érné meg egyáltalán, akkor jó ötlet lenne az, hogy keresek munkát a Mc Donald's-ban vagy máshol, ott nem beszélek róla, és utána keresek normális állást, akkor a legutóbbi munkahelyem Magyarországon volt, és akkor a külföldiről beszélhetek már, mivel az új munkahelynek azzal nincs dolga, mert nem közvetlen előttük volt?



2016. máj. 4. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik

Elhelyezkedés után 15 munkanapon belül be kellett volna jelentsed a NAV-nak és az OEP-nek. Mivel nem tetted, megbüntethetnének, de szemet hunynak felette.


Másik

Nyugodtan írd bele az önéletrajzodba, kint hol mit csináltál, viszont így az OEP ill. NAV-nak ne add be.... ha ott is keresnél munkát...

Mindenhol máshol beadhatod.

A munkahely nem fogja értesíteni a szervet, h te itt és itt úgy solgoztál, h azt itthon nem jelentetted be.


Viszont ha kint szerződéssel dolgoztál, adóbevallást vagy köteles kint benyújtani... ÉÉs arról az otthoni szervek szépen fognak tudni, mivel társszervek között zavartalan a kommunikáció.


Így azt kell mondjam, bukta van.

2017. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben bejelenteném a NAVnak utána meg mennék az OEPhez.


Egyenes út mindig jobb

2017. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nav / oepes jogi dolgokhoz nem értek. De lehet inkább bemennék, ezt megkérdezni. Kell - e fizetnem utólag, és mennyit.

Inkább utólag fizess az általuk megszabott összeget.

Mert ha büntetésként jön a " nyakadba ", az gázabb gyanítom.

Állásinterjún, akkor említeném : ha kérdezik előzö fél évben mit csináltál.

2017. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!