Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez igaz lehet hogy egy cégnek...

Ez igaz lehet hogy egy cégnek sok energia és pénz felkészülni egy állásinterjúra? Mármint céges, HR-es oldalról?

Figyelt kérdés
Ezt írta itt valaki azt hittem lefordulok a székről, tapasztalataim alapján. Meg szoktam itt olvasgatni másokat, azok is az ellenkezőjét írják, hogy olyan állásinterjún voltak azt sem tudta a HR-es ki fog jönni... Rövid vélemények?
2016. máj. 7. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Felkészülni nem sok energia. De végigcsinálni igen.

Főleg, amikor jönnek sorban a furábbnál furábban viselkedő jelentkezők :)

2016. máj. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is (csak) az interjura vonatkozik ez, hanem amig hatekonyan munkaba all a szukseges szamu alkalmazott.


Az interju elotti szures, az interjuztatas, utana a betanitas... Mind-mind munkaora. Ha pedig nem szakmabeli szemely csinalja (olcsobban), akkor olyan is lesz, lehet hogy nem a megfelelo szemelyt talaljak meg vegul.

2016. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj inkább arra gondoltam hogy behívnak 10 helyre, te meg a furább és furább HR-es és cégvezetőkkel, szakmai vezetőkkel találkozol.
2016. máj. 7. 17:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Elírtam, tehát igen, lefolytatni, lehet az.
2016. máj. 7. 17:50
 5/11 MZ.per.X ***** válasza:

Hát én mikor interjún voltam, a HR-es többet tudott rólam mint én magamról :D


Amúgy sincs a cégek többségének kifejezetten HR-ese, hanem olyan interjúztat akinek mellette ezer más dolga is van, és ez is bele kell férjen a munkaidejébe.

2016. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem azok az interjúk voltak furák, amikor nem HR-es csinálta! Hanem a cégvezető, Micike, stb.

Amikor HR-essel találkoztam, azok normális interjúk voltak.

2016. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát igen normális olyan értelemben hogy sablon kérdéseket tesz fel, ami igazából szerintem lényegtelen, pl. hol szeretni lenni 10-15 év múlva.


Én mondjuk mérnök vagyok, előző munkahelyemen a munka 80%-a sofőrködés volt. Ennyi.

2016. máj. 7. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:
A hol szeretne lenni 10 év múlva és hasonló kérdésektől kiráz a hideg. Tőlem kizárólag olyan helyen kérdeztek ilyeneket, ahol nem HR-es volt a felvételiztető.
2016. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kaliberű a cég. Mert van, aki csak a jófogáson és egyéb kisebb oldalakon hirdet, van amelyik nem sajnálja a nagy álláskereső oldalakra a pénzt, mint a Profession, vagy a Monster, ahol drága mulatság hirdetni. Komolyabb pozícióra már fejvadász cégekre se sajnálják a pénzt.

Voltam többször állásinterjún, amikor nem HR-es csinálta sokkal kötetlenebb, inkább beszélgetés jellege volt a dolognak, a HR-es meg inkább tesztelt.

2016. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egész folyamatot nézzük, akkor biztosan az. Nem az van, hogy hasunkra ütünk, kiküldünk egy mailt, jelentkeznek rá az emberek...


Én még csak nem is hivatásos HR-esként dolgoztam és csak egy önkéntes munkára kerestünk a volt munkahelyemen vkit, de az sem 2 perc volt. Először is, meg kell fogalmazni a hirdetést. Rengeteg helyen el lehet csúszni, pontosan meg kell fogalmazni, milyen elvárások vannak, mit ajánlunk, hogy ne legyen félreérthető (ha tisztességes cégről beszélünk ugye... a tisztességteleneknek meg az a gond, ugye, hogy hogyan bugyolálják a zepteres stb. állást olyan köntösbe, hogy nagy hazugság ne legyen, de ne is legyen egyértelmű, milyen a munkakör).


Akkor fel kell ezeket a hirdetéseket tenni mindenféle platformokra, ha nem találnak elég mennyiségű jó jelentkezőt, további módokon hirdetni.


Ha a HR-es interjúztat, fel kell készülnie a-tól z-ig az interjúra, hogy hogyan próbálja meg kideríteni, hogy igaz-e, ami az önéletrajzba le van írva, idegen nyelven mit és hogyan kérdez meg... ha szituációs feladatok vannak, azokhoz előkészíti a kellékeket, műszereket, dokumentumokat. Szóval nem két perc felkészülni egy ilyen interjúra...

2016. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!