Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem egy nyűg miden...

Csak nekem egy nyűg miden áldott nap a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Főállásban dolgozom,mellette tanulok.Átmentem egy másik céghez,de hétfőtől-péntekig egy szenvedés az egész.

A kollégák abszolút nem nyitnak felém,elvannak a maguk világában és azt kell,hogy mondjam én sem nyitok feléjük,mert ők nem az én világom.Állandóan feszültek,idegesek,holott a helyzeten nem oszt-nem szoroz,én inkább pozitívan állok hozzá és megoldom,mert élvezem,ha van sikerélményem.Rínak,ha nincs munka,de akkor is,ha van,semmi nem jó nekik.Állandóan a másikat figyelik,mit csinál,mennyi dolga van,miért nem dolgozik,mikor eszik,mennyit eszik,miért ezt eszik stb,megy a kibeszélde..

A másik pedig,hogy nem nézek le senkit,távol álljon tőlem,sem a munkaköröket,de nagyon el vannak szállva maguktól,holott semmi extra feladatuk nincs.Hivatalos e-maileket nem tudnak helyesírási hibák nélkül kiküldeni,ami úgy gondolom alap elvárásnak kéne lennie és saját magunkra egy igény,hogy amit kiadok a kezemből,az engem tükrözzön.Én alattuk vagyok beosztásban,tök egyszerű dolgaim vannak,de mindent szájbarágósan mondanak el,mintha nem érteném meg.Ha valami ötlet/javaslat szükséges,az én véleményemet sosem hallgatja meg a "felettesem" (azért teszem idézőjelbe,mert nem a felettesem,csak a keze alá dolgozom),még akkor sem tekint rám jobban,amikor ugyanazt mondtam el,amit 3 ember erősített meg utánam.

(Pl. volt egy projekt,amire 2 ember volt kijelölve,nekik lehetett ötleteket adni,világosan elmondta a főnök,hogy mi az elvárása,én ehhez mértem küldtem valamit,amit fel se használtak,sőt nem is a főnök elképzelésének megfelelő anyagot adtak le,aki aztán megmondta,hogy sz*r,hogy mire gondolt,és nagyjából azt írta körbe,amit én elküldtem nekik,csak csesztek más ötletét elfogadni..)

Marhára elegem van abból,hogy le vagyok nézve kb.,ez az állandó nyavalygás,az állandó nem tudom mit kell csinálni ahelyett,hogy megkérdeznék a felettesüket,ha adok egy egyszerűsítő ötletet az nem jó,ha véleményem van az sose jó.Mint egy fogyatékost,úgy kezelnek.

Azt hozzáteszem,hogy egyiknek sincs végzettsége,tehát nem is értem,ha tanulok mellette,miért tartanak ennyire semmire..

Mindig mindent meg akarnak magyarázni,azt is,hogy miért kék az ég..

Nekem itt a suli mellette, itt a vizsgaidőszak mégsem picsogok semmiért.Én nem az vagyok,akinek otthon semmi dolga,munka után..Tanulás mellett főzök,mosok,takarítok,edzeni járok,párkapcsolatom van,és mégis megtalálom a harmóniát,és minden kis bosszankodásban a jót.Nyilván vannak nálam rosszabb helyzetben lévők is,ahol ezekhez még gyerek is van,de az nem ez a cég :)

Szóval annyira elegem van,hogy legszívesebben felmondanék,csak sajnos még végzettség/tapasztalat nélkül kitörölhetem a valagam,hiszen nem is bíznak rám semmit...+ hogy nézne ki egy önéletrajzban, hogy 5 hónap után el akarok menni a cégtől,majd azt gondolják rólam,hogy onnan is elmennék..

Eddig 2 munkahelyem volt,igaz azok teljesen más fajták,mert gyárban dolgoztam (pályakezdőként egy szakmával,amiben nem akartam dolgozni nehéz lett volna ismeretség nélkül máshova bekerülni..) de nem volt sem a munkatársaimmal,sem semmivel problémám,nem voltam hülyének kezelve se,és a hangulat is jobb volt,mindenkivel kijöttem,végig nevettük a napot,ha baj volt segítettünk a másiknak.Nem úgy álltak az emberhez,ahogy itt..


2016. máj. 10. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen dolgokat azzal oldottam meg, hogy lassan 10 éve nem járok dolgozni. Így nem kell kollégákkal bajlódni.
2016. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha lenne pénzem saját vállakozásra én sem ezen aggódnék :D
2016. máj. 10. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Húú rossz lehet,hogy így kezelnek kicsit hasonló szituban már voltam,nekem azt tett jót,hogy kirúgtak.


Kutyakozmetikus a szakmám, tavaly tettem le.

Nyáron ismeretség által megismerkedtem egy párral akik nyitni szerettek volna egy kozmetikát.

Nos a kozmetikában az asztalokon,nyírógépen,szárítón kívül semmi nem volt alkalmas arra,hogy ott lehessen dolgozni. A kád túl magasan volt, a törölközők nem szívták a vizet, noname szőrt nem nyíró ollók és még sorolhatnám.


Voltak javaslataim,hogy mit kéne még bele venni."Hát ők így is sokat költöttek"-mondták. Ha szakember segítségével csinálják a helyet nem kellett volna annyi pénzt kidobni az ablakon.


A másik,hogy 3 telefonszám volt megadva ahol be lehet jelentkezni,nos ezt nem tudtam hová tenni.


Akkor hívnak,hogy most írtak be egy kutyát nem tudják milyen fajta fura neve és nyírni hozzák, mondom mivan????

Így nem lehet kutyát beírni. Mondtam egy telefonszám kell ami a kozmetikáé és én veszem fel,én írom be a kutyát,mert tudom mit kell kérdezni!


Még nekik állt feljebb -.-


Nem ment jól a hely rossz helyen nyitottak így hamar bezárt, 3 hónapot melóztam ott. Aztán a pesti lány maradt engem kirúgtak,mert túl sok költség van,nem tudnak két embert foglalkoztatni. Akkor rosszul esett. De később bele gondoltam sokkal jobb,hogy nem ott dolgozok. Nem is dolgoztam volna sokáig ott,mert november környékén be is zárták az üzletet.


Sokszor ha volt tanácsom mindig megkérdőjelezték a tudásomat,pedig 14 éve vannak kutyáink. Szakmát tanultam,nekik meg akkor volt első kutyájuk aki 8 hónapos volt akkor szóval durván 6 hónapos kutyás tapasztalattal rendelkeztek,de ők mindent jobban tudtak :D


Én azt mondom, jobb az ilyen helyről elmenni!!


Gyárban én is dolgoztam,ott ismertem meg legjobb barátnőmet akivel mai napig jó viszonyom van :) Illetve nálunk is jó hangulat volt,mindenki segítőkész volt!! Csak sok volt a munka,meg kevés a fizu. De hangulat picit kárpótolta :)


Pályakezdőként nem egyszerű, tudom jól!! Én 2013-ban érettségiztem, voltam takarító, gyári munkás, szobalány,irodai munkán.. most is irodában vagyok,de jövőhéttől megyek kozmiba dolgozni végre!! :)


Nem szabad feladni!! Ez munka mellett próbálj keresni mást!

2016. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két dolgot tehetsz: az egyik, hogy mégiscsak eljössz és jobb helyet keresel magadnak. Ha ezt nem szeretnéd, akkor meg fogadd el, hogy ilyenek. Nagyon sokat dolgoztam a végzettségemtől eltérő területen irodai munkában. Úgy ahogy Te. Nem főnök, csak a keze alá dolgozok. A volt főnököm -aki sokkal okosabb volt- elfogadta ha valamit mondtam szervezésben, vagy bármiben ami nem szakmai kérdés volt, hanem technikai. Csupán a saját butaságukat ismerik el az ilyenekkel. Vonj vállat és ne pazarold az energiádat arra, hogy olyannak segíts aki nem kérte a segítségedet.


Amit nem kérnek arra általában nincs szükség és meg sem hallják a megoldását. Amit nem ajánlanak fel azt meg nem csinálják szívesen, vagy sehogy sem csinálják. Ezt tanuld meg egy életre .. no meg azt, hogy ne idegesítsd magadat mások hülyeségén és nem lesz szinte semmi gondod a munkahelyeden.

2016. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az a helyzet, amikor váltani kell.

Az pedig, hogy volt egy munkahelyed, ahonnan szűk fél év után elmentél, nem egy elrettentő tény az önéletrajzodban.

2016. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8:59-es vagyok.


Most vissza olvasva, az kimaradt,hogy én sem dolgoztam éveket egy helyen :D


2013 őszétől - napjainkig :D


1. melóhely : Gyári munka- 3 hónapot voltam

2. melóhely : Takarító egy pékségben- 1,5 hónap

3. melóhely : Szobalány - 7 nap :D

4. melóhely : Irodai meló - 3 hónap-igaz itt eddig szólt a szerződés,időszakos volt.

------időközben kutyakozmis tanfolyamot leraktam----

5. melóhely : kutyakozmetika- 2,5-3 hónap asszem

6. melóhely : irodai munka(4-es pontban szerepelt helyen),amin jelenleg is vagyok szeptember óta- leghosszabb melóhelyem. De itt hagyom.- 8,5 hónap

7. melóhely: Kutyakozmetika-jövőhéten kezdődik, ott már szeretnék hosszú távon maradni, szakmámnak élni :)


Ja és köztes időkben szórólapoztam is.


Nem fognak számon kérni,hogy xy helyen mért csak annyit maradtál,nyugi :D

2016. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!