Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmúlik a talpfájás idővel?

Elmúlik a talpfájás idővel?

Figyelt kérdés
2 hete dolgozom egy gyárban. Előzőleg 5 hónapot dolgoztam egy hasonló helyen, de ott kevesebb szünettel, teljes egy helyben állással, fájt a lábam, de nem ennyire mint most. Most van több szünetem, nem kell végig egy helyben lenni mert úgy osztották be a munkáltatók, hogy cserélődjünk, időközönként helyet váltunk, igy kevésbé fárasztó, de a lábam nagyon fáj. Főleg a talpam. Nem tudok rálépni szinte, lüktet akkor is ha pihenek, pedig ma délutános vagyok tehát nem is dolgoztam még. Eleget pihentem amúgy, aludtam legalább 8 órát. Ja amugy az utóbbi időben hiztam is (5 kilót) szóval lehet az a plusz is megterheli a lábaimat?
2016. máj. 13. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a cipőd, keresned kellene másmilyet, vagy talpbetéttel próbálkozni. Nem írtad, férfi vagy-e vagy nő. Nekem nőként ez a cipőmárka vált be, légtalpas, rugalmas talpa van, sosem fájdul meg benne a lábam. Amúgy kemény talajon ácsorogva, járva (beton, járólap), nagyon tud égni a talpam egy idő után.
2016. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos akik fizikai munkát végeznek tátósan esetleg valami fizikai munkával keresik kenyerüket egész életükben vagy hosszú évekig. Fizikailag sajnos eléggé károsodnak (talp- gerinc-lábfájás).

Sajnos az kevés nem elég hogy munka közben pihensz pár párcet csereelődtök stb amit fent leírtál. Mert sajnos tartós fizikai megterhelésnek vagy kitéve esetleg kényszer testtartásnak is.

Ezek a fájdalmak valamennyire enyhíthetők különböző gyógyhatású készítményekkel, homeopátiás készítményekkel stb.

Viszont a tartós fizikai munka sajnos tönkre teszi az izmokat, ízületeket és porcokat. Hamarabb bekövetkezhet ezáltal reuma vagy csontritkulás.

Ezek a fájdalmak a kor előrehaladtával csak rosszabb lesz és egyre sűrűbben fognak jelentkezni sajnos.

Hiába alszol nyolc órát, az nem segít azon hogy az izmok és ízületek a tartós fizikai munkában tönkre mennek.

A súlygyarapodás meg senkinek sem tesz jót, de ha még fizikai munkát is végzel még jobban terhelődnek az ízületek.

2016. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is gyárban dolgozom, ugyanilyen bajom volt, én kb fél-1 év után hozzászoktam, azóta nem fáj semmim. Pedig volt anno felesleg is rajtam, 5 éve vagyok ugyanott és hál isten még jól viselem, bár még fiatal vagyok.
2016. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!