Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy iskolában technikaiként...

Egy iskolában technikaiként dolgozva mikor kapom meg a szabadságom ha tanév közben nem, és nyári szünetben sem?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy ha egy iskolában vagyok technikai dolgozó, és tanév közben tanítási időben egy napra el nem engednek senkit szabadságra mondván ez egy iskola amíg gyerek van és tanítás van addig nincs szabi, és őszi téli tavaszi szünetben sem lehet elmenni, be kell járni mondván hogy majd a nyáron lesz szabi ezzel együtt nyáron se engednek el-akkor mikor veszem ki a szabimat?


Itt van május az éve fele elment majdnem egy napot otthon még nem voltam és megkaptam a beosztást a nyárra. Nagytakarítás pakolás ez mellékes, de egész nyárra be vagyok osztva 5 nap híján. Vagyis ennyit lehetek szabin a nyáron 5 napot?


És a többi? Mert ha eljön az ősz akkor újra indul majd a duma hogy tanév közben nem lehet.... de akkor mikor lehet? Tanév közben nem nyáron se akkor mikor?

nem mai csirke vagyok van 30 nap szabim, és 5 napot vehetek ki?

És a többi?


2016. máj. 17. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
táppénzre kell menni
2016. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Vagy ha van, akkor a munkáltatót jogilag simán meg lehet fogni.

Attól, hogy egy iskolában dolgozol, a munka törvénykönyve rád - illetve a munkáltatódra - is ugyanúgy vonatkozik. Nincs olyan, hogy év közben nem mehetsz szabadságra. A szabadságod egy bizonyos hányadát - ha jól tudom, 7 napot - köteles a munkáltató a kérésednek megfelelő időpontban kiadni, valamint - kivéve, ha közös megegyezéssel ettől eltértek - köteles legalább 14 napot egybefüggően kiadni.

A rendszer meg nem dől össze attól, hogy egy dolgozó egy-két napra nincs ott. Még akkor sem, ha nincs más a munkakörödben. Ha pedig egy munkáltató csak úgy tudja biztosítani a megfelelő működést, ha nem adja ki a szabadságokat, akkor ott valami nagyon el van szúrva a részéről.

2016. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Közszférában is ki kell adni a szabadságokat, akkor is, ha kötött az év rendje.
2016. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem közszféra ez magániskola, de persze a szabi ettől még jár. Járna.

A kérdést inkább úgy kéne feltenni ha nem adják akkor mit lehet tenni? Ha alap feltétel hogy állásom ne bukjam el?

Tehát jogi út meg feljelentgetés szóba se jöhet hiszen akkor kirúgnak. És akkor aztán lesz szabi amennyi kell csak épp egy fillér nélkül.

2016. máj. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!