Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Informatikát tanítok egy...

Informatikát tanítok egy gimnáziumban és segítségre lenne szükségem!?

Figyelt kérdés
Amint már elmondtam, emelt informatikát tanítok. A programozást és a szövegszerkesztést veszem át diákjaimmal, de látom az arcukon, hogy egyáltalán nem érdekli őket az anyag. Hogyan tudnám rávenni őket hogy a programozás, a ciklusok, és a tabulátorok egyáltalán nem nehéz anyagok? Nem vagyok erőszakos tanár, sose ordibáltam még egy diákommal se, és ők se viselkedtek tiszteletlenül velem. A segítőkész válaszokat előre is köszönöm.

2016. máj. 17. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem pedagógus vagy véletlenül? :)
2016. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
2 hetente számonkérés és máris felvillanyoz mindenkit a téma:D
2016. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy én meg ápoló vagyok, és nem tudom hogyan kell a beteget tisztába tenni. Ez ugyanolyan kérdés. Ezt tanultad, nem? A tananyagon kívül pedagógiai módszereket is és részben pszichológiát. Tudnos kell(ene) megoldani a jelenlegi helyzetet.
2016. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*d
2016. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kreatív feladatokat és marketing szöveget kell alkalmazni :)

mire lenne szükségük? mi érdekli őket?


olyan feladatot találj ki ami "nem feladat", hanem szórakozás...

Én pl önállóan kezdtem el programozással foglalkozni, egy játékszervert csináltam.


SQL tanfolyamon pl könyvtárat csináltak maguknak a kollégák. (Nem informatikusok!)


Milyen nyelvet oktatsz?


23F

2016. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én anno infós osztályba jártam - ott a tanár azt csinálta, hogy csapatokban játékokat kellett írni turbo pascalban. Félévkor meg év végén volt egy ilyen bemutató, minden csapat megmutatta mit csinált, aztán lehetett szavazni, hogy melyik a legjobb. A győztes meg kapott valami kis ajándékot.


Ez nálam elég jól bejött, most vezető programozó vagyok egy szoftvermultinál :)

2016. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a diákjaim már sokkal nagyobb kedvvel vágnak neki egy szöveg szerkesztésnek!
2016. máj. 20. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!