Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidéki esküvőre is illik...

Vidéki esküvőre is illik meghívni a kollégákat?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel Budapesten élünk, de az esküvőnk vidéken, 200 km-re a fővárostól lesz. Szerintem ilyen esetben nem várható el a kollégáktól az utazás. Azért sütit, üdítőt tervezek bevinni a munkahelyemre.
2016. máj. 18. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen korrekt igy, sot!
2016. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben megmondanám, hogy ha van kedve és ideje jöjjön. Azért 200 km nem kevés. Autóval is 2,5 órás út. Az baromi fárasztó. Egyébként hány kollégáról van szó? Mert az se mindegy, hogy 5 vagy 15.
2016. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak azokat a kollégákat hívnám meg, akikkel jóban vagyok. Persze csak ha több száz fős lagzi lesz. Ha nem titkolod el a nagy napot, akkor vihetsz be sütit vagy hidegtálat, tortát, hogy ők is részesüljenek :)


Sok boldogságot és szép időt a nagy napra!

2016. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megerősítéseket! :)

Legalább 30 kollégám van ( pedagógus vagyok egy általános iskolában)

Sokakkal jóban vagyok, de baráti viszony senkivel sincs. Átlagos, kollegiális a kapcsolat.

2016. máj. 19. 07:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem még egyszer sem hívott meg senki az esküvőjére csak azért, mert munkatársak vagyunk/voltunk. A rokonságban és ismerősök között senki nem hívta meg a munkatársait, csak azokat, akikkel tényleg annyira jó viszonyban volt. Én is ezt kicsit túlzásnak tartom, az esküvő egy meghitt esemény, ahol szerintem azoknak van helyük, akik közel állnak az emberhez.
2016. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a te döntésed. Nálunk a lagzira nem szokás a kollégákat meghívni, akikkel nem baráti a viszony, csak a szertartásra. Az viszont lehet mindenki számára kellemetlen lenne, ha ilyen meghívót kapna mindenki, hiszen nem sokan vállalnák, hogy ennyit utaznak egy-két óráért.

Esetleg lehet, hogy csinálnék egy külön kis meghívót egy minilagzira, amit a kollégáknak tartasz, hidegtállal, sütivel, üdítővel egy ebédidőben, így az ebéd is megoldva és együtt is ünnepelnek veled. :)

2016. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem mellesleg tarthatnád az esküvő előtt közvetlenül az utolsó napon, amikor még dolgozol, így neked is egy kis jó hangulatú ráhangolódás lenne.
2016. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi helyben házasodtunk és a lagzi is ott volt ahol élünk/dolgozunk, én 1 kollégámat és a feleségét hívtam meg, de vele mondhatni baráti a viszony, a férjem pedig a 8 kollégájából 3-at hívott meg, akikkel szintén olyan a viszonya, hogy munkán kívül is összejárunk velük és a párjaikkal.

Nálunk anyósék erőltették ezt, hogy illik minden kollégát meghívni, meg ha már a férjem 3-at meghív, akkor hívja az összeset vagy senkit, mert ez milyen dolog..-.-" Szerintem meg hülyeség, hiszen más egy kollegális kapcsolat, és persze az a jó, hogy normális a viszony, már csak a munka miatt is, de nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy meg szeretném osztani velük a magánéletem eseményeit, főleg egy ilyen eseményt mint az esküvőm.

Én is ugyanígy tettem és a férjem is, hogy vittünk be a többieknek sütit, ott gratuláltak, és mikor átadtam a sütit akkor meséltem nekik, hogy milyen volt stb. (Már akit érdekelt) :)

2016. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!