Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy bolti eladónak nagyon...

Egy bolti eladónak nagyon fontos, hogy tudjon fejben számolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kaptam egy lehetőséget, hogy elmehetnék bolti dolgozónak, a helyi boltba, a nyárra. Tetszik a lehetőség, mivel itt van helyben, nem kell utazni és mindenkit ismerek. Egy probléma van: Megtudok oldani bármilyen bonyolult matek feladatot, de fejben nem tudok számolni! Egyszerűen leblokkolok! A pénztárban kiírja hogy mennyit kell visszaadnom, vagy be lehet ütni egyáltalán?

2016. máj. 20. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen bolt. A pénztárgépnek amúgy ki kéne írnia, de ha nem, akkor vigyél számológépet, én is azzal dolgoztam olyan helyen, ahol nem volt pénztárgép.
2016. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeknél az új kasszáknál már legtöbbször még kisboltban is be lehet úgy ütni, h kiírja a visszajáró összeget is. Szóval én nem ezen paráznék :) Néha a konfliktusmegoldás lesz a nehezebb, amikor esetleg te mint szimpla eladó nem a te hibádból nem tudsz akciós motyót prezentálni :)
2016. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon bolt függő. Mit is csinálnál? Árupakoló, mindenes? Na és az is, kik járnak vásárolni?

A nejemnek fejszámolás helyett, inkább machetára van szüksége.

2016. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenes lennék :)

A számológép nem is rossz ötlet!

Egyébként nem tudom, hogy mennyire modern a pénztár, nem értek hozzá :-D

2016. máj. 20. 16:31
 5/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ezt a boltja válogatja.

Mondjuk egy tipp (mert én olyan helyen dolgozok, ahol pénztárgép sincs):

Ha a fizatendő összeg 1780 Ft és adnak 5000 Ft-ot, abból én úgy számolok vissza, hogy veszem először a 80-at. Ahhoz kell 20, hogy egész legyen. Tehát felmarkolom a 20 ft-ot. Így az összeg 1800.

1800-hoz kell 200, hogy 2000-et kapj, tehát felmarkolok 200-at még visszajárónak.

És eddig 2000-nél járok. 2000-ből pedig úgy lesz 5000, hogy 3000-et adsz hozzá, így kikapom a 3000-et is.

Ha összeadod ami a kezedben van, akkor pontosan 3220 Ft van a markodba.

Számológépben ellenőrizve: 5000 - 1780 = 3220! Tehát ez így stimmt!

Szóval a kerekítéses módszer egy egyszerű és gyors módszer, ha nincs nálad gép. Első pár alkalommal még géppel ellenőriztem én is, de azóta már megy. És nem kell fejben matekozni. Csak mindig egészre kerekíteni!


1780 + 20 -> 1800

1800 + 200 -> 2000

2000 + 3000 -> 5000

Ennyi.

2016. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam rövid távon eladóként míg nem találtam mást. Nem voltam sosem jó fejben számolásban, és egy kedves nőci tanított be, aki mondta, hogy nem baj, azért van ott a számológép is bekészítve, mindig használjam csak kis összegeknél is nyugodtan, ő is szokta és ha rosszul adsz vissza akkor gáz van. Szóval számológép, és nincs gáz. :)
2016. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!