Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Holnap lesz az első (legelső)...

Holnap lesz az első (legelső) munkanapom, borzalmasan félek! Nektek milyen volt az első nap, hogyan lehet túlélni, mikor lesz jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Holnap lesz életem legelső munkanapja. Persze dolgoztam már, diákmunka, szakmai gyakorlat de ott úgy éreztem, kisebb rajtunk a felelősség, mert nem "igazi" dolgozók vagyunk. Nagyon félek, hogy hülye leszek, elrontok majd mindent és mivel zárkózott vagyok nagyon, nem fogok tudni beilleszkedni a társaságba sem (az eddigi helyeken ez probléma is volt), és mivel majd elrontok mindent, ki fognak rúgni és akkor nem lesz pénz, nem tudom a lakásomat fenntartani, stb.

Már szinte fizikailag rosszul vagyok, annyira izgulok. És ha izgulok, még rosszabbul is teljesítek és elfelejtek mindent, amit mondanak!


Kérlek, aki tud meséljen, milyen volt az első munkanapja, hogyan lehet ezt túlélni, mikortól lesz jobb, és milyen tippeket ajánalatos megfogadni? Hogyan viselkedjek a munkatársaimmal, főnökkel, stb?


Előre is köszönöm szépen :)



2016. máj. 22. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Annyit határozottan állíthatok, hogy egy munkahelyen az első napok általában mindig a legjobbak szoktak lenni. Onnan általában csak rosszabb lesz a dolog.


Ilyenkor mindenki segítőkész, kedves (vagy annak mutatja magát), nem kötözködnek, nem kóstolgatnak, a főnök is úgy áll hozzá minden problémához, hogy majd belejön...


Ja és jön a bugyuta kérdés két nap után, hogy na, hogy érzed itt magad nálunk? Hát persze, hogy jól, hiszen kedvesek és aranyosak vagytok... majd térjünk vissza erre egy év múlva...


Szóval ne félj, csak rosszabb lesz később.

2016. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is izgultam ....azóta meg már volt vagy 3 munkahelyem sztem csak az elején para minnél többször mész munkahelyre,interjúra egyre lazábban veszed az egészet amugy az első helyemen azt vettem észre hogy már eltelt fél év az első hétre nagyon nem emlékszem de a második héten ugy mentem mint aki már rég ott dolgozik...figyelj oda mit kell csinálni Ennyire ne paráz rá ha nem tetszik bármikor mondhatsz nemet
2016. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként mit fogsz dolgozni?
2016. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? :)
2016. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, elnézést, hogy eltűntem! Nehéz volt, mert elég zárkózott vagyok, de erőt vettem magamon, beszélgetéseket kezdeményeztem, és szerencsére elég jól sikerült, azóta is egyre jobban megy a beilleszkedés :) Adminisztratív irodai állás egyébként.
2016. jún. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!